Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » IDE-SATA adapter miatt újraind...

IDE-SATA adapter miatt újraindul a gép, mert nem bírja a táp?

Figyelt kérdés

Van egy IDE-SATA adapterem PCI-E foglalattal. Videokártya mellé pont befért. Most csak egy SATA-t dugtam bele, mert azt kellett hozzákötni a géphez. SATA-->ADAPTER-->ALAPLAP-->HDD


A gond az volt, hogy hiába kötöttem be mindent rendesen, ahogy bekapcsoltam a gépet, járt 3 mp-et majd kikapcsolt. 3 mp csend, majd magától be. És ezt ismételgette. Ahogy kiszedtem az adaptert, azonnal jó lett. De miért csinálja/ta ezt?


CHIEFTEC CTG 550W 80P

És Ascrock B85M PRO4 alaplap.


Létezik hogy az átalakító zárlatot okozott volna? Vagy maga az adapter volt zárlatos?



2015. máj. 27. 21:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem átalakító, ez egy sima vezérlő kártya. Az átalakító az egyikből a másikat csinál, nem újat hoz létre.


A hibát talán hibás hardver okozza, egyszerűen sikerült hibásat, selejteset venned. Először próbáld ki egy másik gépben, aztán ha ott se jó, akkor vidd vissza a boltba, és cseréltesd ki. Ha eBay-ről rendelted, akkor megszívtad.

2015. máj. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az adaprer adatait kéne megadni
2015. máj. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Már vagy 4-5 éve vettem, de nem használtam, így bekerült egy olyan fiókba ahol megmaradt pc alkatrészeket tárolok. Kábelek, adapterek, átalakítók...


És onnan szedtem most ki. Ez volt az első alkalom, hogy használtuk!

2015. máj. 27. 21:33
 4/4 anonim ***** válasza:
Akkor meg van a hiba lassabb vezérlővel rendelkezik mint az alaplapi vezérlőd és ezért fagy ezért is kérdeztem a típusát
2015. máj. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!