Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A sárga Nintendo kazettákat...

Nikolsz kérdése:

A sárga Nintendo kazettákat melyik régi konzol, ami még képes működtetni?

Figyelt kérdés
Meggyűlt a bajom a piaci Nintendo-s sárga kazettákkal. Egy buta kis kínai konzol vitte idáig őket, s most meghalt az egyik joystick, és sehol nem találok olyat, ami jó lenne hozzá. Arra gondoltam, hogy akkor a kazettákhoz veszek valami komolyabb konzolt, de nem tudom, hogy esetleg Segáék, vagy valamely másik cég adott-e ki sárga kazettával kompatibilis konzolt? Ebben szeretném segítségetek kérni.

2015. máj. 30. 13:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
RetroN 5. Erre van kitaklálva. Nagyon sok fajta játékot visz.
2015. máj. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%

Veszel egy japán Famicom-ot az a legtöbb ilyen bootleg kazival működik! Találsz am hozzá joy-t csak annyit jegyezz meg ami sega/atari-val működik az ezzel nem fog!


Ez egy sima famiclone dolog sega-nak köze nincs hozzá ha valamiben segíteni kell szólj!

2015. máj. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Krisipoke ***** válasza:
100%

Ahogy az előttem szóló mondta...

A "sárga kazetták" gyakorlatilag kínai bootleg kazetták a japán Famicom konzolhoz. Tehát ha megbízható, minőségi dolgot szeretnél, akkor japánból kell rendelned egy Famicomot (plusz feszültségátalakítót), vagy vehetsz kb. bármilyen gagyi kínai konzolt, a 99,9%-uk "Famiclone", vagyis Famicom-utánzat.


Esetleg még az is megoltás, ha veszel egy NES-t (Nintendo Enternainment System), és hozzá egy Famicom konvertert, amivel le tudod játszani a Famicom kazikat is (mert lényegében a NES a Famicom Amerikában és Európában kiadott változata, ugyanaz a gép, csak máshogy néznek ki a kazettái, és más a bemenet).

2015. máj. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nos, köszönöm a gyors válaszokat, én is bogarásztam és rájöttem, hogy egy Famiclone - om volt. Vicc, hogy csak azok a joyok haltak meg, amiken a start és select gombok vannak, nélkülük meg nem indítható ugye a játék. Viszont vásárolni újat én csak Magyarországon tudok, Ebayes Amazonos rendelésez, bevallom nem konyítok. Így, miután megnéztem a RetroN 5-öt, sajnáltam, hogy nem tudok hozzájutni, mert nagyon tetszik. Hát akkor maradt az, hogy várok egy eladó Famiclone joystickot.
2015. máj. 30. 19:58
 5/10 Krisipoke ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy ezek a hamisítvány konzolok annyira sokfélék, hogy ahány konzol, annyi bemenet... Igazából az eredeti Famicom alapból össze volt kötve a kontrollereivel, tehát ott nem is lehetett őket cserélni.


Le tudod esetleg fényképezni, hogy milyen bemenete van a kontrollernek? Csak én egész valószínűnek tartom, hogy ugyanolyan, mint valamelyik létező konzolnak, és hátha lehet hozzá könnyen szerezni valamit Vaterán vagy ilyesmi.

2015. máj. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Menj ki a piacra és vegyél egy egész konzolt 1000-3000ft-ig terjedő skálán juthatsz hozzá! Esetleg kínai áruházakban tudod megnézni!

Controller portból eléggé szivatós a dolog, ha eredeti nes connector akkor mennek a nes joyok ha így néz ki:

[link]

akkor még találhatsz hozzá de az ilyen amiga/c64/sega/atari/msx joyokat kerüld mert más a lábkiosztás!


A harmadik opció az a ruszki hosszú port ilyenkor a legrosszabb a helyzet!

2015. máj. 31. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen, olyan a joybemenetük, és a jófogásra, pont tegnap este tettek fel egy ugyan olyat, mint amire szükségem van. (Érdekes, milyen véletlen egybeesés :) ). Szóval jövő héten megpróbálom beszerezni, remélem működik. Mégegyszer köszönöm a segítségeteket!
2015. máj. 31. 11:13
 8/10 Krisipoke ***** válasza:
Előző: amit belinkeltél, az egy Sega Mega Drive kontrollerportja, benne is van a linkben... a NES-é más.
2015. máj. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
[link] Na, amúgy ez egy az egyben úgy néz ki, mint az enyém, de nekem ebből 2 is van. De a player 2 kontrollerre már nem csináltak start;select gombokat. Hülye lusták :)
2015. máj. 31. 11:22
 10/10 Krisipoke ***** válasza:

Valószínűleg ahhoz van köze, hogy az eredeti Famicomon sem volt a 2. kontrolleren Start és Select, viszont helyette volt mikrofon. Mondjuk ugye ott nem lehetett cserélgetni a két kontrollert egymással, és a második játékosnak úgy se nagyon kellenek ezek a gombok, szóval... :)


De egyébként amit belinkeltél, az eléggé az eredeti Famicom kinézetét is koppintja, valószínűleg ezért van ez.


Eredeti: [link]

2015. máj. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!