Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha nincs semmi ami miatt újra...

Ha nincs semmi ami miatt újra kellene indítani vagy áramtalanítani a modemeket/wifismodemeket/routereket, akkor mehetnek megállás nélkül vagy bizonyos időközönként kell őket áramtalanítani?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 8. 16:58
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Valahogy sikerült ráhibáznom :)


Na igen, megvan, de ugye a kérdést feltéve, gondolom egy stabilabb és jobb minőségű modemre van szükséged, ha folyamatosan bekapcsolva akarod tartani.

A szolgáltatói modemet meg félreteheted, tehát ott maradhat nálad, ha esetleg kijönnek ellenőrizni, akkor gyorsan visszacseréled, tehát semmi probléma nem adódna belőle, csak lenne egy plusz modemed, a hálózati eszközök meg elég sokáig bírják, tehát a garanciaidő miatt nem kell parázni, ennyi befektetést szerintem megér, na meg használtan is lehet venni 2-3 ezer forintért akár már szállítással együtt.


Ami meg a modemhibát illeti, sajna invitelnél így szokott lenni, hogy pont akkor jön helyre, mikor kijön a szerelő, aztán meg megint elromlik.

Persze ha nem egy hülye megy ki hozzád szokás szerint, hanem egy értelmesebb, akkor meg tudod vele beszélni, hogy cserélje ki mindenféleképpen, de azért hagyd most bedugva és ne nyúlj hozzá, véletlenül se jöjjön rendbe :)

2015. ápr. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
nah kb egy órája mentek el, mikor szóltak hogy jönnek és egy 20 perc múlva ideérnek, pont akkor jött helyre a net, aztán mikor ideértek és összedugta a notiját a modemmel, a modem meg se nyikkant, újraindította akkor se volt jó, aztán mondtam neki hogy mit beszéltem a központal, meg hogy mikor hívott akkor jött épp rendbe, aztán fogta és kicserélte egy másik zte-re egy zte zxhn h108l-re és ezmiatt is mondtam hogy nem veszek saját modemet, mert eddig jó folt, ahhoz képest hogy csak két megás a net, megvolt a két mega és a sebességhez képest fürge is volt, szóval hozta azt a maxot mire előfizettünk, és a legtöbbre egy év van garancia, így most vennem kellett volna másikat, így meg tegnap délután beszóltam most meg kijöttek és kicserélték ingyen, úgy meg plusz pénzembe is került volna meg vagy lettem volna net nélkül, vagy rossz nettel még pár napig
2015. ápr. 9. 17:04
 13/13 anonim ***** válasza:

Igazából mivel ADSL-ről beszélünk, így ha megadod a hitelesítő adataidat egy másik modemnél, akkor ugyan úgy lesz neted, tehát emiatt nem nagyon aggódnék.

A másik meg az, hogy nem tudtam, hogy csak 2 megás neted van, mert akkor csak simán azt mondtam volna, hogy arra bőven elég ez a sz@r is, de mivel a kérdésed is úgy tetted fel, mint ha jó hálózati eszközökre lenne szükséged, hogy éjjel-nappal menjen a dolog, úgy én rögtön egy normálisabb modemet ajánlottam. Egyébként a mostani is egy sz@r, sőt talán még rosszabb mint a régebbi, mert az azért még is megbízhatóbb, mint az újabbak. Régen pont fordítva volt, de ma ....

Mindenesetre örülök, hogy most már jó az interneted és ha erre a rossz modem dologra vonatkozott volna az áramtalanításos kérdésed, akkor nem, ezeket nem muszáj áramtalanítani, mert úgy lettek kitalálva, hogy egész nap menjenek akár (modem), bár ajánlott néha az újraindítás, illetve a leállítás.

2015. ápr. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!