Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lefagy a monitor képe, az...

Lefagy a monitor képe, az egeret nem lehet mozgatni, a billentyűzet nem működik és ha ebben az időben be van kapcsolva a hangfal akkor iszonyatos zúgást csinál (szerencsére nem volt a fejemen a fülhallgató). Mi lehet a hiba?

Figyelt kérdés

Részletesebben:


1. Van kép de teljesen meg van fagyva, legalábbis úgy tűnik.

2. Az egér nem mozdul.

3. ctrl+alt+delete nem csinál semmit.

4. Egyik lock sem csinál semmit.(tehát pl benyomom a num lock-ot és nem is fénylik a billentyűzeten)

5. Amikor ez megtörténik, mivel nincs más választásom kihúzom az egész gépet az áramból és miután újra bekapcsolom a monitor villog, mintha be lenne kapcsolva, de a kép nem jön be.

6. Ilyenkor általában kitisztítom az egész gépet saját kezűleg az esetleges portól, kihúzom a kábeleket és visszadugom erősebben, de a monitor fekete képernyőt mutat akár hányszor kapcsolom be a gépet, hiába áramtalanítok teljesen 4~5 percre, bekapcsolás után marad a fekete képernyő és villog a monitor, mintha be lenne kapcsolva, de nem érzékelné a számítógépet. Ez random időtartamú van, hogy 5 percig ki be kapcsolom és fekete marad a képernyő, van hogy várok egy negyed órát és még mindig rossz, van hogy egyből megy a monitor.

7. A mai napon ez megtörtént 2X egymás után mire fel amikor végre elindult a gép és a monitor is együtt kék képernyőt kaptam kb 3X, ezek után elindult a windows javítás, abból az okból hogy előtte nem tudott elindulni...

8. Természetesen a windows nem talált megoldást a problémára és jelenleg úgy tűnik megy a gépem.

9. Lefuttattam párszor free windows registry repair-t, nem tudom ér e az egyáltalán valamit, elsőre 258 hibát talált, fix után másodszorra 72-őt, majd 44-et, majd 66-ot.

10. CCleaner-t minden nap futtatom, de a vírusírtókkal nem vagyok megelégedve, szerintem többet ártanak, mint amennyit használnak azzal, hogy semmit soha nem javítanak meg, de system file-okat törölnek és tesznek karanténba... Meggyőződésem, hogy hamarabb halt meg minden gépem amin folyamatosan vírusirtást végeztem napi szinten és már vagy 2 éve nem volt problémám.

11. A windows-om szokott frissülni, mielőtt valaki megkérdezné.


Ennél többet nem nagyon tudok elmondani, nem vagyok szakértő a témában, sőt pont az ellentéte..., de vírusirtás elégszer pusztította el teljesen a gépemet a 200 hiba üzenettel együtt, hogy xy system32 file nem található ahhoz, hogy utáljam. Plusz szerintem ez nem vírus hanem valamilyen hardver probléma, ezért írtam a kérdésemet a hardver részlegbe, mert fizikailag tapasztalható a probléma.


Természetesen igen... újratelepíthetem a gépet ismét, de tök ugyan ezzel a hibával már kb 3X halt meg meghajtóm az évek során(elmúlt kb 6~8 évben)... nem szeretnék állandóan meghajtókra kiadni, meg próbálkozni külső meghajtóval kimenteni a fájlokat a halottról... Szóval amennyiben ez hardver hiba jó lenne tudnom mi okozza. Van egy olyan érzésem, hogy ezeknél a lefagyásoknál túlfeszültség lép fel.


2015. máj. 7. 18:11
 1/8 anonim ***** válasza:
13%

Na itt kezdődik az egész probléma, hogy egyáltalán nem értesz hozzá, de azért belepiszkálsz a gépbe, meg minden szart letöltögetsz, meg futtatsz a gépeden. Nem a programok a hibásak. Azok a hibásak, akik használják őket.


Teljesen felesleges szétszedegetni a gépet, meg erősebben visszadugni, mert többet ártasz vele, mint használsz főleg úgy, hogy nem is értesz hozzá. Feltételezem a kenyérpirítót se szoktad havonta elemeire bontani.


A gépedbe egy szimpla tápcsere kéne, egy megfelelő CPU karbantartás, és egy NORMÁLIS újratelepítés. Meg egy hozzáértő szakember, aki felvilágosít a rendszertakarító eszközök és vírusirtók megfelelő használatáról.


Túlfeszültség: inkább ne próbálkozz a tippeléssel.

A probléma, hogy a táp szimplán nem tudja kiszolgálni a hardvereket, mert halálán van, vagy nem elég erős.


A vírusirtókról meg annyit, hogy önakaratukból nem szoktak rendszerfájlokat karanténba helyezni, vagy törölni. Ahhoz a felhasználó bénázása is kell, hogy idáig elfajuljon a dolog, hogy ilyet művel egy vírusirtó. Mellesleg ez is okozhatja a problémát, mert ugye nem igazán tesz jót a rendszernek, ha vírusos lesz.

2015. máj. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Megértőbben is fogalmazhattál volna, de én is olyan ember vagyok aki megmondja a véleményét, szóval köszönöm a nyers választ.


Ez amúgy eléggé felmérgesít, mert a táp sem öregebb 2 évesnél és "elvileg" olyan ember vette nekem aki jobban ért hozzá, mint én.


Abban viszont nem értek egyet, hogy felesleges portalanítani a számítógépet saját kezűleg, ugyanis erre kiadni 5~10.000 Ft-ot marha nagy baromság. Pláne, hogy nekem kell elcipelni és visszacipelni az egészet. Nem úgy megyek neki mint egy elefánt és tisztában vagyok vele hogy ha elrontom az az én hibám. Ha nem portalanítanám a tápot és a videokártyát legalább évente egyszer, de inkább fél évente akkor másnak kéne fizetnem érte.


A vírusirtókról pedig annyit, hogy beszélgettem már számítógép szerelőkkel ilyen témában és olyan vírusirtót egyik sem tudott mutatni amelyik a vírussal együtt ne pusztítaná a gépet is. A karantén tudtommal nem épp segítség a számítógépnek, maximum a további romlást akadályozza ideiglenesen, a törlés pedig egyértelműen új hibákat teremt. Ha így is úgy is újratelepítés a vége, mi a fene az értelmük?


Nekem akárhányszor volt vírusirtó a gépemen maximum 1 éven belül elkezdődött a hiba üzenetek sora, a javítás gomb soha egyetlen egyszer nem tudott megjavítani semmit sem, kb dísznek van az összesben és minden egyes alkalommal újratelepítés volt a vége a folyamatos lassulás és hiányzó system32 fájlok után.


Tehát kb az utóbbi 4 évben ezt szépen kihagytam, nem veszítettem vele semmit(max hogy nem kapok hibaüzeneteket), de ha mégis akkor érdekelne hogy micsodát, mert a gépet időközönként mindenképpen újra kell rakni.


Amúgy ez a vírusirtó dolog úgy tűnik tabu téma, de engem nem érdekel, szerintem szart se érnek.

2015. máj. 7. 19:29
 3/8 anonim ***** válasza:

De látod? Azt se érted, amit mondtam.


Egy szóval nem írtam, hogy felesleges portalanítani. Azt írtam, hogy: "Teljesen felesleges szétszedegetni a gépet, meg erősebben visszadugni"


Az, hogy a táp 2 éves, hát istenem. 1-2 évnél több garanciát nem is szoktak rá vállalni, nem véletlenül.


Nem tudom milyen számítógép szerelőkkel beszélgettél vírusirtókról, de akkor ezt megkérdezhetted volna tőlük is, hogy mi az értelme. Millió cikk található róla neten is, szóval nem fogok most esszét írni arról, hogy mi a feladata egy vírusirtónak, és mi a feladata egy felhasználónak.

Újabb kenyérpirítós példa: tisztában vagy vele, hogy áram alatt nem nyúlkálsz bele mert megrázhat az áram.

A számítógép terén is tisztában kell lenni bizonyos dolgokkal ahhoz, hogy megfelelően tudd használni, és ne kapj be éves szinten ilyen nagyságrendű vírusokat.

Attól, hogy a számítógépen lehet játszani, és húú ahhoz én mennyire értek, az nem azt jelenti, hogy akkor már mindenhez értesz, és onnantól kezdve bármit csinálsz az a gép hibája lesz.


Hát ha szerinted szart se érnek, akkor egészségedre. Neked nem is kell, mert úgy se vagy hajlandó utánajárni/megtanulni. De azon azért gondolkozz el milyen adatokat tárolsz a gépeden, mert az ennyi vírus után már valószínű nem csak a te gépeden van meg.

2015. máj. 8. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ja egyébként csak így kiegészítésnek: a szakemberek pont arra valók, hogy ha valamihez nem értesz, akkor rájuk bízod, mert ők értenek hozzá.


Én is szeretném otthon a tapétát lecserélni falfestékre, de nem értek hozzá, így szakember nélkül biztos, hogy nem fogok belevágni.


De ez a baj, amit le is írtam, hogy ha már tudtok játszani a számítógépen, meg ismertek 1-2 alap beállítást, akkor azt hiszitek, hogy már mindent tudtok. Ezért van az, amikor a sok középiskolás azt mondja, hogy ő nem tudja mit válasszon érettségi tárgynak, hát legyen az infó, mert úgy se lehet olyan nehéz.

Aztán kiderül, hogy mégis.

2015. máj. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Pár napig gondolkodtam hogy válaszoljak-e, tartsam magamban amit a magadfajtáról gondolok vagy lépjek tovább és gondoljam azt, hogy kettőnk közül én vagyok a jobb ember. Tudod mire jöttem rá? Ha én nem mondom meg, ki fogja?


Először is majd hülye leszek név szerint elmondani kikkel beszélgetek. Másodszor most ismét mondhatod, hogy te ugyan nem is kérdezted ahogyan azt is kiforgattad, hogy ha visszadugom a kábeleket akkor biztosan hülye vagyok meg nem értek hozzá, de ugyan akkor ha sikeresen portalanítom a gépet az már nem probléma... Hát ember szerintem a két dolog nem működik egymás nélkül, most vagy szétszedem a gépet, kitakarítom és helyrerakom a kábeleket vagy nem...


Az a baj, hogy a magadfajta ember nagyon el van szállva magától és azt hiszitek sérthetetlenek vagytok. Tudod hol szakadt el bennem valami? Itt:


"De ez a baj, amit le is írtam, hogy ha már tudtok játszani a számítógépen, meg ismertek 1-2 alap beállítást, akkor azt hiszitek, hogy már mindent tudtok. Ezért van az, amikor a sok középiskolás azt mondja, hogy ő nem tudja mit válasszon érettségi tárgynak, hát legyen az infó, mert úgy se lehet olyan nehéz.

Aztán kiderül, hogy mégis."


Értem..., ha már a wikinél tartunk, volt időd egész életedben elolvasni szóval várom a válaszodat... Mit is jelent tanárnak lenni? Mit is jelent mentornak lenni?


Ahogy nézem számodra körülbelül annyit, hogy szivatod a 15~20 év közötti gyerekeket. Le merem fogadni, hogy NEM programozó iskolában tanítasz. Le merem fogadni, hogy művész iskola. Le merem fogadni, hogy azt tanítod amit a büdös életben nem fognak használni, tehát hogy például a word-ben, hogyan rakd amit írsz jobb oldalra vagy bal oldalra... Ki az istent érdekel ez? Nem tanítod őket az életre, fingjuk nincs róla mi vár rájuk amikor kikerülnek oda és még ráadásként azon szórakozol, hogy meg is buktatod őket, mert a szánalmas tantárgyadból nem teljesítik az 51%-odat? Milyen ember az ilyen? Én a helyedben nem hívnám magam tanárnak. Ha még e mellé egy idegbeteg állat is vagy akkor csak sajnálni tudom a diákjaidat, hogy nem ismerik a saját jogaikat, merthogy van ám nekik bőven.


Tudod mit merek még lefogadni? Fogadjuk nem jelented be azt amikor diktálsz valamit, de "a dolgozatban benne lesz". Fogadok mindent csak egyszer mondasz el, illetve ha visszakérdezik hát azt meg mégis hogy merik?

Fogadok állat neveken is szólítod őket... jogi eset vagy, szerintem nézzél magadba, de nagyon.


Fogadok a format C parancsot nem írásban tanítod... Szánalom netovábbja. Aztán, ha véletlen valaki entert nyom vagy szánt szándékkal az az ő hibájuk nem a tiéd, mert egy nagy rakás fail vagy ugye? Sajnálom a világot, hogy vannak még ilyen emberek benne... Kíváncsi lennék rá, hogy a saját torz világképed hogyan magyarázod magadnak... Sőt felteszem azzal üvöltözöl egész szünetben aki entert nyomott, mint valami fába szorult féreg(és a féreg itt kulcsszó)... Ember nem az ő hibája, hanem egyedül a tiéd. Te volnál a tanár, wikizd ki mit jelent...


Mégis kinek képzeled te magad, hogy mások életét tedd tönkre? Hány évet veszel el az életükből? Hány olyan lehet amelyik miattad fontolgatja az öngyilkosságot? Jah persze ha megteszi az nem a te hibád ugye? Te csak szándékosan meghúztad, mert nem tetszett a képe, minek következtében egész nyáron tanul, mint a hülye majd egy MÁSIK tanár pótvizsgáztatja olyanból amit az életben nem tanítottak neki. Aztán jöhet a következő osztály ahol leendő csodálatos osztálytársai akik mind 1 évvel fiatalabbak halálra cikizik veled együtt, hiszen te ezt élvezed... Nem csoda, hogy szerencsétlen ismét megbukik, ha van elég lelki ereje bejárni és hallgatni, ahogyan te előadod magadat ismét az óráidon, mert újraindul a lemezed. Az egyetlen amire azoknak a gyerekeknek szüksége lenne az a megértés nem pedig a te 51+%-od.


Tudod minek nincs értelme? Pontosan azt tanítani amire még HA, naagyon naagyon HA szükségük is lesz valaha az életben ki tudják wikizni... Ismét a saját szövegeddel jövök igen... Tudod akinél van otthon internet az nem szorul rá, hogy word-ből tanítgassák... Esetleg gyorsgépelni megtaníthatnád őket, de azt is le merem fogadni, hogy biztosan nagyon poén neked nézni ahogyan 2 újjal meg 3-mmal gépelgetnek és természetesen ők a hülyék igaz?

Fogadok még a saját gyerekedet sem tanítottad meg rá miért is annyira fontos a vírusirtó, nemhogy a diákjaidat, de természetesen nekem itt az internet közepén előadtad magadat miközben fingod nincs róla kivel beszélsz. Lehetek én akárki, kiadhatom magamat egy hülyének meg atomfizikus is lehetek, de a te lekezelő stílusodra csak úgy lehet válaszolni ha az ember megmutatja neked, hogy itt nem vagy több te senkinél sem. Ó persze lőhetek bakot és lehetsz te hacker is, hát sok sikert kívánok, ha találsz valami izgalmasat a gépemen tudasd velem is, meg az ügyvédemmel.

Ó persze velem is csak rébuszokban beszéltél és, mint egy ócska tanár magyarázat helyett én wikizzem ki miért is fontos számodra a vírusirtó használat. Bocs, de nem vagyok a diákod, se a csicskád, tehát ha valamit ténylegesen jobban tudsz mint én akkor egy esetleges wiki link helyett, vagy egy megadott site helyett meg is mutathattad volna hatalmas tudásodat egy "esszével". Ettől volnál te a tanár.


Másik dolog amit szánalmasnak tartok, hogy azt hiszed "játszani" könnyű a számítógépen... Hát elmondom neked, hogy egy-egy ilyen "játékon" a legtöbb esetben több száz ember dolgozik, a legtöbb ilyen "játék" hosszabb, mint bármilyen könyv amit életedben olvastál, több matematika, fizika és biológia van bennük, mint a hülyeség amivel 4 évig tömöd a gyerekek fejét és még sorolhatnám... Nem éred meg a fáradtságot az az igazság. Úgy is mondhatnám ,hogy nem vagyunk egy "szintben", ha érted mire gondolok... Bár, ha szerinted a játék az egyszerű akkor biztosan nem. Kíváncsi lennék arra is hány játékot dobtál piacra ha olyan egyszerű, gondolom a szám egy nagy 0.


Ajánlom neked hogy mondj fel mielőtt stroke-ot kapsz a saját hibádból. Mellesleg ez jólesett.


Jah még 1 dolog, nem biztos hogy az akinek más a végzettsége vagy éppenséggel nincsen az hülyébb is nálad. Az egyetlen dolog amivel te rendelkezel és a diákjaid nem az a tapasztalat és az a tudás amit lényegében meg kéne osztanod velük. Ettől te nem vagy se jobb ember se több náluk, ezt nem kellett volna elfelejtened az évek során. Te is épp onnan jöttél ahonnan ők és valószínűleg neked jobb tanár jutott, mint nekik a te személyedben.

2015. máj. 11. 07:52
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerencséd, hogy épp ráérek, de ha te így, hát én is így :) Lehet itt-ott össze-visszának fog tűnni, de csak azért, mert sorba válaszoltam az értelmetlen megnyilvánulásaidra.


Nem lett volna baj, ha nem válaszolsz, ugyanis leszarom te mit gondolsz. Nem fogok egy értetlen hülye véleményére alapozni. Ha nem lennék ilyen nyugodt természetű, fejbe rugdosnám a hozzád hasonló parasztokat, akik másokat szapulnak azért, mert ők maguk képtelenek elfogadni, hogy nem értenek valamihez.


De ne aggódj, kettőnk közül te vagy a jobb ember. Érezd azt, hogy most megváltottál egy világot azzal, hogy hülye vagy, és nem bírod elfogadni azt, amit mások mondanak, csak okoskodsz, és okoskodsz, és okoskodsz. Tanulj már meg inkább érteni ahhoz, amit csinálni akarsz, meg felfogni, amit a másik leír, és ha nem értesz hozzá, ne erőlködj. Egy fogyatékos, hiperaktív, autista köcsög lehetsz, akinek ennyi szórakozása van, hogy gyakorin osztja a hülyeségét, mert a szülei nem figyelnek oda rá.


Ha meg már felhozol valamit abból, amit írtam, legalább azt indokold meg, hogy én hol mondtam olyat...még az elején elnéztem, hogy félreértelmezted a portalanítást, de ez már nevetséges, amiket később is írsz.


"Nem tudom milyen számítógép szerelőkkel beszélgettél vírusirtókról". Ezt írtam én. Mondtam egy szóval is, hogy mondd el, hogy Kis Pistának hívják? Nem mondtam, mert nem érdekel.


Itt kezdődik a 2. probléma, hogy fingod sincs arról hogy kell portalanítani egy gépet. Nem kell hozzá semmit se szétszedni. Ha nagyon "hivatalos" módon akarod megoldani, akkor veszel a boltban sűrített levegős spray-t, kiviszed a gépet a szabadba, leszeded az oldalát, és kifújatod. Nem kell hozzá semmit se szétszedni.

Ha meg van otthon kompresszorod, akkor azzal, vagy porszívóval fogod és kifújatod. VAGY ecset + porszívó. Ha már egyszer összeraktál egy gépet, azt nem kell, és nem is szabad állandóan szétszedegetni.

Bár ezek után már azt is eltudom képzelni, hogy minden alkatrészt szépen, szappanos vízben elmosogattál.


De g*ci hallod sírok rajtad :D Beidézed a saját szövegemet, aztán oldalakon keresztül hivatkozol valamire, amit egy szóval se mondtam xDDD Hol említettem olyat, hogy tanár vagyok? Sehol...de akár a keresőbe is beütheted, hogy meggyőződj róla. Se a "tanár", se bármi nemű szinonimája nem szerepel az én válaszomban.

Mellesleg ügyesen eltaláltad...ja mégse, programozó/hálózattelepítő/rendszergazda vagyok nem kis tapasztalattal és szaktudással a háta mögött, de nyugodtan fogadom, ha az ilyen szerencsétlenek belém akarnak kötni :D


Itt mutatkozik meg az informatikai tudásod újfent. A rendszermeghajtót windows 7 óta nem lehet formázni, sőt windows 7 előtt is a formázás után rákérdezett, hogy biztosan akarod-e. Nem baj, a tudás nagy úr.


Ne adj isten tönkretettem volna az életedet? Itt egyedül csak a te múltbéli sérelmeidet látom, meg azt, hogy lemertelek hülyézni azért, amit csinálsz ahelyett, hogy szakemberhez fordulnál. Ilyen nyápic vagy a való életben is? Elbírnak viselni az ismerőseid? Nem lehet könnyű dolguk.

Javaslom a viselkedéseddel is fordulj szakemberhez, mert nem lesz ennek jó vége.


Mellesleg ha már belekötsz abba, hogy mit tudnak az emberek kiwikizni, meg mit nem: az élet nem a wikipediáról szól, hanem a tudásról. Ha már szóba kerültek a középiskolások: én se biológiából mentem érettségizni, mert semmi közöm nem volt hozzá, és tudtam, hogy soha nem fogom hasznát venni. Az informatika, vagy bármelyik más tantárgy se különb.

Mindenki csinálja azt, amihez ért, vagy szeretne érteni. Mert az állásinterjún és a munkahelyén se arra lesznek kíváncsiak, hogy ő 5 perc alatt mit tud összeszedni netről, hanem arra, hogy fél perc alatt mit tud összeszedni a FEJÉBŐL.


Gépírni én se tanultam, de ahogy az előbb említettem: ha érdekli őket a dolog, fognak ők az életük során annyit gépelni, hogy majd ráéreznek a saját technikájukra ;) Nevetséges egyébként, hogy egy hülye számítógépes kérdésből mit ki tudsz hozni....inkább írtad volna azt, hogy a középiskolás sérelmeidről akarsz valakivel beszélni, és akkor nem válaszoltam volna.


Hülyének már kiadtad magadat, sőt előttem le is járattad magadat, de ha neked ez így jó, hát én nem gátollak meg benne. Azt pedig erősen kétlem, hogy atomfizikus lennél, vagy bármi értelmiség beléd szorult volna, mert akkor saját magad is tudnád, hogy ez nem normális, amit csinálsz.

De amúgy akárhogy erőlködsz, nem érdekel ki vagy/mi vagy, felőlem a pápa is lehetsz, nem fogok azért máshogy viselkedni veled, mert itt előadod magadat.


Jó, kifejtem még egyszer: nem vagyok tanár, bár lehet ezt már korábban megértetted..nem vennék rá mérget.

Gyakorira meg nem oktatni járok. Azért, mert lusta vagy, mert leszarod a témát én nem foglak téged győzködni, hogy miért használj vírusirtót, mert mint mondtam -ismétlés a tudás anyja-, leszarom. Nem vagy te senkim, hogy köteles legyek foglalkozni veled, meg azzal, hogy mit csinálsz. Meg nem is érdekelne téged, én meg feleslegesen nem fárasztom magamat. Ezért nem lettem tanár, mert nem szeretek feleslegesen magyarázni. Szoktam előadásokat tartani (pszichológia témakörben is, ami erősen rád férne), azokra viszont azok jönnek el, akiket érdekel a téma, és tudom, hogy nem azért szárítom a számat, mert megfizetnek érte, hanem azért, mert van értelme.


Már meg sem lepődök az intelligenciádon, amikor a játszást összehozod egy játék programozásával. Segítek: semmi köze a kettőnek egymáshoz, de kár erőlködnöm, úgy se értenéd meg.


Na, végre a végére értem, örülök, hogy jól esett, feküdj le, és pihenj egy sort, aztán újult erővel folytasd, mert mint látod, van mit olvasni!


A vége egyébként nagyon megható... :') ...

2015. máj. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hallod, tudod mit? Ne is válaszolj rá, mert nem érdekel, úgy se fogom elolvasni, ne is fáraszd magadat.


Nem fogom ilyen senkikre elcseszni az időmet.

2015. máj. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igaz írtál egy oldalt, de én most vagy elhiszem, hogy másnak mondod magad mint ami vagy vagy nem. Nem tűnik logikusnak, hogy hirtelen rendszergazda lettél azok után ahogyan fogalmaztál az elején. Kettőnk közül nem én vagyok az aki alábecsüli a másikat, illetve aki úgy fogalmaz mintha felsőbbrendű lenne, ez tipikus tanári magatartás és azok után amit arról írtál, hogy milyen gáz ha a diákok az infot választják érettségi tárgynak tulajdonképpen ellőtted a lehetőséget, hogy elhiggyem azt hogy közben nem tanárként dolgozol. Persze utána áttértél pszichológiára, tehát akkor mégis csak tanár vagy. Nagyon ellentétben vagy te saját magaddal ne haragudj...


Leírtam részletesen hogyan portalanítom a gépet illetve, hogy mit szedek szét? Nem... Hát akkor megint minek kötözködsz? Mellesleg tudom amit leírtál, de azt egy hozzá nem értő is tudhatja wiki nélkül...


Továbbra sem írtál egy szóval sem arról miért is annyira fontosak a vírusirtók, nem látom az esszédet és ha wikiből vagy egyébből nekiállsz idézgetni hidd el egy pillanat alatt rájövök, tehát felesleges is nekiállnod ezek után. Volt rá bőven időd, hogy meggyőzz... helyette nekiálltál kioktatni, mintha neked az lenne a feladatod, hogy meggyőzz róla hülye vagyok... Nem tudom ez kinél működik akár tanár vagy akár rendszergazda. Gondolom bármi is vagy mások szimplán csak nem merik megmondani amit én itt tisztáztam veled. A hátad mögött meg aztán meglehet a véleményük.


"Nem lett volna baj, ha nem válaszolsz, ugyanis leszarom te mit gondolsz. Nem fogok egy értetlen hülye véleményére alapozni. Ha nem lennék ilyen nyugodt természetű, fejbe rugdosnám a hozzád hasonló parasztokat, akik másokat szapulnak azért, mert ők maguk képtelenek elfogadni, hogy nem értenek valamihez. "


Nem igazán stimmel a mondatod, de vicces... :D Most akkor vagy nyugodt ember vagy vagy nem, döntsd már el. Ezt amúgy skizofréniának hívják.


"Egy fogyatékos, hiperaktív, autista köcsög lehetsz, akinek ennyi szórakozása van, hogy gyakorin osztja a hülyeségét, mert a szülei nem figyelnek oda rá. "


Először is nem tudom miből gondolod, hogy te vagy az idősebb. Másodszor, ha tegyük fel egy fogyatékos autista lennék jól éreznéd magad, hogy leköcsögöztél egy fogyatékos autistát? Látszik rajtad, hogy idegbeteg vagy már bocs én pedig nagyon könnyen kiismerem az embereket, tehát még ha tévednék is a hivatásoddal kapcsolatban számtalan dolog van amiben biztosan nem tévedtem. Ez már csak abból is látszik, hogy bánt amit leírtam de inkább ne menjünk bele dedukcióba. Mellesleg nem érzem magamat jó embernek pontosan azért, mert kimondom amit gondolok.


"Itt mutatkozik meg az informatikai tudásod újfent. A rendszermeghajtót windows 7 óta nem lehet formázni, sőt windows 7 előtt is a formázás után rákérdezett, hogy biztosan akarod-e. Nem baj, a tudás nagy úr. "


Mert aztán az iskolákban napra kész windows van ám... Sosem volt még olyan, hogy pl remegett a kezed 4 kávé után és véletlen kétszer nyomtál entert? Most komolyan...rákérdez vagy sem, sokra mész vele 15~20 éves emberek közt. Ebbe sem kéne belemennünk, mert az ilyet simán lehetne írásban tanítani, hacsak nem valaki pisztollyal a hátad mögött kényszerít. Tehát inkább induljunk ki abból, hogy van különbség az emberek direkt szivatása és a között, ha tanítani próbálsz. Mellesleg amikor én ezt tanultam anno én nem nyomtam entert, csak hogy tisztázzuk ezt is mielőtt még rossz következtetést vonsz le.


"Mellesleg ha már belekötsz abba, hogy mit tudnak az emberek kiwikizni, meg mit nem: az élet nem a wikipediáról szól, hanem a tudásról."


Ezzel és amit utána írtál egyet is tudnék érteni, ha nem épp te lettél volna az aki a válaszadás kerülése helyett megfogalmazza, hogy szerinte(nem mások szerint) miért fontos a vírusirtó, illetve hogy saját tapasztalataid alapján mikor volt valaha is nagy sikered velük, illetve nagyobb, mintha szimplán újraraknád a gépet amikor látod, hogy hoppá vírust kaptam és hoppá ez a vírus leszedett egy másik vírust... baszhatom az egészet most már. A legjobb példák erre ugyebár azok a programok amik vírusirtónak álcázzák magukat aztán elvágják a gépedet mindentől és utána már teljesen mindegy, hogy volt e vírusirtód vagy sem, mivel blokkolják és baszhatod. De ugye én csak egy mezei hülye vagyok aki semmihez nem ért így ismeretlenül. Még jó hogy először lövünk aztán kérdezünk. Persze megint beleköthetsz, hogy de az nem úgy van..., hát hajrá ha ez az egyetlen szórakozásod!


"középiskolás sérelmeidről"


Talált, süllyedt. Beszélgetni nem szeretnék róla szóval csak ennyi ami talált, de ez azért tényleg elég egyértelmű, ez nem változtat azon amilyen ember vagy.


"De amúgy akárhogy erőlködsz, nem érdekel ki vagy/mi vagy, felőlem a pápa is lehetsz, nem fogok azért máshogy viselkedni veled, mert itt előadod magadat. "


Ezt tudom tisztelni az emberekben, az a baj ezzel is hogy csak az interneten működik számtalan dolog miatt. Jah amúgy ezért nincsen sok barátom igen..., mert nem vagyok egy képmutató szar alak és megmondom, ha bajom van veled.


"Már meg sem lepődök az intelligenciádon, amikor a játszást összehozod egy játék programozásával. Segítek: semmi köze a kettőnek egymáshoz, de kár erőlködnöm, úgy se értenéd meg. "


Ez a mondat így baromira nem igaz. Nagy tudás kell az elkészítéséhez is és a legtöbb értelmes játék átviteléhez is és most nem azokról az idiótákról beszélek akik youtube-on végignézik a végigjátszásokat, mert annak aztán nagyon sok értelme van. Az, hogy sakkban nyersz vagy veszítesz is a saját tudásodon múlik, a játékok a nagy világban mostanság jóval bonyolultabbak, mint egy sakkjátszma, vagy egy bombakereső(nem mellesleg ezek is logikai játékok)... A legtöbb pl nyelvtudást igényel, az elég erős matematika és kézügyesség pedig minimum. Nem tudom megérteni a magadfajta embert aki ezt a három dolgot lebecsüli. Sok magyar játékot ismersz pl? Mert én nem... Sok olyat ismersz amihez nem kell legalább alapszintű matematika illetve nyelvtudás? Mert én nem... Már csak magában a story mode olvasást igényel és, mint azt már leírtam a legtöbb története hosszabb, mint egy könyv. Mit gondolsz mégis miért van a mai világban, hogy 3 éves gyerekek írni/olvasni tudnak, ráadásul angolul... nem véletlen a dolog.


"Nem fogom ilyen senkikre elcseszni az időmet."


Mi tesz valakit senkivé? A végzettség, vagy annak hiánya? A tudás vagy annak hiánya? A gazdagság, vagy annak hiánya? A hírnév vagy annak hiánya? Szerintem egyik sem számít különösebben, illetve ahogyan nem ítélkezünk politikai, szexuális orientáció vagy éppen bőrszín alapján, hierarchikusan sem kéne. Egy szimpla paraszt ember is lehet előkelő, illetve olvasott. Nem ismersz engem, tehát nem ítélkezve kellett volna nekiindulnod, akkor én sem mondtam volna ítéletet feletted.


Ugye "Ne ítélj, hogy ne ítéltess".

2015. máj. 11. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!