Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Zeneszerkesztésre jobb egy PC...

Zeneszerkesztésre jobb egy PC vagy elegendő lenne egy core i5, i7 erős laptop is?

Figyelt kérdés
Zeneszerkesztésre szeretnék gépet venni. FL Studio, Ableton, 30-40 sávos zenék, sok cpu igényes vst: massive, nexus, serum, stb. Tudom hogy egy PC ezerszer nagyobb teljesítményű mint egy laptop, csak nem tudom, lehet hogy elég ahhoz egy kb. 180ezer ft-os core i5 proci, 8gb ram lenovo ideapad is. Vagy jobb a biztonság és építsek egy PC-t ami biztos hogy bírja a strapát, nem lesz kevés a teljesítmény, nem melegszik túl stb? Viszont egy core i5 processzor, 8Gb ram, minőségi csendes táp, SSD-vel, 1gb videókártya, tehát egy jó gépet is kb. 170ezerért raknék össze. Tehát árba már ugyanott tartok mint egy ugyanilyen laptopnál. És általába ez a másik érv pc mellett hogy olcsóbb. Így jelen esetbe nem olcsóbb. Azért gondoltam a laptopra mert ha már ugyanannyi ár és a teljesítménye is elegendő lenne, akkor miért ne. Plusz még halkabb is, kevesebbet fogyaszt és hordozható ráadásul.

2015. márc. 10. 21:16
1 2
 1/13 Dj.N4tk0 ***** válasza:
100%

Zeneszerkesztéshez mindegy.Csak egy jó gép kell.

Nem az a lényeg.

Hangkártya,keverő,stúdió monitorok,szintetizátor,stb.

Bár ez attól is függ,hogy ki mennyire komolyan szeretné csinálni. ;)

2015. márc. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Dj.N4tk0 ***** válasza:
77%
Ha ilyen igényeid vannak,akkor vegyél laptop-ot. ;)
2015. márc. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Dj.N4tk0 ***** válasza:
Én rákötnék egy külső DJ hangkártyát,egy TV-t. ;)
2015. márc. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
az ok. Csak most az a kérdés hogy elég-e egy laptop teljesítmény, vagy kell egy erős pc?
2015. márc. 11. 06:53
 5/13 Dj.N4tk0 ***** válasza:
69%

Elég.

Szinte semmi különbség nincs.

Ugyan azt a teljesítményt össze lehet rakni egy asztali gépben is.

A laptop könnyen hordozható és még csendesebb is.

Ha megnézed a híres dj-ket van aki egy repülőgépen egy mac laptoppal és egy dj fejhallgatóval rak össze zenét. ;)

2015. márc. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Utolsó, egy mac-el nyilván lehet, az munkára van kitalálva, de egy windows-os az azért nem ugyanaz.
2015. márc. 11. 15:49
 7/13 totolala ***** válasza:
100%

Ez az utolsó hozzászólásod hülyeség volt..


Mac-et az vesz, Kinek van fölös 300 rugója, s preszizsből azzal vilog :))

2015. márc. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Elég lesz egy laptop, ha annyiért veszel. Mondjuk azt végül nem értem, hogy a PC végülis miért ne jönne ki olcsóbban? Azért egy laptopos I5 még egy asztali I3-as procitól is lehet gyengébb.

Mac-es munkagépes szöveget pedig el kell felejteni. Semmiben sem jobbak mint a Windows. Régen még így volt videoszerkesztésnél, stb. De ma már windowson ott az OpenCL, CUDA, nem kell Firepro csoda kártyákat venni ha GPU gyorsítást akarunk, stb.

2015. márc. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
10%

""Tudom hogy egy PC ezerszer nagyobb teljesítményű mint egy laptop""


Hát barátom gyere bármilyen 4 magos AMD-vel asztalival, kiteszem neked a notebook procimmal. Sőt az AMD 2x-3x több Wattot befal és nem megy..


[link]


Amúgy i5 teljesen elég zenére, mi videókat konvertálunk (Sony Vegas), oda már i7 kell.

2015. márc. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
56%

De amúgy ha profi zeneszerkesztéssel foglalkozol akkor asztali mert hangkártya nem integrált kell :)


Vagy ha muszáj notebookot akkor külső hangkártyát, de csak 10000Ft felett!

[link]

2015. márc. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!