Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Geforce GTX970-ből és Radeon...

Bence2601 kérdése:

Geforce GTX970-ből és Radeon 290X-ből melyik a legjobb gyártó?

Figyelt kérdés
Mármint melyik a legjobbb/legerősebb? Mert úgy tudom hogy pl. egy msi gtx970 meg egy gigabyte gtx970 eltérő kicsit valamelyik erősebb... Szerintetek melyik a legjobb GTX970 gyártó és melyik a legjobb 290X gyártó? Linket is küldhettek hogy melyik a legerősebb GTX970, meg melyik a legerősebb 290X. (Bocsánat hogy sokszor írtam le hogy erős stb...)

2015. jún. 2. 19:10
 1/8 Trevor. ***** válasza:
100%
Ha AMD-t vennék, akkor csakis Sapphire. Nvidiánál pedig Asus-t. De az összes ugyanolyan erős, max gyári OC, amit te is meg tudsz csinálni.
2015. jún. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Relatív.

Azonos GPU,csak más a gyári megoldás (nyák,hűtés) ezáltal más az optimalizáció,ezért tud néhány magasabb órajelen pörögni ,mint a referencia.

De ha egy Sapphire modell pl: 1020 mhz-es órajelen van ,míg egy MSI 1170-en akkor az lényegében : Sapphire-nél 60 fps,62 fps MSI-n maximum,de annyira ugrál az fps,hogy átlagban magasabb csak az életbe nem érzed meg.

Azt kell választani ami jó hűtést alkalmaz legolcsóbb áron adja (és nem 1-2 év garival) ,ergo a legolcsóbbat ami min. 3 év garit ad és nem ref. hűtős!

persze ha egy 3 év garis 100k egy 5 év garis 104k akkor az 5 éveset.

2015. jún. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
R9 290X-ből az Asus megoldása a legjobb a referens VGA-hoz képest. A legjobb hűtést az Asus csinálta és az említett VGA esetében ez a legfontosabb prioritást élvezi. (Kötözködni kívánóknak figyelmébe ajánlanám a Prohardver.hu honlap tesztjét ahol a Gigabyte, Sapphire, MSI és az Asus R9 290X-et tesztelték minden téren) Ha 290X akkor az Asus-al jársz a legjobban.
2015. jún. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mindenkinek zöld kéz! És Trevor. sok kérdésnél láttam a válaszodat és jó válaszokat adsz! Köszönöm neki és mindenki másnak is! De olvastam itt kérdéseket és volt aki azt írta hogy az asus hűtésével vannak gondok néhány kártyánál, viszont olyat is olvastam hogy többen is azt írták hogy ha r9 290x akkor shappire. De várom a válaszokat még :)
2015. jún. 2. 19:27
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Igazából jó kis hűtő mind (kivéve ref hűtések ,hangosak és kevésbé hűtenek) ,ami legolcsóbban adja a 3 év garit.
2015. jún. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nvidiánál jó az EVGA is, a Gainward pedig általában viszonylag olcsó és korrekt (főleg a Phantom hűtősök).
2015. jún. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

290X-nél pont, hogy nem az Asus nem túl jó. A gpu-t jól hűti, de a vrm és a memóriák hűtése nagyon rossz.

Detto ez a helyzet a 280X-nél is (meg a 280-nál is, bár ott még ez nem olyan nagy probléma).

290X-ből ha teheted, akkor VaporX, de egyébként egyik sem kirívóan rossz.

A Giga sem rossz, csak hangos.

2015. jún. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

R9 290X-ből sokan szidják az ASUS-t, de nekem bevallom őszintén, nem volt vele gondom. (DirectCU II OC) Persze, lehet, szerencsés darabot fogtam ki.


Ha másnak ajánlanám, akkor Sapphire. Ők AMD terén a legjobbak. Nvidiából meg Asus (STRIX), esetleg Gigabyte vagy MSI, de igazából édes mindegy, nem nagyon tudsz melléfogni vele.

2015. jún. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!