Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy tablet szövegszerkesztői...

Egy tablet szövegszerkesztői munkára alkalmas?

Figyelt kérdés
Valakinek van tapasztalata, hogy szerkesztői munkát, szövegjavítást tablet-en végzett? Mik a tapasztalatok? Milyen típust használt? Arról van szó, hogy néha el kéne vonulnom az irodából dolgozni, mert ott zaj van, és arra gondoltam, hogy egy laptop, vagy esetleg egy tablet is alkalmas lenne arra, hogy cikkeket javítgassak rajta. Word-öt lehet rá telepíteni, gondolom. köszi

2015. jún. 3. 09:17
 1/10 anonim ***** válasza:
én nem szeretek az érintőképernyőn dolgozni (kicsit macerás), de kapsz hozzá olyan tokot amihez van billentyűzet is [link]
2015. jún. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A tablet erre teljesen alkalmatlan. Erintokepernyon nem lehet normalisan gepelni, raadasul a szovegben pozicionalni sem lehet, csak azt a franya jelzot huzogatva, mikor epp hogy sikerul... A kepernyo merete sem sokat segit, egy atlagos (es megfizetheto) tablet 7"-os, egyszeruen kicsi ilyen munkahoz.
2015. jún. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem az igazi, én nem tudtam megszokni, még jegyzetelni sem szeretek rajta. Laptop jobb ilyen szempontból.
2015. jún. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az ilyen munkára használható tabletek sora a Surface Pro-val kezdődik, az viszont annyiba kerül, mint egy laptop. Ha valami kicsi, könnyű, hordozható gépet szeretnél, nézd meg az Asus Zenbook UX305-öt, vagy a 11"-es Macbook Air-t.
2015. jún. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Egy sima, olcsó andoridos tablettel szenvedni fogsz, és egy billentyűzetes tokkal is, mert szinte lehetetlen hozzá olyan billentyűzetes tokot találni, amin magyar ékezetek vannak, és a 7" is kicsi, ráadásul androidon az érintőképernyős szövegszerkesztőkkel nagyon kínszenvedés dolgozni.


Én windowsos 2in1 gépet ajánlok, minimum 10.1"-es kijelzővel, de a 11.6" még jobb.

Ezeket 100 ezer fölött adják, de már 70-80 ezerért lehet kapni windowsos netbookot, vagy használtan is 30-40 ezerért, ezek teljes értékű windowsos gépek, jó velük dolgozni.

2015. jún. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat!
2015. jún. 3. 10:23
 7/10 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok, a 4-es jó nagy marhaságot írt, ezek felsőkategóriás gépek, teljesen felesleges ilyet megvetetni a kérdezővel, ha csak irodai munkára használja, ez nem a használható kategória, hanem a teteje, ha a kérdezőnek nagyon van pénze, és nagyon sznob, semmi akadálya, hogy megvegye, egy macbookon vagy egy zenbookon is eldolgozgathat végülis :)


Tessék, itt van egy kis netbook, ebben egy gyorsabb, 4 magos celeron van, de 2 magosat már 70 ezerért is talál.

[link]


Ezzel eldolgozgat bőven, felesleges az érintőkijelző, de ha az is fontos, akkor is talál sokkal olcsóbban(100-150) tabletté átalakítható gépeket is.

2015. jún. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi, csóró vagyok, a legolcsóbb megoldás jöhet csak szóba. Köszi!
2015. jún. 3. 10:39
 9/10 anonim ***** válasza:
90%
#7: Nem írta, hogy mennyit szánna rá, mivel munkára használja, feltételeztem, hogy olyat szeretne, ami nem esik szét egy éven belül és nem 3 óra alatt merül le.
2015. jún. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem esik szét egy éven belül, ha vigyáz rá, és megy az 4-5 órát is.


De nem azt írtad, hogy egy 300 ezres gép a legeslegcsúcsabb erre, hanem azt, hogy ott kezdődik a használható kategória, ez azért nagyon nem mindegy.


Szerinted hányan használnak ilyen gépet a világon?

2015. jún. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!