Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha nincs semmi ami miatt újra...

Ha nincs semmi ami miatt újra kellene indítani vagy áramtalanítani a modemeket/wifismodemeket/routereket, akkor mehetnek megállás nélkül vagy bizonyos időközönként kell őket áramtalanítani?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 8. 16:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A legtöbb SOHO eszköz bírja a 0-24-et, tehát nyugodtan.

Nálam is éjjel nappal megy a modem+router, bár azért nem mindegy, hogy milyen eszközökről van szó, mert egyes eszközök nem bírják, főleg hogy eleve nem 0-24-re lettek tervezve. A modemek még talán, de a sima routerek már nem és egy idő után újraindítást igényelnek, mert meghülyülnek.

2015. ápr. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
tp link tl-wr841nd és egy wn741nd routerem van, meg egy zte zx w300-as modemem
2015. ápr. 8. 17:34
 3/13 anonim ***** válasza:

A 841ND kuka, nálam is behalt egy ilyen, egyszerűen nem bírja a terhelést, sokan mások is panaszkodnak rá.

A 741ND viszont jó, most nálam is olyan van és semmi probléma nincs vele, éjjel-nappal megy.


Ezekkel a ZTE csodákkal meg csak a gond van. Úgy hallottam, hogy sokaknál túlmelegedik, tehát nem ajánlanám.

Ha esetleg szerzel egy normális modemet, akkor semmi probléma nem lenne szerintem, persze néha elbírnak egy újraindítást (hetente 1 alkalommal).

2015. ápr. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Az a gáz hogy ezt a zte modemet a szolgáltató adta, és nem cserélhetem le, bár úgy néz ki most kapok másikat, mert azt mondták a telefonban hogy bedöglött, mivel nem akar semmit betölteni a net... a másik kettő tplink azok meg másfél éve gond nélkül mennek wds módban bár most azt hiszem 2-3 hete eltettem őket mert át tettem máshova a modemet és úgy már nem kellettek
2015. ápr. 8. 18:00
 5/13 anonim ***** válasza:

Ettől a sz@r modemtől nem is lehet mást elvárni. Amúgy nyugodtan lecserélheted egy saját modemre, ami tudja ugyan azt az ADSL szabványt (már ha ADSL-ről van szó, de ez olyan modem ha jól tudom), egy csomó ember ezt csinálja, mivel a szolgáltató gyakran valami sz@rral szúrja ki az ügyfelek szemét, mondván hogy a hülye úgy se ért hozzá.

De ha nem akarod, akkor nem cseréled le, minden esetre egy normálisabb modemmel (pl D-Link) jobb lenne és többre is mennél. ADSL esetén a modemet úgy is lehet cserélni, mivel ott nem kell eszköz regisztrációt elvégezni, mert ott más hitelesítési eljárás van, amihez egy felhasználói név (email) és egy jelszó kell, a modem gyakorlatilag mindegy, csak tudja azt az ADSL szabványt, ami kell.

2015. ápr. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Hát nekem aztmondták hogy nem cserélhetem le mert hogy az a modem amit kiadtak az nemtudom mi alapján van beregelve náluk, és hiába cserélném le nem menne a sajátom...
2015. ápr. 8. 18:24
 7/13 anonim ***** válasza:

Hát ez baromság. Ha ADSL modemről van szó és nem kábelmodemről, akkor semmi akadálya nincs a modemcserének. Szerintem csak azért mondták, hogy nehogy már egy jobb modemmel megkapd azt, amiért fizetsz, mert jobban hozná esetleg azt a sebességet, vagy ilyesmi.

Véletlenül nem az Invitelnél vagy? Csak mert az szokott ilyen baromságokat mondani.

2015. ápr. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Inviteles vagyok...
2015. ápr. 8. 19:00
 9/13 A kérdező kommentje:
Meg igazából jobban belegondolva, a sávszélességem megvan, a sebességéhez képest fürge volt a net eddig még be nem döglött, és még az is hogy ha úgy veszek modemet, arra 1 vagy jobb esetben 2 év garancia van, az invitelnél meg már lassan 8 éve ittvagyunk, eddig ez a második modemem, és ha valami van akkor jönnek és cserélik, nincs garanciaidő meg ilyenek
2015. ápr. 8. 19:21
 10/13 A kérdező kommentje:
illetve ha azt mondta a csóka hogy modemhiba és hogy kiküld egy szerelőt aki majd kicseréli, az ugye ki is fogja cserélni? és nem fog itt szutyakolni, mert hol jó-hol nem, és attól félek hogy ha pont abban a negyed órában lesz jó mikor kijön megnézni, akkor nem csinál semmit és itt hagyja a hulladék modemet?
2015. ápr. 8. 19:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!