Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Akinek SSD meghajtója van, az...

Akinek SSD meghajtója van, az nem hibernál egyáltalán?

Figyelt kérdés

A neten olvasgatva látom, hogy több helyen írják, hogy a hibernálás nyúzza az SSD-t, ezért érdemes letiltani. De ennek kapcsán felmerült bennem a kérdés, hogy azok, akiknek SSD-je van, ők nem hiberálnak?


Én évek óta tipikusan hibernálom a gépem, és csak ritkán indítom újra, ha frissítések települnek. Ez azért jó, mert így minden ablakom megmarad, és nem kell mindent újra elindítani a bekapcsoláskor, hanem onnan tudom egyből folytatni, ahol abbahagytam.


Nagyon kényelmetlen lenne minden bekapcsolásnál a terminálokat, meg hasonló programokat újra kézzel egyenként elindítani, és visszaállítani a desktop állapotot a munka folytatásához.


Tényleg nem ajánlott SSD mellett hibernálást használni? Nehezen tudom elhinni,hogy egy ilyen kényelmes funkcióról minden SSD használó örömmel lemond.



2015. márc. 15. 23:08
1 2
 11/13 Tengor ***** válasza:

Meg kell nézni, hogy a pdf olvasó támogat-e parancssoros paramétereket. Ha igen, akkor nyert ügyed van.

Egyébként meg ha ennyire munkára használod a géped, akkor kár foglalkozni az SSD élettartamával. Régen rossz, ha nem tudja kitermelni 3-5 év alatt az árát egy SSD.

2015. márc. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Igen, végül is a kérdés az, hogy valós veszély-e ez, hogy csökkenti az SDD élettartamát. Egyes tesztekben azt írják, hogy bőven van benne annyi tartalék, hogy mire valami gond lenne vele, addigra úgyis lecseréli az ember (4-5 év után).
2015. márc. 16. 08:56
 13/13 A kérdező kommentje:

Amúgy a pdf parancssori paraméterek meg a többi azért nem játszik, mert nem kézzel akarom megadni, hogy hol nyíljanak meg az oldalak, hanem azt akarom, hogy automatikusan ott legyenek, ahol abbahagytam. Hasonlóképpen videóknál, ha néztem, akkor ott legyen, ahol megállítottam, stb.


Szóval minden automatikusan ott legyen, ahol hagytam, abban az állapotban, annál a percnél, oldalnál, stb.


Erre nekem tökéletesen bevált a hibernálás, amit napi szinten használok az utóbbi 5-6 évben win7 alatt.

2015. márc. 16. 10:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!