Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Elveszítette két telepített...

Zoli1976 kérdése:

Elveszítette két telepített SATA-s vinyóm a bootolási képességét. MBR hiba? Particionáljam újra? Hogyan?

Figyelt kérdés

Az előzmények és a fényképek itt láthatóak:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__6..


Röviden:

2 SATA vinyómról nem indul el a win7 (pedig pár napja még oké volt mindkettő), a vinyó felismerése után nem lép tovább a gép, megfagy a kép. A vinyók típusát még kiírja, de nem bootol be róluk. BIOS-ba sem lehet belépni, csak ha leszedem a vinyót az alaplapról, de mint kiderült, felesleges turkálni a BIOS-ba, nem ott van a hiba.

Kicseréltem alaplapi elemet, jók a memóriák és a 2 "hibás" vinyót és tartalmát is látja egy másik gép... A nagy pofáraesés akkor történt, amikor a 3. és 4. vinyóról bebootolt az XP ezen az alaplapon.

Vagyis a vinyók a ludasak, ezért van a power on self test üzenete. IDE vinyók esetében futottam már bele Master Boot Record hibába, de az nem így jelentkezett.


Tudja valaki a megoldást? Particionáljam újra? De hogyan? Mert amint rácsatolom a gépre nem tölt be a BIOS sem :)



2015. márc. 9. 22:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Miért nem kötöd be 2. vinyónak egy másik gépen? Akkor letudnád formázni..
2015. márc. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És ha leformázom azzal mire megyek? Ha üresen teszem be az eredeti gépbe, ugyanúgy lefagy :) Olvasd el még 10x, amit leírtam.
2015. márc. 10. 00:33
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Rakd be egy gépbe második vinyónak, mert ha be se tudsz bootolni, akkor nem tudsz mit csinálni. Ha ez megvan, akkor indítsd el a gépet egy Parted Magic CD-ről (TPB-n fent van), és az erease disk funkciót használva az internal secure erase parancsot futtasd rajta végig. Ha egy dolog van, ami rendbe tudja hozni, az ez. Ha utána se jó, akkor mehet a kukába. (Izé, veszélyeshulladék-gyűjtőbe...)


Ha a parancs sikeresen lefutott, akkor válts át a GPartedre, és ott Device -> Create partition table menüve csinálj rá új partíciós táblát. Utána partíciókat, és próbálj oprendszert telepíteni bele. (Ezt már elsődleges vinyóként.) BIOS alapú géphez msdos (MBR) táblát kell csinálnod, UEFI alapú géphez meg GPT-t.

2015. márc. 10. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Feltettem egy másik gépre. A lemezkezelő 0,1 GB-nyi E: (rendszer számára fentartott) és 76,2 GB F: meghajtóként látja a 80-as Maxtort.

Op.rendszer: XP SP3.

Lemezkezelőn keresztül (lásd a csatolt képet) le tudom venni a partíciókat és újra tudom particionálni a vinyót? Nincs rajta fontos adat, veszhet minden :)


[link]

2015. márc. 10. 10:35
 5/8 anonim ***** válasza:
Abszolút nem volt szó a lemezkezelőről. Hol marad a szövegértés?
2015. márc. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

"...indítsd el a gépet egy Parted Magic CD-ről (TPB-n fent van), és az erease disk funkciót használva az internal secure erase parancsot..."

"...válts át a GPartedre, és ott Device -> Create partition table..."


Mert ez kínaiul volt. A lemezkezelővel nem tudom leszedni a partició(ka)t????? Aztán úgy majd csak bebootol lemezről és akkor azon keresztül már össze fog jönni az új és hibátlan partíció :)

Tévedek?

2015. márc. 10. 11:35
 7/8 anonim ***** válasza:

"Tudja valaki a megoldást? Particionáljam újra? De hogyan?"

Erre beszólsz. Okos vagy te is.

2015. márc. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A következőképpen oldódott meg a probléma:

Odahaza sem az eredetileg a konfiguráció részét képező ASUS p5gv mx alaplap sem a szintén 775-ös foglalatú ASRock 775i65g és a vele szinte egyforma 775i65gv alaplapú gépek nem léptek tovább a lemezellenőrzésen. Hiába volt rajtuk az eredeti vinyójuk feltelepítve, ha ezeket a "hibás" merevlemezeket felcsatoltam, akkor a BIOS befagyott az POST-kor. És tök mindegy volt, hogy IDE vagy SATA csatlakozású volt-e a merevlemez, amiről be kellett volna bootolnia.

A szomszéd gépe viszont nem fagyott be, felállt az op.rendszer és látta a merevlemezeim tartalmát. A munkahelyi gépem (gyári DELL konfig. teljesen SATA-s 2 magos procit kezelő) sem fagyott be, hisz küldtem is fotót, hogy le tudnám venni a lemezkezelőn keresztül a partíciókat.

Végül így is tettem, levettem a partíciókat mindkét vinyóról, így lett két teljesen particionálatlan merevlemezem. Betettem őket az eredeti ASUS gépbe, s tökéletesen fel lehet már rájuk rakni bármilyen op.rendszert, mert továbblép a BIOS, nem fagy be. A Maxtor vinyóra már fel is dobtam az XP-t, a Samsungra meg a hétvégén Win7-et rakok.

Köszönöm a segítséget.

2015. márc. 12. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!