Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nagyon régi gépekre milyen...

Nagyon régi gépekre milyen Linuxot ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Adományba kapott nagyon régi gépekről lenne szó, eddig Windows NT ment rajtuk. Mivel ez már nincs Linuxot gondoltam rájuk tenni, csak sajnos nem nagyon ismerem a különböző disztribúciókat.

Ami követelmény:

Gyerekek fogják használni, tehát kell a grafikus felület.

Gimp, tuxpaint, open- vagy libre office, böngésző és a java a különböző netes játékokhoz jó lenne ha futna.

Köszi



2015. jún. 17. 20:05
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
256MB-vel mióta megy jó a Lubuntu?Ennek is kell 1GB ram hogy használható legyen ahogy a többi uborkának.IceWM vagy openbox,esetleg fluxbox.Szerintem akkor használd a gépet ha vannak hozzá idegeid.Mert a P4 se használható pedig abban 256MB-1GB ram van.
2015. jún. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
128 mega RAM-mal semmilyen grafikus op.rendszert nem tudsz értelmesen használni, esetleg szervert, de annak sincs sok értelme. Most abban mi a jó, hogy esetleg elindul szépen a rendszer, de utána gyakorlatilag semmilyen programot nem tudsz indítani? Egy ilyen gépet inkább a kukába kéne dobni, mint szenvedni vele.
2015. jún. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Esetleg Debian Standart GUI nélkül.De szerintem sem éri meg vele szemvedni...
2015. jún. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Pár hónapja próbáltam a lubit. 112MB ramot használt, és nem is volt lecsupaszítva
2015. jún. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

"Pár hónapja próbáltam a lubit. 112MB ramot használt, és nem is volt lecsupaszítva"

Mármint mikor elindult a rendszer? És ha bármit elindítasz? A maradék kis 12 megából nem fogsz böngészni, meg dokumentumot szerkeszteni, semmit. De ha sikerül megoldani mondjuk 64 megából a rendszer felállását grafikus felülettel, a maradék 64 sem elég ezekre.

Gyakorlatilag kizártnak tartom, hogy ezeket a gépeket asztali használatra be lehetne üzemelni. Esetleg Linux parancssor bemutatására, mert annyit még talán bírnak, de ott is max. alapokat.

2015. jún. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
43%

Már nem azért srácok, de elég virágzó élet volt 10 évvel ezelőtt is, amikor nem volt minden gépen 2g ram. A betöltött grafikus felület vagy 80%-a úgyis megy a swap-be, és ott is marad, lesz szabad ram. Mi még 64 mega rammal quake-ztünk meg minden. Doom is van, többezer játék van, még a dosbox is vígan elfut 900mhz-en.

Egyesek úgy csinálnak, mintha a 2000-es évek elején még nem létezett volna grafikus felület... Még a gta3 is elfutott anno 96 mega rammal - az pedig még ma is vállalható game.

2015. jún. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

@25


256MB-ra gondoltam(én vagyok aki javasolta, hogy csináljon két gépből egyet)

2015. jún. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Én akkor sem javasolnék Lubuntut.Mert egy bughalmaz...
2015. jún. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!