Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nagyon régi gépekre milyen...

Nagyon régi gépekre milyen Linuxot ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Adományba kapott nagyon régi gépekről lenne szó, eddig Windows NT ment rajtuk. Mivel ez már nincs Linuxot gondoltam rájuk tenni, csak sajnos nem nagyon ismerem a különböző disztribúciókat.

Ami követelmény:

Gyerekek fogják használni, tehát kell a grafikus felület.

Gimp, tuxpaint, open- vagy libre office, böngésző és a java a különböző netes játékokhoz jó lenne ha futna.

Köszi



2015. jún. 17. 20:05
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
Na ja , az Arch az egyetlen a rolling disztrók közül amivel megvoltam/megvagyok elégedve, viszont a kérdező nem tudom mennyire lenne hajlandó utána nézni wikiről meg a többi dokumentációból a telepítésének meg a használatának. Ha alaposan utána jár akkor jöhet Arch is.
2015. jún. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
A Debian testinget elfelejtettem hozzáfűzni az előző kommentemhez , ha már rolling szvsz ez a kettő a legjobb.
2015. jún. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
45%
Az a baj hogy az Arch-ot elég nehéz beállítani és használni kezdő Linuxosoknak,de elég jó disztró.Egyszerű,személyre szabható és stabil,gyors.Az uborkákkal az a baj hogy nem a stabilitásukról híresek.Kezdésnek Debian.Kevésbé fog megszívatni.Puppy sem rossz.De az akkor jó ha 1Gb alatt van a ram.Szintén stabil,meg kell szokni a kinézetét mert elég fapados,de gyors.
2015. jún. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

Közben megnéztem a gépeket. Hát eléggé elkeserítő a helyzet.

Winyó 10Gb, Proci pentium III 966-os, memória 128Mb. Lehet ezzel egyáltalán valamit kezdeni?

Amúgy Linuxban tényleg nagyon kezdő vagyok, eddig csak ubuntut használtam, azt se túl sokat. Szóval nagyon bonyolultat nem biztos, hogy fel tudok rakni.

2015. jún. 18. 16:05
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

Húú , ezzel a hardverrel nem sokat , őszintén szólva ha ne akarsz szenvedni vele akkor ez a gép kuka.

Ubuntunak eleve 512 mb ram a minimális gépigénye , de az korántsem elég a rendes működéshez , kell ahhoz legalább 2 giga is. LXDE-t megnéztem neked , 512 gigát javasol. Tehát még puritánabb felület kellene.

Netezést azt mondanám , hogy felejtsd el , ugyan van több extrém puritán browser , de szinte hiába , mert minden modernebb weblapnak gyenge ez a hardver (és nem csak a ram , ezen minden nagyon régi és gyenge)

Ha működnének is szerintem minden kattintás után váratnának 10 mp-et.

Játékok , java tuti hogy nem fog menni , de még a gimpnek is jóval több kell ennél.



Debian , Slackware és Arch. Ezeket tartom a 3 legjobb disztrónak , egyik se bonyolult , haladók kezében mindhárom könnyedén kezes báránnyá válik , utóbbi kettő telepítése se nehéz , csak tisztában kell lenni az alapokkal , particionálással.

2015. jún. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
magyar puppy linuxok : [link]
2015. jún. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
Erre Puppy-t.Midori-val de az office az felejtős.
2015. jún. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 Tom Benko ***** válasza:
100%
128M RAM? 10GB hdd? Ez valami erős varázslat lesz. Láttam Linuxot 23M-ba belepréselve, de az úgy indult, hogy custom kernel. Asztalnak IceWM, böngésző elinks(!), flasht felejtsd el, youtube mplayerrel, ami értelemszerűen ronggyá van karcsúsítva, stb. Inkább áldozz be valamelyikre némi pénzt, és hizlald fel.
2015. jún. 19. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
51%
Rakj össze két gépből 1et. 256MB memóriával már megy a lubuntu
2015. jún. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

Debian icewm-mel. Itt egy leírás: [link]

Böngészős javat meg inkább felejtsd el - az isten sem segít azon, hogy gyorsan fusson.

2015. jún. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!