Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyire magasak ezek a...

Mennyire magasak ezek a hőmérsékleti értékek?

Figyelt kérdés

A szobában 30°C -van.

Elindítom a Subnautica nevű indie játékot, full grafikán.


Gigabyte R9 290: 81°C (venti: 80% nagyon hangos)

Intel Core i5: 65°C

Asrock H87 pro4: 50°C


Engem igazából a videókártya aggaszt, ami ennél még emelkedett volna tovább is, de nem mertem...


Tudok ezen valamit segíteni? Valamilyen ház hűtővel?


2015. aug. 15. 17:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Azt ne mondd, hogy egy ilyen gépnél nem gondoltál a házon belüli légáramlásra.


Minimum elöl és hátul kell lenne 1-1 ventilátornak, de érdemes még oldalra/felülre is tenni, ha van neki hely.


Egyébként határeset, bár a VGA nem kellene, hogy tovább melegedjen. Pucolva és pasztázva mikor volt?

2015. aug. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Még elmegy, videokártya 90 fokig teljesen okés annál fentebb nem nagyon kellene mennie.

Házventi pedig nem árt.

Egy előre ami fújja be a levegőt meg egy hátra ami szívja ki a meleg levegőt.

2015. aug. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Természetesen gondoltam rá, hátul van egy venti, igaz elől még nincs. Mennyit fog segíteni ez rajta, ha a hátsót is lecserélem egy minőségire? És rakok előre is? Kb. 1,5 éve van meg a gép, azóta nem nyúltam hozzá, persze portalanítottam meg ilyesmi. Kicsit félek attól a pasztázástól! :)
2015. aug. 15. 17:13
 4/6 A kérdező kommentje:
2 db 12cm-es NOCTUA házhűtő mennyit javítana? :)
2015. aug. 15. 17:51
 5/6 anonim ***** válasza:

A pasztázástól nem kell félned. Annyi az egész, hogy leveszed a hűtőt, alaposan letörlöd mind a hűtő aljáról, mind a hűteni kívánt komponensről a régi pasztát száraz papírzsepivel, majd a hűtőre kensz egy nagyon vékony réteget, és visszarakod.


Az sokat segít, ha elöl és hátul is van ventilátor. Ami a legfontosabb, hogy a lehető legnagyobb legyen a légszállításuk. Ez többnyire a mérettől és a kialakítástól függ, a fordulatszám pedig olyan 800-1800 fordulat/perc között teljesen jó.


És végül jöjjön a betörők kedvenc kérdése, csak kicsit más értelemben:

Rákérdezhetek a ház típusára? Úgy könnyebb javaslatot tenni, hogy látom magam előtt a konkrét típust.

2015. aug. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy segítesz! :)

A ház: BITFENIX Merc Beta

2015. aug. 15. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!