Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Valaki nagyon hozzáértő...

Valaki nagyon hozzáértő segítsen! Van egy 775-ös asus p5k se lapom amiben egy intel xeon l5430 2.66 ghz-es proci helyezkedik el. Megvan támogatva egy arctic freezer 7 pro hűtővel és szeretném húzni a processzort minimum 3. 00 ghz-ig?

Figyelt kérdés
A kérdésem, hogy tudom ezt megtenni mert eddig sehogysem akart összejönni. Elöszőr csak kicsit emeltem az fsb-t olyan 333-340 (2%-os túlhajtás) re ezután Aida stabilitás teszten nem volt hiba. Úgy gondoltam hogy még bőven lehet tuningolni ahogy a neten olvasgattam hogy ezekbe a procikba min 300-400mhz van még. Felvittem 345 fsb re az Aida már hibát dobott a teszten. A memóriám 800mhz es kingmax (5-5-5-18) már futtattam 1066mhz-en is (6-7-7-25) ben(ilyen 370 már szinte el sem indul a rendszer). Mit kéne még állítanom hogy stabil legyen a rendszer?

2015. jún. 1. 20:14
 1/5 anonim ***** válasza:
há gondolom alap dolgokkal tisztában kellene lenned, nem csak az fsb-t emelgetni.
2015. jún. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nyilván utána olvasgattam és nem csak azt olvasgattam de ilyen kis emelés 1-2% talán nem fogok a cpu-nak feszt adni. Építő jellegű válaszokat várok.
2015. jún. 1. 20:22
 3/5 Koplárovics Béci ***** válasza:

Sok sikert :)


1-2%-kal gyakorlatilag semmire sem mész. Amihez nem elég a procid, ahhoz 1-2%, de még 10-15% is kevés lesz. Szóval az instabilitáson, megnövekedett fogyasztáson, és az előbb tönkremenő alkatrészeken kívül semmit sem nyersz.

2015. jún. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Először is nem 1-2%-ot akarom húzni ez magától értetődő. Másodszor honnan tudod hogy nekem nem azon az 10-15%-on múlik? Harmadszor ha a kérdésemre nem tudod a választ nem kell válaszolni szerintem :) Mellesleg ettől a kis tuningtól nem hinném hogy lerövidíteném az alkatrészek élettartamát.
2015. jún. 1. 21:58
 5/5 Koplárovics Béci ***** válasza:

"honnan tudod hogy nekem nem azon az 10-15%-on múlik? "


Ha egy feladat elvégzését 1 óra helyett 50-55 percre csökkented, azzal nem oldódik meg semmi. Ha 10 helyett 11-12 fps-t hozol össze, az nem megoldás. A 23 helyetti 25 sem...


"Mellesleg ettől a kis tuningtól nem hinném hogy lerövidíteném az alkatrészek élettartamát."


A tuningoláshoz a legtöbb esetben szükséges a feszültség megemelése. Ráadásul a tuningolás magasabb hőtermeléssel (disszipációval) jár, így magasabb lesz a rendszered hőmérséklete. A számítógép elektronikai alkatrészekből áll. Az elektronikai alkatrészek várható élettartama fordítottan arányos két dologgal: a működési feszültséggel és a hőmérséklettel. Értsd: minél magassabb feszültségen és/vagy minél magasabb hőmérsékleten működik egy alkatrész, annál előbb várható a meghibásodás. Ez nem hit kérdése.

2015. jún. 2. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!