Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért rontja el állandóan az...

William Tell kérdése:

Miért rontja el állandóan az írást a laptopom beépített Cd-írója?

Figyelt kérdés
Próbáltam már többféle programmal (BurnAware Professional, Ashampoo Burning Studio 14), de kb. minden második írásnál a folyamat vége felé kiírja, hogy a CD-t nem lehet megírni és félkészen abbahagyja. (A CD-író márkája Matsita vagy mi.) Teljesen értetlenül állok a dolog előtt, mivel anno a régi őskövület asztali gépem nem produkált soha ilyen problémát. (Ja, és a CD Maxell márkájú, szóval nem noname kínai sz@r, hanem átlagos minőségú lemez.)

2015. aug. 14. 18:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Mekkora fájlokat akarsz rárakni? CD vagy DVD?
2015. aug. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ennyire azért nem vagyok mazsola, már bocs. :D Audió CD-t szerettem volna írni, ezért olyan 70-75 percnyi zenét raktam volna rá. (Ugyebár 80 is ráférne akár.)
2015. aug. 14. 20:05
 3/7 CspCsj ***** válasza:

Mekkora sebességgel írsz? CD-t 8x, DVD-t 4x sebességgel szoktam.

Volt nekem is régebbi laptopban Matshita író. Pár év után először csak bizonyos gyártmányú lemezeket rontott, majd pár hónapon belül minden mást is...

Ezenkívül nekem személyesen a MAXELL lemezekkel kb. 3 éve rossz tapasztalataim voltak. Írni még megírtam őket, de egy év múlva több lemeznél is olvasási problémák jelentkeztek. A duplarétegűeket meg kerülni kell, mert minden olvasó csak akadozva játszotta le a ráírt esküvői videókat. Verbatim-mel csak elvétve volt gondom (ahol probléma volt vele, ott az író más lemezeket is rendszeresen rontott), TDK és Philips is jó szokott lenni, bár már több mint egy éve írtam utoljára lemezt.

2015. aug. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A sebességet automatikus beállításon hagytam (asszem akkor eddig), ami gyakorlatilag 24x -et jelent. Kösz a tippet, hogy a Matsita egy sz@r, asszem kell vennem egy külső USB-s írót. Amíg nem ez a gépem volt, soha semmilyen márkájú CD megírásával nem adódott gondom...
2015. aug. 15. 11:07
 5/7 anonim ***** válasza:
Esetleg belső, sata-s notebook dvd meghajtót is vehetsz.
2015. aug. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Bocs, de ebben az esetben egyszerűbbnek tartom a külső meghajtót: manapság úgyis ritkán használunk optikai lemezeket, az USB-vel nem nagyon kell bajlódni (plug and play), simán elfér a laptoptáskában. Max. az ára egy kissé fájdalmas, ha márkásat veszek.
2015. aug. 15. 18:09
 7/7 A kérdező kommentje:
De az biztos, hogy soha többet ASUS... egy kalap szart nem ér magyarul.
2015. aug. 15. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!