Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Barátomnak 2 hét múlva lesz...

Barátomnak 2 hét múlva lesz az XXX-es születésnapja (30. ), és szeretném meglepni egy videókártyával. Milyen videókártyát tudnék neki, vagy milyen infók alapján keresni, ami 15-20. 000 HUF-ba belefér, és biztos örülne neki?

Figyelt kérdés

Először is, amit tudni kell a barátomról, hogy informatikai témában (10 éve rendszergazdi, egypár éve meg programozó) nagyon-nagyon hozzáértő. Nekem is nagyon-nagyon sokat segített : én amikor megismertem, még egy valamirevaló programot se igazán tudtam feltenni Win-re se kb., szabályosan utáltam az informatikát, idegennek éreztem, mostanra meg annyi mindent tanított ingyen és bérmentve, hogy Linux alatt olyan programokat tudtam már összehoznni saját kútfőből, amiről anno álmodni se mertem volna, hogy nekem sikerül.


Ezért is szeretnék mindenképp valami ütős dolgot venni neki abból, amit erre megspóroltam, mert többszörösen is megérdemli, és Ő a hardverből midig max. kitudja hozni azt, amit csak lehet.


A gond csak az, hogy én hardveres témában annyira nem vagyok otthon, nem is beszélgettünk ilyenekről annyit, hogy én is szakavatott legyek.

Az az egy, amit tudok, és láttam, hogy az Ő gépében egy viszonylag elavult, több éves videokártya van.

Az egyik, amiről pl. nekem is beszélt, hogy következő kártyának mindenképp olyat szeretne, ami hardveres szinten képes az x264 dekódolására - nyílván ennek megvannak az értelemszerű előnyei, pl. hogy ne a processzorának kelljen ezt számolgatnia, ami tudtommal eléggé számításigényes.


A gond csak az, hogy Őt nyílván nem kérdezgethetem erről, hiába Ő értene hozzá igazán, egyrészt mert tényleg meglepetésnek akarom, másrészt meg Ő túlságosan is alázatos, és ha megtudná, mindenkép visszautasítaná.

Én viszont mindenkép olyat szeretnék venni neki, amiről tudja, hogy megérte a pénzét, és nem a paraméterei, a számok nagyok rajta, hanem a belőle (a megfelelő rendszerrel, ami lehetőleg nem Windows, hanem Linux alapú) kihozható teljesítmény, és tartósság. Nem azért, mert sajnálom rá azt a 20 ezret, hanem azért, mert tudom, hogy akkor örülne neki a legjobban, ha nagy szakértelemmel választanám meg.


Segítségnek akár csak elég annyi is, hogyha leírjátok, hogy hiteles forrásokból hol tudnék utánanézni, informálódni a témában, amiből 1 hét alat fogalmat tudnék alkotni arról, hogy milyen videókártyát is lenne a legcélszerűbb megvennem.


Tudna ebben valaki segíteni? Megadni a kezdőlökést?



2015. júl. 2. 21:11
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

Két hét alatt?

-_-


Programozni annyira tudok, hogy pl. egy LZW algoritmust megírok, esetleg még egy zLib C nyelvű implementációt is referenciából... meg konzolra esetleg kitalálok olyan játékokat, amik kb. a 70'-es évek TV-s pong kategóriájú játékára emlékeztetne...


Nade születésnapra ilyet adni ajándékba.... :/ Ennyire már én se vagyok egy naív gyerek. Meg ennyire kocka se.


[link]

2015. júl. 5. 21:10
 22/29 anonim ***** válasza:

Ne add fel! Ezek?


[link]


[link]


Vagy én még egy ilyennek nagyon tudnék örülni.


[link]

2015. júl. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
Ha tényleg rendes ember (márpedig a leírásodból annak tűnik), értékelni fogja ezt is.
2015. júl. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

='(


MÉG ezek is megvannak neki.

USB-s kávémelegítője, és ilyen többszabványú kártyaolvasója is van, pont mint a képen.


>(

Komolyan mondom, most már szabályosan dühít, hogy 10 évig fél Baranya neki vitte a szerelnivaló és/vagy leselejtezett cuccait. Így most már kb. nincs az a műszaki cucc, amivel meg lehetne őt lepni, és nincs belőle neki 3 másik és 2× jobb annál. Amik meg újak lennének neki, azokat 3× annyiért se tudnám beszerezni, amennyim most össz. van.

2015. júl. 5. 22:35
 25/29 anonim ***** válasza:
Írj neki valami személyeset, mondom.
2015. júl. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

Személyes max. az lenne, ha arduino eszközökből tudnék neki valamit összehozni, amire lényegében Ő tanított, és haladó szinten még Ő is itt-ott tanulja. ( [link]

A programozás része itt még nagyjából talán rendben is van, 2 hét alatt jóadag anyázások közepette (tapasztalat) össze is hoznék valamit.


Csak ezzel meg az a nagy-nagy büdös gond, hogy amég egy ilyen chip, +hozzá szenzorok, alkatrészek, perifériák, anyámkínja megérkezik a világ túlsó oldaláról, az bő egy hónap.... ß@$$zamȩg a *****

2015. júl. 5. 22:48
 27/29 A kérdező kommentje:

És igen, tudom, előbb kellett volna kikondolni....

Csakhogy amikorra megtudtam a dátumot, és észbekaptam, akkor is már csak 3 hét volt vissza.

2015. júl. 5. 22:50
 28/29 anonim ***** válasza:
Vagy dobd a retekbe az ilyen ötleteket, és szervezz egy partit.
2015. júl. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Tudod hogy lepd meg?


Készítsd el neki a kedvenc ételét vacsorára, vagy menjetek el valamelyik jó étterembe. Egy ekkora "zseni" értékelni fogja. Legalábbis én nagyon örülnék neki, ha a párom ilyet adna nekem születésnapomra, ami tényleg kizökkent a napi mókuskerékből!

2015. júl. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!