Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Folyamatosan megtelik a C...

Folyamatosan megtelik a C meghajtóm. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
97,5 GB az alap méret. Rajta van a Windows, Steam, Origin, és kb ennyi is. És bármikor helyet szabadítok fel rajta, pl 20 gb szabad helyet elérek akkor egy idő elteltével az megin 0 lesz pedig nem csinálok semmit. Arra gondoltam, hogy a Windows Rendszerfrissítések csinálják, de hol tudom törölni a régi már nem használt ilyen dolgokat?

2015. jún. 12. 08:08
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
44%
Hibernáláskor a memória tartalma a merevlemezre kerül. Ez a fájl mindig megmarad, de minden egyes hibernáláskor felülíródik. Szóval, ha 4GB memóriád van és a hibernálás be van kapcsolva, 4GB-al kevesebb helyet tudsz használni a lemezen. Ha nem használod a hibernálást, kapcsold ki. A Windows Update egy hónapban egyszer tölt le frissítéseket, alkalmanként kb. 150-300MB lehet a méretük. Mondjuk legyen 300MB. Egyszer letölti (300MB), egyszer telepíti (600MB), meg mondjuk eltárolja még valahol, mert miért ne (900MB). Kerekítsük a 900MB-ot 1GB-ra. Havonta 1GB helyet fogyaszt el a Windows Update és jóval többet számoltam, mint amennyit valójában foglal. A felszabadított 20GB tárhelyből 10GB "elmegy" valahova, a másik 10GB tárhelyet 10 hónap alatt tölti meg a Windows Update, ismétlem, jóval többel számoltam, mint kellett volna. Lehet a tettes a Windows Update? Nem. A rendszervisszaállítás a tettes sok esetben. Minden telepítéskor vagy kicsit komolyabb módosításnál visszaállítási pontot készít, ami szépen eszi a tárhelyet.
2015. jún. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
44%
Jobb gombbal kattints a meghajtóra (Intéző/Sajátgép stb.), válaszd a Tulajdonságokat, és kattints a Lemezkarbantartóra. Ott szépen fel fogja neked ajánlani a felesleges/ideiglenes cuccok törlését.
2015. jún. 13. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 HUN_Sector ***** válasza:
44%
Illetve nézd meg, nincs e bekapcsolva a biztonsági mentés létrehozása opció.
2015. jún. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
tesztből be kapcsoltam windows update , hoppá elfogyott 4-5 giga szabad helyem 2 nap alatt..
2015. jún. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Hogy kell a hibernálást kikapcsolni?
2015. jún. 13. 19:23
 16/21 anonim ***** válasza:
47%
Ne csodálkozz rajta, régóta (talán soha) nem használtad, a havonta kiadott sok kis frissítés az évek alatt igen nagyra hízott és ez most mind egyszerre szeretne a gépedre kerülni. Biztosan hallottad már a sok kicsi, sokra megy mondatot. A "frissítések keresése, de én döntöm el, hogy letöltöm és telepítem-e azokat" lehetőséget állítsd be. Kattints a frissítések keresésére, majd néhány perc múlva nézd meg hány GB lenne az összes felajánlott frissítés. A frissítési előzményekben pedig megnézheted, hogy mikor telepítettél utoljára frissítéseket. Azóta ennyi jött össze. Nem két nap alatt, hanem x év alatt, ameddig nem telepítettél frissítéseket.
2015. jún. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Start/Futtatás: cmd. A megnyíló parancssorba beírod: powercfg.exe /hibernate off, majd Enter.
2015. jún. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. jún. 13. 21:45
 19/21 A kérdező kommentje:
Egyébként meg megint fennáll a "hiba". Nem raktam rá semmit, kikapcsoltam a hibernálást, és ekkor szereztem 9 gb helyet. Most meg megint pár mb a szabad hely miközben tényleg hozzá se nyúltam.
2015. jún. 15. 16:52
 20/21 A kérdező kommentje:
Megnéztem egyébként, Rejtett Fájlokkal együtt elvileg csak 40.77gb-t helyt kellene foglalnia mindennek C-n. Beleértve a Windowst is.
2015. jún. 15. 17:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!