Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Barátomnak 2 hét múlva lesz...

Barátomnak 2 hét múlva lesz az XXX-es születésnapja (30. ), és szeretném meglepni egy videókártyával. Milyen videókártyát tudnék neki, vagy milyen infók alapján keresni, ami 15-20. 000 HUF-ba belefér, és biztos örülne neki?

Figyelt kérdés

Először is, amit tudni kell a barátomról, hogy informatikai témában (10 éve rendszergazdi, egypár éve meg programozó) nagyon-nagyon hozzáértő. Nekem is nagyon-nagyon sokat segített : én amikor megismertem, még egy valamirevaló programot se igazán tudtam feltenni Win-re se kb., szabályosan utáltam az informatikát, idegennek éreztem, mostanra meg annyi mindent tanított ingyen és bérmentve, hogy Linux alatt olyan programokat tudtam már összehoznni saját kútfőből, amiről anno álmodni se mertem volna, hogy nekem sikerül.


Ezért is szeretnék mindenképp valami ütős dolgot venni neki abból, amit erre megspóroltam, mert többszörösen is megérdemli, és Ő a hardverből midig max. kitudja hozni azt, amit csak lehet.


A gond csak az, hogy én hardveres témában annyira nem vagyok otthon, nem is beszélgettünk ilyenekről annyit, hogy én is szakavatott legyek.

Az az egy, amit tudok, és láttam, hogy az Ő gépében egy viszonylag elavult, több éves videokártya van.

Az egyik, amiről pl. nekem is beszélt, hogy következő kártyának mindenképp olyat szeretne, ami hardveres szinten képes az x264 dekódolására - nyílván ennek megvannak az értelemszerű előnyei, pl. hogy ne a processzorának kelljen ezt számolgatnia, ami tudtommal eléggé számításigényes.


A gond csak az, hogy Őt nyílván nem kérdezgethetem erről, hiába Ő értene hozzá igazán, egyrészt mert tényleg meglepetésnek akarom, másrészt meg Ő túlságosan is alázatos, és ha megtudná, mindenkép visszautasítaná.

Én viszont mindenkép olyat szeretnék venni neki, amiről tudja, hogy megérte a pénzét, és nem a paraméterei, a számok nagyok rajta, hanem a belőle (a megfelelő rendszerrel, ami lehetőleg nem Windows, hanem Linux alapú) kihozható teljesítmény, és tartósság. Nem azért, mert sajnálom rá azt a 20 ezret, hanem azért, mert tudom, hogy akkor örülne neki a legjobban, ha nagy szakértelemmel választanám meg.


Segítségnek akár csak elég annyi is, hogyha leírjátok, hogy hiteles forrásokból hol tudnék utánanézni, informálódni a témában, amiből 1 hét alat fogalmat tudnék alkotni arról, hogy milyen videókártyát is lenne a legcélszerűbb megvennem.


Tudna ebben valaki segíteni? Megadni a kezdőlökést?



2015. júl. 2. 21:11
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

Na jó, én nem ragaszkodom annyira a VGA kártyához sem ám, csak ez az egy dolog az, amiről tudom, hogy gyenge van neki.

Minden másból nagyjából az évek során összegyűjtögetett... merevlemezből 2 TB-os a szó legszorosabb értelmében tucatszámra sorakoznak a polcán, processzorokból is van 1-2 ami eléggé erős, hűtőkből még ránézésre is durvák vannak neki. Jóféle alaplapokból sincs nála hiány....

Szóval nem tudom mi mással tudnám meglepni. Még szoftvert se tudnék neki keresni, mert linuxos révén évek óta csak és kizárólag szabad szoftverekkel (ingyenes + szigorúan nyílt forráskódú) dolgozik.


Szóval ha nem VGA kártya, még csak ötletem sincs, hogy mi hasznosat kaphatna, amit a munkájához is tud használni.


Könyv se jöhet szóba, egypár antik könyve neki is van, egyébként meg szegény eléggé diszlexiás - én is tapasztaltam, láttam rajta -, úgyhogy az meg szembeköpés lenne gyakorlatilag.

2015. júl. 2. 22:18
 12/29 HUN_Sector ***** válasza:
Esetleg egy Rajintek Triton vízhűtés? (ha szereti az ilyesmit)
2015. júl. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 HUN_Sector ***** válasza:
100%
Vagy csináltass neki egy számítógép alakú tortát :)
2015. júl. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:

Esetleg ha nem valami szuper gépháza lenne.

Én speciál kiugranék a bőrömből egy ilyen házért:


[link]


Persze mivel nem tudni mekkora alaplapja van barátodnak ezáltal hirtelen ezek jutottak eszembe, ami jó is, szépen is néz ki, van benne anyag.


[link]


[link]


[link]


Ha esetleg, de a számítógép torta se volt rossz ötlet, sőt kifejezetten jó ötlet az is :)


Apám egy Ballantines-os tortát kapott.

Csak kár hogy nem lehetett inni belőle.

2015. júl. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:
Hát, sajnos még a torta se igazán játszik.... ahhoz tudtommal illenék felköszönteni is, égő gyertyákkal, meg minden. Viszont csak munkahelyen találkozunk, ott meg nincs igazán lehetőség ilyesmire. Legalábbis csak bevinni tudnám csak oda, aztán meg már csak ráhagyni tudnám, hogy ugyanúgy elvigye bontatlanul..... kicsit fura lenne így, vagy nem? Nem tudom igazán.... :P
2015. júl. 2. 23:23
 16/29 A kérdező kommentje:

A gépház viszont... igen, azt elfelejtettem, valóban, talán még az az, amire azt lehetne mondani, hogy "gyenge pontja".

Merthogy az ő gépének épphogy van háza. A fele le is van szedve, a maradék meg kb. a 386-osom "örökdivatos" szürke tégla fémlapjaira emlékeztet.

Még a munkahelyi szervere is így néz ki : fele lekapva, ami meg megvan, az ilyen basic szürke. :)

Meg is szívta amúgy, mert a kilógó kábelekben múltkor megakadt a kezem, és azzal a mozdulattal egyből sikerült kitörnöm egy SATA tápkábelt. Szegénynek egynapi munkája volt utána visszaküzdeni a komplett RAID rendszert. ;)

2015. júl. 2. 23:29
 17/29 anonim ***** válasza:

A gépház tényleg nem rossz ötlet:


[link]


Ha bejön neki a fehér szín, akkor örülni fog neki.

2015. júl. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 HUN_Sector ***** válasza:

A gépház esetében fontos tudnod, hogy milyen alaplapja van (ATX, vagy M-ATX, esetleg ITX-el nyomja az ipart)

ATX-ből is van több féle, főleg régebbiek, ahol nem feltétlen egyezik a furattávolság a távtartóknak.


Illetve valamilyen mód az ízlését is ki kéne puhatolni. Lehet hogy a praktikusságot tartja szem előtt, nem a design-t.

2015. júl. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

Sajna belegondolva szerintem a ház se lenne jó megoldás. Ugyanis a gépe úm. el van dugva az asztal körül, és csomó piszok van amúgy körülötte... nem igazán szeret takarítani, de hát megteheti, a saját háza, saját szobája.


Szóval ilyen helyzetben a számítógépház se lenne praktikus, gondolom... ha az csak úgy van valahol, a szobában, de csak a hozzá kötött monitort és billentyűt lehet éppésszel megtalálni.


Azóta is gondolkodok.... :( A PC-s kört lényegében már elhagytam, lehetne már felőlem bármi.... csak gőzöm sincs, hogy mit szeret, amit még KIVÉTELESEN nem sikerült összehalászkodnia a faluban =( Áááááá!!!

Lehet, hogy torta lesz belőle, akár így, akár úgy.... ha már semmi se maradna.

2015. júl. 5. 18:46
 20/29 anonim ***** válasza:
Azt mondtad, hogy össze tudsz hozni Linuxra programokat. Készíts neki valami személyre szólót.
2015. júl. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!