Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Monitor nem egyenletes megvilá...

Monitor nem egyenletes megvilágítás, sípolás. Hiba oka, javítható-e?

Figyelt kérdés

Szóval, lényegében a fentiek a problémák.

Nem egyenletes megvilágítás alatt azt értem, hogy jobb és bal oldalt egy csíkban jó, középen pedig nagyon fényes.

Sípolás pedig olyan vékony hangon.

Gondolkodtam, és lehet, hogy csak a megvilágító csiphez a drót kilazult vagy csak kontakt hiba van. Azt pedig könnyen meg lehetne javítani, nem?


Egyéb tippek? (Nem értek annyira jól ezekhez)


2015. márc. 13. 23:11
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Egy LG W2243S-ről lenne szó. Másik dolog pedig, hogy ha teljesen fekete képet nézek, szóval nincs rajta fehér pixel, akkor a megvilágítást automatikusan leveszi, de jócskán. Ennek így kéne lenni?
2015. márc. 13. 23:46
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem hinném. Nem volt ez véletlen megütve,sérűlve?
2015. márc. 14. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Kép róla:


[link]

2015. márc. 14. 01:34
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem, mindig gondosan volt takargatva, egy ideig nem volt használva, akkor is el lett téve biztonságos helyre, ahol nem mehet bele semmi és nem rongálódhat.

Másik dolog, amit észrevettem (és az előző monitoromon nem volt), hogy kb egy percnél ha tovább van ugyanaz a kép, akkor szinte beleég, és ha megváltoztatom, látom az előző kép körvonalait. Ez mitől lehet? Mert ha jól tudom a képernyőknél azért több szokott ez lenni mint 1 perc...

2015. márc. 14. 01:36
 5/11 A kérdező kommentje:
Mert tudom, hogy LCD-nél sokáig nem lehet ugyanaz a kép, de az előző monitoromon néha volt, hogy véletlenül úgy hagytam majd' 10 percre a gépet, képernyővédő nélkül és nem lehetett utána látni semmit, de végképp semmit.
2015. márc. 14. 01:39
 6/11 anonim ***** válasza:

Hát én meg nem mondom neked, de szerintem ez a sokáig marad az a kép és emiatt mehet tönkre az hülyeség. Nálam 4-5 órákat csak a Windows asztal megy még sincs semmi baja.

Amit írsz, hogy ott marad azt szellemképnek hívják. Mikor túl nagy a válasz ideje. Ezt ms-ban mérik.

Szerintem még is csak lett valami baja. Mintha be lenne pukkanva a kép vagy hogy fejezzem ki magam.

Vannak ilyen házi barkács oldalak a neten, képpekel LCD monitorokkal. Ott definiálni tudnád mi lehet ez. Nagyon jó kis oldal. Én subpixel hiba nyomán jutottam oda, és ott volt írva, hogy nyomkodni kell és be is jött! :) Vagy vidd el szakértő szerelőhöz vagy házilag barkácsolgasd. De szerintem véres a nyaka. Le kelesz cserélni.

2015. márc. 14. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Véletlenül nem ilyen hangja van? https://www.youtube.com/watch?v=ELMJU0cbavs

Ha igen, akkor szinte biztos, hogy kondenzátorhiba, LG és Samsung monitoroknál ez szinte szériahiba. A szellemképpel és a fura megvilágítással persze nem biztos, hogy kapcsolatban van, azt okozhatja más is. Energiatakarékos módot és dinamikus kontrasztot ki kell kapcsolni, ha vannak ilyen funkciók - ezek szokták levenni a fekete képnél a megvilágítást.

2015. márc. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hát nem ilyen hangosan, de így sípol.
2015. márc. 19. 14:21
 9/11 A kérdező kommentje:
De mondjuk ami fura, hogy fehér ill. világosabb képeken jobban, sötéteknél nem annyira, de akkor is idegesítő.
2015. márc. 19. 14:21
 10/11 A kérdező kommentje:
Helyesbítek, most próbáltam és sötét árnyalatoknál/képnél végképp nem sípol. Viszont pl most itt Gyakorin besípol mint az állat...
2015. márc. 19. 14:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!