Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Akinek SSD meghajtója van, az...

Akinek SSD meghajtója van, az nem hibernál egyáltalán?

Figyelt kérdés

A neten olvasgatva látom, hogy több helyen írják, hogy a hibernálás nyúzza az SSD-t, ezért érdemes letiltani. De ennek kapcsán felmerült bennem a kérdés, hogy azok, akiknek SSD-je van, ők nem hiberálnak?


Én évek óta tipikusan hibernálom a gépem, és csak ritkán indítom újra, ha frissítések települnek. Ez azért jó, mert így minden ablakom megmarad, és nem kell mindent újra elindítani a bekapcsoláskor, hanem onnan tudom egyből folytatni, ahol abbahagytam.


Nagyon kényelmetlen lenne minden bekapcsolásnál a terminálokat, meg hasonló programokat újra kézzel egyenként elindítani, és visszaállítani a desktop állapotot a munka folytatásához.


Tényleg nem ajánlott SSD mellett hibernálást használni? Nehezen tudom elhinni,hogy egy ilyen kényelmes funkcióról minden SSD használó örömmel lemond.



2015. márc. 15. 23:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Inkább azért nem használják, mert sok helyet foglal a hiberfil.sys. Nekem SSD-m van, de régebben HDD-vel sem hibernáltam soha. Nekem tökéletesen megfelel az, hogy mindent el kell indítani stb. Amúgy is, ha itthon vagyok, mindig megy a gép, ha nem ülök előtte, akkor meg seedelek.
2015. márc. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem, de HDD-s időkben se hibernáltam soha. Lassabb, mint nulláról elindítani...
2015. márc. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

A neten azt írják, hogy hibernálófile sok írása miatt csökken az SSD élettartama.


Hibernálás nélkül tényleg jól ellehet az, aki csak egy-két programot használ, de nekem PDF fileok vannak megnyitva, meg konzolok, stb. Ezért nem egy kattintás mindent visszaállítani.


Szóval most dilemmában vagyok, hogy érdemes-e SSD-s gépet vennem, ha gyakorlatilag mindig hibernálással zárom le és ébresztem a gépet.

2015. márc. 15. 23:26
 4/13 A kérdező kommentje:
#2, akkor nem lassabb, ha utána még egy csomó programot egyenként kézzel el kell indítanod. Akkor időt spórol.
2015. márc. 15. 23:27
 5/13 anonim ***** válasza:

Ez már használati igény és preferencia kérdése. Én elvből nem tartok futva programokat sokáig. Mindegyikben vannak bugok, memory leakek, nem "gazdaságos". Szervert, vagy ilyesmit meg nem futtatok, ami állandóan kellene.


Plusz vannak programok, amik a hibernálás kapcsán "meghökkennek", hogy hirtelen előreszaladt a dátum. Példát nem tudok mondani, de volt már rá példa. Azt hiszem, médialejátszók különösen érzékenyek erre.

2015. márc. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A cégnél a Skype is kiakad hibernálás után (arról nem is beszélve, hogy vagy 2 perc, mire észreveszi, hogy hálózatra van dugva - Windows 7).
2015. márc. 15. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"A neten azt írják, hogy hibernálófile sok írása miatt csökken az SSD élettartama"

Nem jobban mint a HDD élettartama.

Használd nyugodtan.

2015. márc. 15. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem pedig megjegyzi milyen alkalmazások futottak leállítás előtt és azokat visszaindítja következő bootoláskor...és még csak hibernálnom sem kell...
2015. márc. 16. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Tengor ***** válasza:
Állítsd be, hogy amiket mindig használsz, azok induljanak el automatikusan. Lehet, hogy így veszítesz egy keveset indulásnál, de használat közben az SSD behozza a lemaradást. Minden gyorsabban nyílik meg.
2015. márc. 16. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

A sima újraindítás nem elég, mert az is kell, hogy a PDF fileokban éppen oda legyen scrollozva egy bizonyos helyre, stb.


Nekem win 7 van, évek óta használom a hibernálást napi szinten, teljesen jól működik probléma nélkül, hiányozna.

2015. márc. 16. 08:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!