Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az egyik RAM foglalatban,3 db...

Zsolesz68 kérdése:

Az egyik RAM foglalatban,3 db RAM panel van összenyomorítva egymáshoz valamilyen fém kapcsokkal, és úgy van bedugva a foglatba. Ez normális dolog, vagy ez valami igen nagy buherálásra utal? Használtan vettem a gépet,5 éve egy kereskedésben.

Figyelt kérdés

2015. márc. 23. 05:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez így leírva részemről nemigen érthető, egy fényképet ha tudnál mellékelni.
2015. márc. 23. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Tengor ***** válasza:
Képet tegyél fel róla!
2015. márc. 23. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem a memória hűtőt nézed fémkapocsnak?

[link]

2015. márc. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi,hogy reagáltatok!Sajnálom,de most nem tudok semmivel fotózni,és csak felülről tudnék erről a dologról képet készíteni,a gép belsejének,és az alaplap adottságainak miatt. Nem is tudom ,hogy kell ide képet felrakni...Lényeg : Nem merem kivenni,és megnézni konkrétan,hogy miért is van a RAM panelen ez a két fémkapocs,amivel kétoldalról oda van szorítva hozzá valami másik két panelszerűség.Tudom,hogy nem igazán magyarázom jól,de én elég laikus vagyok.Egy másik gépen már kínlódtam egy órát,hogy a RAM-ok megfelelően érintkezzenek,amikor kiveszem,és visszarakom őket,pedig elektronikai végzettségem van,annyira nem vagyok buta egy alkatrész ki-és behelyezéséhez,pláne,hogy előtte megnéztem a neten,mit,hogy kell.Szóval,amit a 3-ik kedves kommentelő feltett linket,ahhoz nagyon hasonlít az én fémkapcsos RAM panelem,csak zöld színű az egész,de hát a szín az mellékes. Lehetséges,hogy 5 évvel ezelőtt már létezett ilyen RAM? Valószínűleg 256 MB-os,mert két RAM van az alaplapon,és 512 MB az össz memóriám.De csak az egyik RAM ilyen,viszont mint mondtam,ez nem újonan vett gép,és miért tennének ilyen drágább cuccot bele.Megköszönném,ha valaki leírná körvonalakban,hogy a linken lévő memóriapanel az mivel tud többet a hagyományosnál? Ezek szerint valami hűtési feladatot lát el ez a fémkapcsos variáció? Előre is köszönöm!
2015. márc. 24. 16:33
 5/6 anonim ***** válasza:

Egy másfajta memória egy hasonló hűtővel, csak más szemszögből. Talán így érthetőbb:

[link]

[link]

Ez a hűtő egy passzív hűtő, rá van húzva a memóriára és hatásos hűtést biztosít a memória számára.

És akkor még két másik hűtő memória nélkül: [link]

[link]

2015. márc. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,és a linkeket! Ezzel is gyarapítottam tudásomat,a számítástechnikát illetően! :)
2015. márc. 25. 04:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!