Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Zeneszerkesztésre jobb egy PC...

Zeneszerkesztésre jobb egy PC vagy elegendő lenne egy core i5, i7 erős laptop is?

Figyelt kérdés
Zeneszerkesztésre szeretnék gépet venni. FL Studio, Ableton, 30-40 sávos zenék, sok cpu igényes vst: massive, nexus, serum, stb. Tudom hogy egy PC ezerszer nagyobb teljesítményű mint egy laptop, csak nem tudom, lehet hogy elég ahhoz egy kb. 180ezer ft-os core i5 proci, 8gb ram lenovo ideapad is. Vagy jobb a biztonság és építsek egy PC-t ami biztos hogy bírja a strapát, nem lesz kevés a teljesítmény, nem melegszik túl stb? Viszont egy core i5 processzor, 8Gb ram, minőségi csendes táp, SSD-vel, 1gb videókártya, tehát egy jó gépet is kb. 170ezerért raknék össze. Tehát árba már ugyanott tartok mint egy ugyanilyen laptopnál. És általába ez a másik érv pc mellett hogy olcsóbb. Így jelen esetbe nem olcsóbb. Azért gondoltam a laptopra mert ha már ugyanannyi ár és a teljesítménye is elegendő lenne, akkor miért ne. Plusz még halkabb is, kevesebbet fogyaszt és hordozható ráadásul.

2015. márc. 10. 21:16
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
köszönöm. külső hangkártyát akarok hozzá. Focusrite scarlett 2i4. Főleg elektronikus zene, de akarok felvenni éneket meg hangszert is, azért akarok ilyet
2015. márc. 13. 16:00
 12/13 anonim ***** válasza:

A windows is elboldogul, ez hülyeség hogy a mac jobb, semmiben nem jobb, csak drágább. A Toshiba, Dell is gyárt olyan minőségű és stabil laptopot mint az Apple, sőt, jobbat is és alacsonyabb áron adja őket. Nekem is tetszik az Apple, de nem tud annyival többet mint amilyen drága.


Amúgy én egy Toshiba Satellite P50 B 10V laptopot használok zeneszerkesztéshez, tökéletes hozzá

2015. máj. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Hali,

Látom régebbi a kérdés, de másnak aktuális lehet a válasz... Dell latitude e6430s laptopom van. Mbox 3 mini külső hangkártya, 256 ssd, 16 gram memória és... az Flstudio már 2x sávon is szaggat, 3x -en pedig halál.

Az adobe audition is rendetlenkedik ennyi sávnál..., szóval ha nem vagy windows függő a mac-et javaslom...

2016. máj. 16. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!