Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Új gépet vettem. Kevés a 4GB...

Új gépet vettem. Kevés a 4GB Ram mellé a 2 GHz?

Figyelt kérdés
A üzletben, és a közeli boltokban sajnos nem volt túl nagy választék gépekből, így abból válogathattam ami volt.

2015. máj. 30. 00:03
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
100%
Az Athlon 5350 egy alacsony fogyasztású SoC APU, ami magába foglal 4db Jaguar processzor magot, egy 128 stream processzoros GCN alapú GPU-t illetve az északi és a déli híd vezérlőit is (vagyis nincs szükség alaplapi chipsetre). Ezt összesen 25W TDP-ből hozza (mondjuk az újabb verzió a Beema sajnos nem jött ki AM1 platformra, mert az tudja ugyanezt 15W-ból is) azaz inkább energiatakarékos kis gépekbe való például remek HTPC-nek (tesóm is ilyet épített a TV-je mellé kb 70k-ból, igaz dedikált videokártya nélkül). Egy picit bencsmárkoltam a tesóm gépén és bár tény, hogy nem egy erőműről beszélünk, de alap szinten jól használható teljesítményt tapasztaltam. Hozzátartozik még az is, hogy AM1-be ez a legerősebb chip azaz fejlesztéskor cserélni kell az alaplapot is.
2015. máj. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:

@wdhun:

Ha 2015-ben dedikált videókártyát tesznek valamibe(bármennyire is szar), akkor az fog eszembe jutni, hogy játékra kellett. Egyébként igazad van, semmi értelme annak a kártyának, belefért volna helyette egy SSD.

2015. máj. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
Bár gondolom a boltba azt sem tudják,hogy az AM1 csak x4-es sebességen kezeli a kártyákat,nem x16-on.
2015. máj. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
Alsó középkategóriás kártyákhoz az is bőven elég (PCIe 2.0 4X).
2015. máj. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!