Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért van az, hogy a processzo...

Miért van az, hogy a processzor 24%-os kihasználtságon, a memória 1,5Gb/3Gb telítettséggel (a processzormagok 42 és 45 fokosak) lassú a gép?

Figyelt kérdés

A gépben Intel Celeron E3400as processzor van,egy geforce 210es videókártya,egy 450Wos Codegen táp,és egy 1360x768 és egy fullHD-s monitort hajt meg.Kevés a videokártya?A táp hibája?(Ha igen,akkor se kezdjétek el szidni a tápot légyszi,értem hogy a Codegen nem prémium világmárka,tervben van a csere)

Mit javasoltok,mit csináljak?(Ha venni kell,tudtok konkrét megoldást javasolni?(minél olcsóbbat)

Köszönöm szépen!

(Windows 8.1es oprendszer,rendszeres vírusirtást csinálok2,5 Tb nyi merevlemez van a gépben, és minden szoftver eredeti)



2015. jún. 7. 00:58
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Készséggel nyilatkoztam volna, de aztán megláttam miből áll a géped! Milyen a rendszered.. szóval nyugi ez a natural;)
2015. jún. 7. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 ThodEE GoD ***** válasza:

Érdemes lenne egy SSD re beruházni amin a win lesz, valószínűleg a vinyó lesz akkor a szűk keresztmetszet.

Próbáld ki azért 1 megjelenítővel hogy jobb lesz e.

Miben érzékeled hogy lassú?

Kezdetben egy töredezettség mentesítés és egy kémrobot keresés aztán optimalizálás:

[link]


4,5,6,7{ha több vinyó van},8,10{nem kikapcsolni hanem szintén áttenni olyan vinyóra amin nem a win van}


Hirtelen ennyi, a továbbiakban érdemes megadnod hogy milyen alaplapod van, 775 ös tokozásból 3-10k közt elég jó procikat kapni, tápból mindenkép egy megbízhatót mert csak kárt okoz ha tönkre megy ;)

2015. jún. 7. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
A lényeget nem írtad, mi lassú? Konkrétan mi a bajod vele?
2015. jún. 7. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Első:értem,nem egy erős gép,de elvárnám

hogy amíg a processzor nem izzad vért,addig ne legyen lassú...

Második:laggol,rendesen kb 5 perces periódusokban,illetve lassan tölit be akár a fájlkezelőt,akár más programot.Két program futásakor az egyikről a másikra váltás is nagyon lassú.de a poén,hogy az utóbbi 3-4 hónapban romlott így le.ha a processzor maxon pörögne,vagy a memória tele lenne,elismerném,hogy valamelyiket bővíteni kell/cserélni,de így kicsit meglőve érzem magamat....

Szerinted a merevlemez az?

Az öcsém egy ugyan ilyen merevlemezt használ,egy e3500as processzorral,és 2 gb ddr3 rammal(nekem 3 gb ddr2-es van),és windows 7-essel,illetve HD-n,és ezerszer simábban fut,mint nekem egy monitorral,HDben...

Hármas,igyekeztem leírni...

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat...igyekszem mindenhova zöld pipálni....

2015. jún. 7. 01:29
 5/21 anonim ***** válasza:
A merevlemezen egy partíció van? Mennyi szabad helye van a rendszernek?
2015. jún. 7. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
a proci kuka, 5 éves és akkor is alsó kategóriás volt, ne csodálkozzunk ha 2015-ben izzad. Winyót nem írtad milyen és mekkorák, a memória is határeset, de 32bitesen kevés multitaskinggal mennie kellene. A táppal sincs semmi gond, tucat táp, de rengeteg ilyen gépbe teljesít jó szolgálatot.
2015. jún. 7. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
De a proci nem izzad...ez a baj...Írtam ,windows 8.1-es...azt nem írtam,hogy 64 bites....egy partíció van,a másik partíción linux van,de azt nem látja,mert nem ntfs....
2015. jún. 7. 19:46
 8/21 anonim ***** válasza:
de a 24%-os kihasználtság tétlen módban van, vagy terhelés alatt? am feladatkezelőben nézd meg, hogy esetleg a winyó nem megy-e 100%-on. Lehet driver hiba is, meg persze lehet az, hogy a procid nem támogat valami újabb szabványt és emiatt kell többet dolgoznia, de az látszana a feladatkezelőben.
2015. jún. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Amin a Windows van:

[link]

Egy samsung HD503HI

Két adattároló:

[link]

Mindkettő egy Western Digital 1Tbos,7200 rpmes merevlemez

2015. jún. 7. 20:01
 10/21 A kérdező kommentje:

Terhelés alatt ez a baj.Most megnyitottam a chorme-ot két videóval,kiszedtem azt a bővítményt,ami korlátozza a lefoglalt memória méretét,és a Dota 2-t megnyitottam.

A processzor legmagasabb értéke feladatkezelőben 70% volt,a memória telítettsége maximum 2,1 Gb a 3 ból,és a Chrome megnyitásakor,illetve a Dota indulásakor a windowst tartalmazó (samsung) merevlemez 100% on volt,viszont a játék futása közben konstans 5%on pihent,miközben rendszeresen szaggatott.

Akkor ez a merevlemez lesz?(a hálózati forgalmat is figyeltem a feladatkezelőben,azzal nem lehetett gond)

Illetve egy ssd megoldaná a problémát?

2015. jún. 7. 20:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!