Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Normális ha egy Athlon x2...

Arexol kérdése:

Normális ha egy Athlon x2 5600+ 90 fok felé melegedik?

Figyelt kérdés
Most raktam össze a gépet, minőségi pasztával, normálisan (nem lesarkazva stb.) tettem rá a gyári alu bordát. Normál használat mellett 45 fok körül van, nagyobb cuccok telepítése, tömörítés ilyesmi 50-60 fokig felmegy. A hűtőnek már porszívó hangja van ilyenkor. De egy crysis 3 alatt 5 perc mulva kékhalál. Írja, hogy károsodna a hardware és ezért kinyomja a gépet, biosba lépve 90 fok körül van a proci és elég lassan is hűl vissza. Lehetséges, hogy a gyári borda erre lenne képes? (Többször ellenőriztem, ujra pasztáztam.)

#Athlon #CPU #processzormelegedés #athlon melegedés #athlon x2 5600+
2015. ápr. 29. 11:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem normális, itt valami gond lesz a hűtéssel.
2015. ápr. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vagy a processzor a rossz, vagy valami rosszul van beszerelve/rossz a hűtés. Az AMD-nél előfordul hogy a gyári nem képes lehűteni a procit (ritkán). Próbálj ki másikat.
2015. ápr. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Vagy plusz opció, hogy megőrült a hőmérő. Óvatosan érj hozzá a bordához egy rövid időre (nehogy megégesd magad), mikor 80-90 fokon jár szerinte, könnyen el fogod tudni dönteni, hogy tényleg olyan forró, vagy csak füllent. Értelemszerűen ehhez érezned kell a különbséget a 45 fokos JAJDEMELEG és a 90 fokos AZTA****** között. De tény, ami tény, hogy azért (főleg régi) AMD nagyon szeret melegedni, főleg akkor, ha húztál is rajta.
2015. ápr. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Rajta tudom tartani a kezem, viszonyításnak ott a chipset amin viszont nem.

Telepítgetés közben a 40-60 fok normálisnak tünt és reálisnak is. Játék közben a HWinfo-n néztem, hogy szágult felfelé és le is lövi a gépet. Gondoltam, hogy meleg lesz 90w-os TDP mellett de, hogy ennyire azt nem. Veszek rá egy ac freezer 13-at és erősen reménykedem, hogy nem más rossz. Köszönöm a válaszokat!

2015. ápr. 29. 12:54
 5/6 anonim ***** válasza:
A gyári hűtőnek bármilyen körülmények közt le kéne tudnia hűteni. Nincs esetleg túl sok paszta a hűtő és a proci között? Hajszálvékony réteg kell csak, hogy elfedje az esetleges barázdákat. Esetleg megpróbálhatnád alulfeszelni is, azzal nyervén pár fokot.
2015. ápr. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szerintem nem raktam sokat, kicsit rá is mozgattam, úgy rácuppan, hogy alig birom leveni róla. Amikor leveszem szépen a teljes felületét fedi és elhanyagolható van kinyomódva a szélére. Ha felmenne 80 fokra és tartja, hát ez van, de h kikapcsolgat nekem az nem tetszik, akár gyári akár nem. Lehet az alaplap kezd megfeküdni és túlfeszeli vagy ilyesmi?
2015. ápr. 29. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!