Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik processzort válasszam?

Melyik processzort válasszam?

Figyelt kérdés

Üdv. Processzor és alaplap csere előtt állok.

Intel Core i3-4170 vagy AMD FX 6300 esetleg X4 860K?

Melyik CPU lenne a legjobb megoldás?

R7 260X (2GB) mellé lenne, 8GB RAM (DDR3 1600MHz) mellé, FSP Hexa+ 400W PSU, WD10WZEX HDD.

Fontos lenne, hogy játékra kell és olyanokra amik nagyon igénylik a többszálas teljesítményt. Watch Dogs, GTA V, AC összes újabb. A videokártyám támogatja a directx 12t és ilyen újakkal játszanék. Láttam pcfórumon, hogy a directx 12 nagyon kéri a magokat és magot, nem szálat. Tehát az i3 így eddig nagyon vesztésre áll a hiperszálazás miatt. De ha csak Win7et használnék jobb lenne?


2015. szept. 9. 14:00
 1/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
i3
2015. szept. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

ezek nem dx12 esek

260X gyenge vga emiatt fognak rosszul menni foleg dx12 ben


dx12 rol m'eg sokat nem tudni

nem igenyli a sok magot, csak valoszinu dx12 alatt a sok mag is tud ervenyesulni, de minden a programozokon mulik majd gyakorlati teszteket kell nezni

de most i3 sokkal erosebb mindtol jatekokban

2015. szept. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
es a Bulldozer alapu modulos felepites mert nem all vesztesre? ha a HT szerinted igen
2015. szept. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Játékra egy I3-al nem mész semmire ja és arra is ügyel h a CPU foglalt és az alaplapi foglalt egyezne pl LGA1150 legyen mind 2.
2015. szept. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#4 ha azzal nem megy semmire akkor a jatekokban joval gyengebben teljesito FX6 es 860K val mire fog menni?...


nezegetem egy rakat tesztet a sokszalat kihasznalo jatekokban is az i3 (gyengebb verziok a kerdesbelitol) FX8 es FX9 ! szintjet hozzak a legrosszabb esetben is de altalaban joval felette teljesitenek (FX9 osszteljesitmenyben amugy csucs i5 felett all pedig de ebbol napjainkig csak munkaban volt haszna)


FX6300 sereghajto altalaban minden tesztnel Pentium G k is lehagyjak jelentosen (ott is igen ahol tobb szalat hasznal jatek)

szoval... 860K amugy hasonlo szintet hoz mint 6300


neked kell tudni kerdezo, keresgelj teszteket nezz meg jo sokat kulonbozo oldalakrol, nez youtube teszteket, kerdezz prohardver.hu oldalon


kicsit viccesen szoktam azt irni AMD s cpu s kerdesekhez hogy a 15ezres Pentium G erosebb mint a 60ezres FX9, pedig a valosag az hogy valoban megkozeliti tulzottan arahoz es szalszamahoz kepest ezt a fogyasztasi szorny cpu t...


hogy dx12 javit e rajta? kicsit lehetseges de ezt nem lehet tudni dx12 nem a cpu kon javit hanem a vga kon

es igy talan felszabadul egy kis plusz a cpu krol is

de ez nem jelenti azt hogy intelrol nem fog...

2015. szept. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Szerintem te nagyon sok butaságot beszélsz. A directx 12 az első ms api ami komolyabban is beleveszi a rendelelésbe a cpu-t. Ellentétben az előzökkel és a HT a valódi magokkal ellentétben alig gyorsít a folyamatban a tesztek szerint. Így azt lehet mondani nem olvastál eleget. Még mai játékokban sem elég egy P.G vagy egy I3. Te intel fan vagy? Mert ez nevetséges.
2015. szept. 9. 15:20
 7/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#6 te vagy AMD fan es ez a nevetseges


kintiltsa meg neked hogy AMD t vegyel? mi a problemad?


beveszi a cpu magokat de hol vannak tomegevel a dx12 es jatek tesztek? valoban lesz gyakorlti haszna a jatekokban is vagy csak munkaban?


ha sokat olvastal mi a problemad?


e-Phallos t noveled?


ugyes vagy kerdezo, csak igy tovabb


szia

2015. szept. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mert sosem lesznek directx 12 játékok nem?:D Mint ahogy directx 11esek voltak soha. Én semmilyen barát nem vagyok, max pénztárca. De akkora sületlenségeket amit te hordassz össze itt nekem… Játékban természetesen. Munkában már jobb az FX mint egy i3. Látom intelt vettél magyar nyelvű billentyűzetre már nem futotta.:DDDD
2015. szept. 9. 15:52
 9/10 Trevor. ***** válasza:

DirectX12-es játékok majd lesznek, de még nem most.

Igazából mindhárom proci jó, de az Intelt van hova fejleszteni.

2015. szept. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
amd
2015. szept. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!