Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Gamer PC vélemény?

Virágh Attila kérdése:

Gamer PC vélemény?

Figyelt kérdés

Intel párti vagyok, de gépet tőlük akkor veszek, ha a fizum felmegy 5k-ra kb, szóval ilyen válaszokat nem kérek


a konfig:


MSI970 GAMING

AMD FX8350

KINGSTON HYPERX FURY BLUE CL10 1866MHZ 16GB

WD BLACK SATAIII 2TB

ASUS BD olvasó/író



2015. jún. 9. 17:19
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:

8350 helyett vegyél 8320-at. Ugyanaz a kettő, csak a frekvenciában különböznek, amit beállíthatsz te magad is.


16GB RAM fölösleges. Vegyél 8-at, a maradék árából pedig egy 120GB-os SSD-t rendszerlemeznek. Óriási sebességkülönbség lesz.


A táp nem a legjobb minőségű, kutass még kicsit utána, hogy ekkora teljesítményben mit érdemes venni / megírja valaki nálam okosabb itt.


Eyefinity rendszerben nem gondolkodtál? Egy egész más világ.. :) Nem tudom mennyi a keret rá, de esetleg megcsinálhatnád úgy, hogy 3db 21" monitor lenne általános munkára/tanulásra, netezésre, Eyefinity képes játékokra. Negyediknek pedig csatlakoztatva lenne az a 32"-os TV amit kinéztél, azt meg használnád filmnézésre és olyan játékokra, amik nem működnek / nem valók többmonitoros megjelenítésre.

2015. jún. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:

Monitor méret valóban probléma?

Van egy 1920x1080 felbontásunk. Azt, hogy ezt mennyire látjuk élesnek, mindössze attól függ, hogy milyen távolságra van a szemünktől. Ha a 24coll pont ideális x cm-ről, akkor a 32collhoz 1/3-ával meg kell növelnünk a távolságot és ugyanaz lesz, vagy nem?

Viszont nem mindegy, hogy 24coll vagy 32coll méretet nézünk. Én a nagyobbra voksolnék mindenképp.

Kipróbálta már ezt valaki, hogy egy full hd képet nézve kb. hány cm-ről kezd "szemcsés" lenni?



A konfig többi része viszont tényleg nem a legjobb.


Raijintek Arcadia ház (+Arctic F12 PWM venti) (10E)

FSP Raider 550W táp (19E)

Gigabyte GA-Z97X-Gaming3 alaplap (34E)

i5-4790K proci (102E)

Raijintek Ereboss hűtő (10E)

Crusial ballistix 1600 CL9 2x8gb (33E)

WD EZEX 1tb (15E)


Ez 223E monitorral kb. 350E.


Marad 150E VGA-ra. Én várnék vele, pár hét és nagyobb lesz a választék, talán a VGA árak is esni fognak.



Ez egy 4k felbontású monitor, 40coll. Sokan írták erre is amikor belinkeltem egy konfighoz, hogy élvezhetetlen, mivel 40coll, de abba már nem gondoltak bele, hogy ez egy 20coll full hd-nak felel meg. :) Bár ezen nincs TV funkció és kell hozzá egy GTX980Ti szintű kártya vagy ennek megfelelő R9 3xx Radeon, hogy fusson 4k felbontáson a játék élvezhető szinten.


[link]

2015. jún. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:

"Van egy 1920x1080 felbontásunk. Azt, hogy ezt mennyire látjuk élesnek, mindössze attól függ, hogy milyen távolságra van a szemünktől. Ha a 24coll pont ideális x cm-ről, akkor a 32collhoz 1/3-ával meg kell növelnünk a távolságot és ugyanaz lesz, vagy nem?"


Csakhogy 1080p már 24"-es kijelzőn sem túl jó, ha monitorként használod. Ugyanaz a minőség, mint egy 768p-s 17-es monitor. Ahhoz, hogy tényleg jó legyen, ettől is viszonylag távol kell ülni, a 32"-estől meg még ahhoz képest is távolabb, gondolom nem 2 méterről akarja használni a monitort.

2015. jún. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
11%
Egy modern gépnek elengedhetetlen tartozéka az SSD, ezt olyan sokan kifelejtik, amikor konfigot írnak össze!
2015. jún. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
0%

egy modern gépbe nem fontos az ssd,feltéve,ha nem akarod évente cserélni.

nekem 8350 van,és ne mesélje be senki,hogy nem hajtja ki a vga kártyát.

kevesebbet fogyaszt a 125w-al,mint a 2011 i7 a maga 140w-ával.

a 1150-es lapokba meg i5-öt adnak i7 néven,a külömbség a ht tech.

ennyi.

2015. jún. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:

Évente cserélni? Miről beszélsz?

Három hónap mindennapos napi 12-16 órás üzem mellett sikerült 696GB írott adatmennyiséget elérnem. Ez egy évre vetítve 2,8TB. Egy átlagos SSD kb. 1000 írási ciklus után kezd el annyi cellát veszíteni, hogy csereérett legyen. Ez esetemben 120TB, a jelenlegi aktív használat mellett közel 43 év. Tekintve, hogy a hardverek már 10 év alatt a használhatatlanság határáig elavulnak, az SSD normál elhasználódása abszolút egy elhanyagolható dolog. A felhasználói élmény növekedés, amit okoz, na az már nem. Ki kell próbálni, és utána észre fogod venni, hogy eddig mennyit kellett várakoznod a HDD-re.

2015. jún. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
0%
nem kell várakozzak,a linuxom ugyanolyan gyors hdd-n,mint a windows ssd-n.
2015. jún. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
#27: Ugyan már.. Én is használok Linuxot, de azért ne túlozzunk.
2015. jún. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
hát,vinyót vegyél,ne csigát.
2015. jún. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 A kérdező kommentje:

Elsődlegesen köszönöm mindenkinek az időt, amit a komment írásokba fektetett.


A végső konfig:

MSI970 GAMING

AMD FX8350

Corsair 2x8GB DDR3 1866MHz Vengeance Pro Blue

WD BLACK SATAIII 2TB

ASUS BD olvasó/író

RADEON R9 290 TRI-X UEFI 4GB

Corsair 750W CX750

ZALMAN Z11

DARK ROCK 3 HŰTŐ

SAMSUNG UE32H6400 32"


1. Az emberek nagy része annyit írt mindössze, hogy milyen rossz a TV pedig külön oda volt írva hogy az FIX, így nem kérek rá véleményezést.

Hát el kell keserítenem mindenkit, (aki szerint pocsék a 32" monitornak) mert egy büdös szemcse nem sok, annyi nincs rajta, de nyilván aki 20e Ft-os 24-es monitort néz, az nem tudja elképzelni hogy jó lehet egy 32-es. Másrészről x-box, ps is tv-n megy, sokaknál még nagyobban, s annak a grafikája hányadék ráadásképp.

Mindent tud a cucc; mivel smart, egy pillanat alatt rádobok mindent telóról kivetíteni, ott a 3d is, net, yt, minden; imádom.

Másik hogy a 32"-ba haveromnál szerettem bele élőben, szóval valószínű elhiszem hogy rossz.

ETS2 alá pl. tökéletes, brutál képminőség, hatalmas belátható rész, tökéletes elhelyezés a kabinban.

Párom 23-as LG-je csak szemből szép, ezt onnan nézem ahonnan akarom (hacsak nem hátulról) akkor mindenünnen uo. gyönyörű. Korábban elírtam a 27"-est elnézést).

Rá van kötve a korábbi gépem is, így csak átkapcsolom a smart távirányítóval, és mehet a menet.


2. Az emberek másik fele vagy csak sértegetni tudott, vagy kritizálni, persze magyar mentalitás, húzzunk le mindenkit, akinek pénze lett egy komolyabb felszerelésre (mintha csak az ölembe pottyant volna ugye)!

Gondolom aki fikázódott az vagy csak irigy, vagy semmit nem is tud a PC-kről, mert egy sort nem volt képes írni hogy mi lehetne jobb benne, csak az ment h ilyen sz.r, meg olyan sz.r!


3. #10 Battlefield, Asseto full hd multi ~40FPS havernál.


4. #21-es Végre valaki aki megértette a kérdést, neked külön köszönöm szépen!!!

A frekit nem piszkálnám, mert az OC előbb utóbb kinyírja.

16GB RAM kell, mert videózom, zenélek is, azoknak a progiknak van, s tapasztaltam h szebben dorombol a game is dual channel 16gigán.

Tápot a tanácsodra körbejártam, s módosításra került, köszönöm az észrevételt.

Eyefinity nem fér el úgy, illetve akkor össze vissza kell kötni, egyik hdmi másig dvi, nem az igazi.

SSD lesz ez biztos igen!


5. Voltak akik érdemiben tettek hozzá az Intel mellett, akik nem csak fikázni tudták az AMD-t hanem meg is írták milyen Intel volna jó, nekik szintén köszönöm a munkájukat.

#22 350k az alábbiakkal, viszont jó vidikari az 160-2k, és akkor nincs benne se a Blu-ray, se más extra.

S pont ez volt a bajom, hogy hasonló teljesítményhez, Intel lett volna 6-7,5k. S még egyszer leírom mindenkinek, Intel párti vagyok, de elszállt nagyon a fejük az árakkal.


6. Teljesítmény:

GTA 5 telepítés közben, uTorrent fullon, net nyitva, s közben ETS2 fullHD ultra, 60FPS alatt nem láttam a számlálót, proci 30%-on se volt. A hűtőt is csak "hallásjavítóval hallottam"


7. Videokártyán rögtön átmegy a HDMI-n a hang, ahogy rádugtam adta is a TV, nVidián meg szórakozzak az összekötözéssel a kártya meg a lap között.


8. Konfig:

A RAM változtatásra került, alaplapi kompatibilitási probléma miatt, az utód a Vengeance, brutál teljesítményt nyom le rá.

Emellett ajánlásra a táp is ""ráncfelvarráson"" esett át.

A winyó over esetén darál kicsit, valamilyen szinten zavaró, a halk ház és ventilátorok mellett. Persze ez alap esetben nem tapasztalható, akkor "néma csendben" ülök a gép mellett. (Igen a játékok nyomják a hangot rendesen, ezért van idézőjelben, kérem szépen! :D)


Még egyszer köszönöm mindenkinek építő jellegű kritikáját, csak ajánlani tudom a konfigot, "mindent ver"!

Sziasztok.

2015. jún. 24. 18:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!