Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » HD Sentinel és a garancia...

Koaxk Ábel kérdése:

HD Sentinel és a garancia ügyintézés?

Figyelt kérdés

Van egy Maxell SSD-m ami elkezdett vacakolni, HD Sentinel szerint 497 hiba fordult elő az adatátvitel során, valamint 80%-os a kondíciója.


Ezt mennyire fogadják el a kereskedők hibás terméknek?


Én már totál nem bízom ebben az SSD-ben, viszont már csak pár hónap garancia van rá. Nincs időm kivárni, hogy teljesen megdögöljön.



2015. júl. 13. 19:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Csinálj róla egy biztonsági mentést, és használd még egy kicsit, hogy a kondíciója romoljon, és biztosan visszavegyék.
2015. júl. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Trevor. ***** válasza:
Először cserélj SATA kábelt.
2015. júl. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Biztos, hogy nem SATA kábel hiba, azóta már cseréltem az SSD-t egy Kingston HyperX-re és azzal semmi gond nincs.


Valamiért úgy emlékeztem erre csak 1 év garó van, így nem is foglalkoztam vele, csak napokban feltúrtam a szekrényt megtaláltam a dobozást, és akkor konstatáltam, hogy ez még garanciális.

2015. júl. 13. 19:34
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért pont Maxell SSD-t kellett venni? Annyi más, jobb márka van, amiből választani lehet. Az adatátviteli hibák rossz adatkábel vagy rossz érintkezés miatt lehetnek. A rossz kondíció meg a TRIM kikapcsolt állapotától. Kikapcsolt TRIM mellett ilyen szép kerek 80%-os a kondíció. Amint ismét működik, visszaugrik 100%-ra. Szerintem még nincs esély a garanciális cserére.
2015. júl. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A kérdésed jogos, én sem tartom jó márkának, szimplán utalványból voltam kénytelen anno valami hasznos dolgot venni a Media Marktban és éppen SSD-re volt szükségem, választék meg annyi volt, hogy vagy veszek, vagy nem...


A TRIM egyébként be van kapcsolva, régebben nem volt probléma kondíciójával.


Azóta próbáltam már külső USB-s "eszközként" is feldugni, ugyanis mielőtt visszavinném le akartam Wipe-olni, sajnos úgy is okádta az adatkapcsolati hibákat. :(

2015. júl. 13. 19:43
 6/9 Trevor. ***** válasza:
Próbáld meg garanciáztatni. Még a végén lehet jól jársz és levásárolhatod az összeget.
2015. júl. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Egy nagy piros pont a Media Markt-nak, bevizsgálás nélkül cserélték vagy levásárolhattam volna az árát.


Én az utóbbit választottam.

2015. júl. 14. 19:55
 8/9 Trevor. ***** válasza:

Én megmondtam, hogy próbáld meg :)

Csak kíváncsiság, mit vettél az áráért?

2015. júl. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Egy ilyen cordless egér billentyűzet kombót


[link]

2015. júl. 15. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!