Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mért indul újra a gép random?

Mért indul újra a gép random?

Figyelt kérdés
Ma kezdte el, tegnap hasonlót sem csinált. Gondol egyet, felpörög -gyanítom a cpu hűtő- de mint az állat, szinte felszáll és újraindul.. Az a vicc, hogy hamar ránéztem a hőjére mielőtt újraindult volna az imént és semmi, de SEMMI, se a cpu, se a gpu, se semmi nem meleg.. A cpu 48-50 fok között van a gpu kb 35. Ja és netezgettem épp, szóval terhelve sem volt. Esküszöm megőrülök.. HELP PLS :(

2015. aug. 25. 16:23
 1/8 anonim ***** válasza:
milyen táp van a gépben?
2015. aug. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Első körben a tápegység a gyanús, de mielőtt cserét vennél, nézd meg az esemény naplót, volt -e valami piros jeles bejegyzés a felpörgés és leállás idejében.
2015. aug. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

FSP HEXA+ 500W ami kb 2 hetes szóval nem lenne rossz azt kizárni.

Napló azt írja a 'Kritikusnál': Esemény azonosító: 41, Forrás: Kernel-Power, Napló: Rendszer Utolsó, óra: 0, 24 óra: 3, 7 Nap: 3 Viszont pirosat nem találtam


Gyanítom ez lesz, mivel 3x csinálta de egy ideje nem. Valamit monyoltam a biosba a cpu fannal.. 2 hét és jön az új gép csak addig menjen el.. viszont a táp marad, most vettem szóval nehogymár az legyen rossz mert pfú.. :/

2015. aug. 25. 18:31
 4/8 anonim ***** válasza:

"Esemény azonosító: 41, Forrás: Kernel-Power"

Ez akkor van, ha valamiért váratlanul leáll.

Pl. akkor is ez kerül be, ha pillanatnyi áram kimaradás okozza.

Ha áram ingadozás nem volt, akkor viszont, valamelyik hardver okoz "zárlatot" és önvédelemből a táp és/vagy alaplap lekapcsolja a gépet.

Húz le minden nem alap hardvert, és teszteld...


(Régebbi videokártya esetén láttam már Win7 -nél, hogy elégtelen hardveres gyorsítás okozza, ami egy épp elegendő videó kártya okoz)


FSP nagyon jó, de (nagyon kis eséllyel) előfordulhat hiba.

2015. aug. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

VGA-m: [link]

Ez is olyan ami át lesz ültetve az új buildbe szóval kizárhatjuk. Hogy érted azt, hogy minden nem alap hardvert? Csak alapok vannak, legalábbis felém. Esetleg a vga-t próbálhatnám így ki de szerintem felesleges. Nem lehet, hogy az alaplap gyengélkedik? Az egy régi Intel DG33BU. Olvastam közben, hogy cmos elem is okoz néha érdekes problémákat, bár elég valószínűtlennek tartom, hogy az szívatna. Viszont mióta a kérdést kiírtam nem csinálta. Ha itt tartunk kijavítanám, mert a cpu terhelés alatt felmegy 73 fokra is, de mint mondtam nem volt megakasztva a gép, szóval olyan 50 fok körül volt. Azt meg megfigyeltem, ha a gpu temp. eléri az 53-54 fokot kicsit gyorsítanak a ventik és vissza is hűti fél percen belül 40-42-re akármilyen program alatt szinte. A cpu-nak viszont alapjáraton 30 alatt kéne szerintem lennie nem 50-en, bár lehet, hogy a pasztát hiányolja de nem volt itthon mikor összeraktam, szóval csak a hűtő van meg a cpu, közte csak az a kiszáradt takony ami egykor hővezető volt :(


OFF: Elég lesz ez a táp ennek? i3 4130, 8g ram, asus b85 plus, 500g hdd, 2 fan

2015. aug. 25. 22:24
 6/8 anonim ***** válasza:
bőven elég, ez a gép terhelésen 200w-ot sem eszik.
2015. aug. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
VGA -ra a 6pin -es tápot rákötötted?
2015. aug. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Persze, hogy rá. Azóta sem jelentkezett a hiba, bár ma csak pár órája megy :)
2015. aug. 26. 18:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!