Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha turbózok egy processzort...

Ha turbózok egy processzort akkor mennyi elsz az fps különbség?

Figyelt kérdés
Ha egy processzornak feljebb viszem az órajelét akkor nagy fps különbég lenne az alap órajel között? Kb mennyi?

2015. ápr. 20. 14:36
1 2
 1/20 Koaxk Ábel válasza:

3ghz feletti órajelnél elenyésző teljesítmény növekedés tapasztalható a játékok terén.


Régebben pont volt erről egy teszt valamelyik számtech portálon, 3ghz-es procit felnyomták 4ghz-es órajelre, az 1ghz-es emeléssel alig nyertek 3-4 fps-t játékonként.

Az volt a konklúzió, hogy 3ghz alatt még sokat számít az órajel, de a fölött már majdnem mindegy. Természetesen ezt játékokra értem.

2015. ápr. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Ezt így nem lehet megmondani, számít a processzor felépítése is. Most lehet egy régi pentiumod ami jár 5Ghz-en melléraksz egy új celeron procit ami 2,7Ghz-en megy akkor messze erősebb lesz a celeron.


Az első válaszolónál meg ezt a 3Ghz-et egyáltalán nem vágom, mi az hogy 3Ghz felett elenyéző a különbség? AMD vagy intel proci terén? Nem mintha bármelyikre igaz lenne...

2015. ápr. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mivel játszol és hogy milyen a többi hardvered. Ha CPU igényes játékokkal játszol és a többi alkatrész meglehetősen erős, akkor visszafoghatja a gépet, s bizonyos játékokban (mmorpg-k, RTS-ek) sok fps-t is nyerhetsz, azonban ha pl a videókártyádat a proci alap órajelen is ki tudja hajtani 100%-ra, akkor abszolút semmi különbség nem lesz.
2015. ápr. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
A procim Intel Pentium G3258 (3,2Ghz) és 4,4ig akarom felhúzni,de akkor ilyen 5nél nagyobb különbség nem lenne?
2015. ápr. 20. 15:07
 5/20 Koaxk Ábel válasza:

#2-es válaszolónak!


Mi nem volt érhető abban amit írtam?


Egy aadott processzor 3ghz-ről 4ghz-re való emelése nem hozott számottevő fps növekedést játékok terén.


Nyilván itt most nem arról van szó, hogy egy 1 magos Pentium 3ghz-ét vetem össze egy I5-ös 3ghz-es procival.


Lényegtelen, hogy most AMD vagy Intel prociról van szó.

2015. ápr. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Játékfüggő. Van, ahol eloszlik a terhelés, van, ahol a szálak teljesítménye számít. Vegyük példának a DayZ-t. 3GHz-en lesz mondjuk (hasamra ütök) 15fps-ed, felhúzod 4.2-re, lesz 26, csak azért, mert olyan az engine, hogy ha 12GHz-es processzort tolnál alá, még akkor is profitálna belőle.


Azonban a legtöbb játékban ha pl. egy GTX780 mellé odatolsz egy i5-öt, majd húzol rajta 1,5GHz-et, nyersz vele átlagosan 4-5fps-t, ami változni fog, az a minimum, mert stabilabban fogja tartani a jelenlegit.


Szóval ha a videokártyád erős, bőven kellene még szufla a teljes potenciáljához, akkor nyerhetsz a processzor órajelének emelésével, de ha egy kb. G3258-hoz illő vga-d van, a játék pedig nem 1-2 szálra van írva, akkor semmit nem nyersz vele, vagy elenyésző mértékben.

2015. ápr. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

5-s, mutasd már meg ezt a teszet légyszives mert ez akkora butaság hogy muszáj látnom. Ezt egyszerűen nem lehet levetíteni minden egyes processzora, meg amúgy is hogy lenne már lényegtelen hogy amd vagy intel. Ez akkor lenne igaz ha minden processzornak ugyan olyan felépítése lenne és csak az órajelekben különböznének. Ezzel azt mondod hogy minden processzor ami 3Ghzen jár azok ugyanakkora teljesítménnyel rendelkeznek.

Ugye te nem aszerint különbözteted meg a processzorokat, hogy melyik hány Ghzen jár és amelyik a nagyobb az a jobb?

2015. ápr. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Játékfüggő, valamelyiknél 0 FPS lenne a különbség, az olyan játékoknál, ami prociigényesebb, ott akár 20%-kal több FPS-ed lehet.
2015. ápr. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Koaxk Ábel válasza:

#7-es


Megint nem akarod megérteni azt amit írtam, csak azon lovagolsz, hogy különböző procikat akarsz összehasonlítani és azt szajkózod mennyivel másabb architechtúrák.


Most már komolyan írok, egy példát vegyünk egy valamilyen újabb I5-ös 3GHz-es procit, ha azt felhúzod 4Ghz-re, nem lesz számottevő fps növekedés a legtöbb játékban. Tehát ismétlem, magam, egy adott processzort veszek alapul és lehetőleg olyat ami nem elavult és nem okoz processzor limitet egy játékban.


Komolyan rákerestem a tesztre mert ha jól emlékszem vagy 2 évvel ezelőtt olvastam, és rohadtul nem mentettem el, mert nem jutott eszembe, hogy ezt valaha valakinek muszáj lesz belinkelnem. Sajnos nem emlékszem már hol találtam a cikket, ph-n, tomshardware-n vagy valamelyik egyéb szaklapon.

2015. ápr. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Az a gond, hogy te nem szeretnéd megérteni, hogy én miről beszélek. A kérdésben sehol nem volt leírva, hogy milyen processzorról van szó, hogy újabb vagy egy régebbi darab és te erre általánosítás ként beírtad, hogy 3Ghz felett nincs számottevő különbség játékokban, úgy hogy konkrétan fogalmad sem volt róla milyen prociról kérdez az illető. Sőt még a saját válaszodban is általánossában beszéltél a processzorokról mintha ez mindre igaz lenne. Ezért butaság az amit leírtál...
2015. ápr. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!