Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Honnan tudom kideríteni hogy...

Honnan tudom kideríteni hogy a routerem rossz-e?

Figyelt kérdés
Mert mostanában elég rossz a netem, gyakran megszakad, lassú stb. Most akkor honnan tudom kideríteni hogy a szolgáltató hibája vagy a routeré?
2010. febr. 16. 20:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Próbaképp iktasd ki a routert. A router bemenőjét dugd a gépedbe, ennyire egyszerű.
2010. febr. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Felmész a routered admin oldalára (általában 192.168.0.1, vagy 192.168.1.1, vagy hasonló IP címet kell beírni a böngésződbe, nézd meg a kézikönyvében hogy nálad mit), és megnézed hogy mit ír: van-e internetkapcsolat vagy nincs. Ha eleve föl sem tudsz menni ide, akkor persze a routered rossz. Vagy megcsinálhatod azt is, hogy a routert kihagyva bedugod a netkábelt a gépedbe (tehát a modemből egyből a gépbe). Ha így sincs net, akkor a szolgáltatónál van a hiba. (Viszont ne hagyd így sokáig, mert semmi védelmed nem lesz a router nélkül, csak próbáld ki hogy így megy-e.)
2010. febr. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Router belső tűzfala okozza. TCP/UDP kapcsolatokat kell létrehozni, hogy minden simán fusson rajta.
2010. febr. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
reseteld le a routert és állítsd be újra. az meg hogy lassú az realtív, futtass speedtest-et/speedtest.net és azalapján nézd
2010. febr. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nézzed meg az ipécímjét. Eztet a záttyáróban szokta mutogatni a véndóz. Oszt meg a startmenyübe futtatásba: cmd.

Oszt ez behoz néked eggy dosszerű parancssornak becézett ablakot. Oszt ebbe beléjeírod hogy ping és utánna szóköz utánna meg a zipécim. Pldának okájér: ping 192.168.1.1

Vágod?

2010. febr. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ja, meg írd utánna hogy -t. ping 192.168.1.1 -t

Mer akkor fojjamatossan dikheli a rútert. Oszt ha soxor pofáz hogy nem érkezett válasz időre, akkor vagy túl messzin vagy a rútertül, ha vélanos, ha meg nem akkor lehet *ar a kábél, vagy a rúter. De ha kijiktatod a rencerbül, az eccerübb megódás szötemis most hogy gondókodok.

2010. febr. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!