Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Zárlatos laptop kijelző?

Zárlatos laptop kijelző?

Figyelt kérdés

Acer aspire e15 laptopom néhány hete leesett, kb 1m magasról a padlóra, akkor eltört a képernyő jobb oldali zsanérja. Azonkívül, hogy kicsit problémás lett a lehajtása tökéletesen müködött mostanáig. Sem pixelhiba, sem zörejek nem voltak. A komolyabb gond ma történt amikoris játék közben kikapcsolt. Visszakapcsoltam, es egy kilógó vezeték elkezdett füstölni,és újból kikapcsolt a gép. Erre azonnal áramtalanítottam (aku nemvolt benne). Megvizsgáltam a kábelt, és látom, hogy egy helyen le van égve a szigetelés. (mintha azbeszt-el lenne bevonva a huzal, vagy valami hasonló anyag, nem sima müanyag szigetelés.

Gondoltam hátha megoldja a problémát ha simán csak újra bevonom szigszalaggal a huzalt , de nem segített. Bekapcsoláskor a gép a szokásos hangon felbúg, de 2sec múlva kikapcsol. Nincs most pénzem kijelző cserére, megoldható lenne, ha hdmi porton keresztül rácsatolok egy monitort?



2015. jún. 20. 17:24
 1/2 A kérdező kommentje:
rosszúl írtam, a bal oldali zsanér tört el
2015. jún. 20. 17:29
 2/2 Tomszika válasza:

Nagy valószínűséggel az inverter kábel éghetett el, aminek a cseréje nem egy túl költséges dolog, ám ha ennek ellenére is használod, akkor nagy esély van rá, hogy az alaplapod is kipurcanik, plussz akár az akku is felrobbanhat, ha nem csak az a kábel a probléma, hanem mondjuk a gép belsejében leszakad valami valahonnan és mondjuk nem jó helyre esik.

Attól, hogy HDMI porton használod a zárlat még fenn áll.

Semmi esetre sem kapcsolnám be még egyszer.

2015. jún. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!