Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptop monitor hiba. Kábel...

Laptop monitor hiba. Kábel hiba vagy mehet a kukába a kijelző?

Figyelt kérdés
Van egy 3 éves Dell laptopom. Fél éve kezdte produkálni azt a hibát, hogy a képernyő mozgatásra egy ponton lefagyott majd elkezdett kifehéredni, majd ismételt mozgatásra visszajött a kép, mintha mi se történt volna. Ez egyre rosszabbá vált. Mivel 99%-ra biztosra vettem, hogy kábel hibáról van szó nézegettem már hozzá alkatrészt és videót, hogy hogy kell szétszedni, de mivel a laptopot le kell hozzá bontani inkább szerelőhöz vittem. Ott meg azt mondják, hogy szerintük a kijelző a hibás, és az 10 ezer Forintos szerelés hirtelen 50 ezer Forintra ugrott. Én úgy érzem le akarnak csak húzni. Volt valakinek tapasztalata hasonló hibával?

2015. jún. 10. 10:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Mindkettő lehet. Ugyanaz az áramkör megsérülhet a kábel szakaszon is, meg a kijelző belsejében is.


Ha nem hiszel nekik, vidd el máshoz is.

2015. jún. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Vidd el másikhoz ha ennyire nem bízol benne. De jobban jársz ha nem te magad szeded szét és kezdesz el "szervízelni" mert nagyobb kárt tehetsz benne.


Egyébként ha annyira zavar rádugsz egy külső monitort. Vagy ha raktál rá azzal jó?

2015. jún. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Üdv.


[link]



ezen a fórumon érdeklődj most nem jut eszembe kifoglalkozik lapos képernyők javításával de jóval olcsóbb.

2015. jún. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat és a linket. Még nem jelzett vissza a szerviz, hogy szerintük mi a baj, de ki fogom kérni másik szerelő véleményét is. De mindenesetre köszönöm az első válaszoló válaszát, erre nem is gondoltam.

Természetesen ha monitort dugok hozzá vagy tv-hez kapcsolom HDMI-n semmi probléma, viszont mivel nem csak otthon használom, ezért nem tudom megcsinálni, hogy a laptop mellett még egy monitort is vigyek mindenhova magammal.

2015. jún. 10. 14:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!