Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyi a processzor normális...

Mennyi a processzor normális hőmérséklete?

Figyelt kérdés

Processzor: Amd Fx-9590

Jelenleg 52fok

Játék közben 68-70fok

Aida64 teszt közben: 73-75fok

Cpu fogyasztás: 220watt

Hűtés: Corsair Hydro h105



2015. júl. 16. 00:45
1 2 3
 11/24 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

szobaban hanyfok van?


tenleg kellene NasPang kerdeseire reagalnod,

anyit leirhatal voln, hogy leszabalyoztad a ventit vagy pumpat... vagy hogy nem piszkaltad sose, de majd ra e fogsz nezni?


magatol nem fog lejebb meni valamit teni kel

persze donthetsz ugy is hogy semit nem teszel de ha mar felmerult bened a kerdes...

2015. júl. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Néztem a pumpát is és a ventiket is. A pumpát nem lehet szabályozni. Az egyenletesen "jár".

A ventiket lehet, standard, silent, manual beállitással. A hőmérséklet mindegyiknél ugyanannyi. De 75 foknál nem megy tovább. Mintha oda lenne szögelve. Nincs piszkálva semmi. Nem is szeretek overclockolni de felesleges is lenne. Ilyen procinál mi a sz@rnak?!

Viz alapból volt benne mivel gyárilag van összerakva.

Ez a hűtés meg nem gagyi. Ez egy középkategóriás márkás Corsair Hydro h105 hűtő! Bazi nagy coolerrel és 2 nagy ventivel! Jobbat nem is lehetne találni, csak max csendesebbet. Vagy talán azt a vizhűtés fajtát hogy az összes alkatrész rá van kötve egyben. De ez csak sima proci hűtő.

Tehát ventik 100%-on. Pumpa egyenletes. Max hőmérséklet 75fok. Videókártya 70-72 fok csúcson. Az sem megy tovább. (Msi Raderon R9 290x 4gb)

Gépházban nagyon melegecske van... De szerintem ez normális.

Elől 3 venti, hátul 1 darab. Cooler a mennyezetre kötve vizszintben. A ventik a cooler felett pörögnek és kifújják.

Tehát elöl 3 venti BE.

Hátul 1 KI.

Felül cooler és annak a tetején KI.

2015. júl. 17. 01:35
 13/24 anonim ***** válasza:

akkor se szerencsés,az AMD fx procik max 61 fokon stabilak.

én a helyedbe előlről hátra raknék egy ventit,hogy kettő be,kettő ki.

2015. júl. 17. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#12 valami nem stimmel abban biztos lehetsz


mint naspang is irta a cpu huto tobbre kepes tehat valami rossz akarmi is

mas kerdes hogy barmilyen jonak is tartod valoszinu a vizhutes korul vanak a godok valamit ott csinaltak roszul az oszeszerelok, de gyarihibas is lehet barmi


es mint irtam nem muszaj vele foglalkoznod, de ga megis akkor nem eleg csak nezegetni a fokokat, bizony meromuszerek kelenenek es tesztelgetni kellene, szetszedni es megvizsgalni tuzetesen stb...

ez m'eg szakszerviznek is hosszu ido


nem nem termeszetes abban a gephazban ha enyire melegednek a hardverek


ha csak nem 40 fok van kb a szobaban ahol gep van, de ez a gep cirka 300ezer korulu? es legkondis szobara nem futota m'eg sosem?

2015. júl. 17. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

masnak sokkal nagyobb fogyasztasu cpu ja sokkal huvosebb sokkal gagyibb hazban ugyan ugy vga szornyel egyutt


igaz leghutest hasznal


nem a vizhutesel van a gond ha azt szeretnel, es nem is ezzel


hanem akarmenyire nincs ertelme de igyis tobbre (sokkal tobbre) kellene kepesnek lennie a vizhutodnek ahogy mar irtam, tehat ha nem mas hardver hibas akkor ott a hiba


igazabol csak igazi szakember felkereseset tudom javasolni szemelyesen, ismerosi korodben valami tenleg megbizhato ajanlast kene kerned egy ilyen embere


de raerhetsz akkor is ha mar gond van, ha mar joval nagyobb gond van...

Szia

2015. júl. 17. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Itt van pár nagyon egyszerűen elvégezhető dolog, olvasd végig figyelmesen:

-Értem hogy egyenletesen jár, de honnan tudod, hogy 100%-on pörgeti-e?

-Továbbá az is lehet baj, hogy a 290x-ről ráfújja a forró levegőt (bár elég nagy és szellős a ház). Rakd át alulról a 2. PCI-E x16 slotba, ez talán segít a helyzeten.


-A háznak is kicsit utánanéztem, egy pár dolog:

(!)Legalább nyárra szedd le azt a műanyag bilifedőt a ház elejéről, szerintem segíteni fog. Valami szivacsos szövetkeret/fémrács kéne oda a tömör műanyag helyett.

Elől az alsó két befújó venti maradjon, a legfelsőt szedd le.

Hátul marad a kifújó venti. Ha tudod, akkor a vízhűtés radiátorát szereld egyel előrébb, leghátra felülre pedig szereld fel a megmaradt ventit kifújónak.

Annak semmi értelme, hogy elől a belső befújja a hideget, aztán rögtön elől az első ki is fújja, plusz a légáramlatot is rontja.

[link]


-BIOS-ba belépsz bebootolás előtt, majd rögtön az első oldalon ott lesz alul a feszültségállítás. Asszem a te lapodnál a CPU Manual Voltage-t kell állítani első sorban. Szedd ki "Auto" módból, majd folyamatos teszteléssel egyre lejjebb kell állítanod (a gyári feszültség valószíűleg 1,4V felett lesz, ami nagyon magas érték).

Úgy kell tesztelni, hogy beállítasz egy értéket, reboot, majd 10-20 perc stress teszt (Intel Burn Test és Prime95 a legjobb erre a célra). Ha nem hibázik, akkor mehet még lejjebb. Az utolsó stabil értéket próbáld megkeresni. Ha ezen az értéken fut a játék és minden más összeomlás nélkül, akkor készen vagy.

Egy kis viszonyítási alap:

[link]

2015. júl. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznod tanácsokat!

Nemsokára neki is látok akkor szétszedni

2015. júl. 19. 01:29
 18/24 anonim ***** válasza:

Majd írjál, hogy mi van. Ha nem javult a helyzet, akkor kérdezz meg valakit, aki ért a vízhűtésekhez, hogy ez normális-e (akár fórumon, akár élőben). Nem tudom érdemes-e bevinni a céghez, akiktől vetted, mert vannak csicska cégek, ahol még a 90C-ra is azt mondanák, hogy nincs semmi baja. Utánakérdezni biztosan érdemes.

Ha pl. ilyen Merlinhardverről vetted, akik célzottan hűtésekkel is foglalkoznak, akkor szinte biztosan megmondják, hogy okés-e, vagy nem.


Szinte biztos, hogy vagy nagyon megreked a házban a forró levegő, vagy nem pumpál eléggé.

Itt érdemes érdeklődni:

[link]

(esetleg itt is:)

[link]

2015. júl. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Helyzet:

Sok sok kisérlet után észrevettem hogy ha leveszem a gépház oldalát akkor azonnal csökken a hőmérséklet. Proci 62-65fokra ugrott.

Na most. Megnéztem a rendszer hűtőket. Amit szállit az lóf@s*... Ali alig fúj ki. Pedig ez egy 35 ezres ház és a hozzávaló ventik vannak benne. 14cm és 1200rpm.

Segit a helyzeten ha cserélem? Igazából már meg is rendeltem őket.

[link]

Ő lenne az. 4 Darab! Ugye 3 előre és 1 hátra...

Mit gondoltok?

2015. júl. 19. 21:35
 20/24 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem hogy a mostani légszállitása 56 CFM / 1200rpm
2015. júl. 19. 21:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!