Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az R9 380 miért olcsóbb a GTX...

Az R9 380 miért olcsóbb a GTX 960-nál, mikor a 380-as 1/3-al nagyobb teljesítményre képes? +Linkek. Több kérdésem is lenne a többi lenn.

Figyelt kérdés

[link]


15.

[link]


[link]

Számítási teljesítmény 3,476 TFLOPS


19.

[link]


[link]

Számítási teljesítmény 2,308 GFLOPS


***

Emellett szeretnék egy új gépet beszerezni. Tudnátok segíteni benne konfiguráció ajánlatokkal? Középkategóriás darabról lenne szó olyan 200K forint körnéykén van a léc.

Házra és tartalmára gondoltam.


***

SSD mellé szükségem lenne HDD-re is. HDD-n lehet spórolni azzal,hogy egy 8 éves darabot konkrétan a jelenlegi gépemből kivenném és felhasználnám? 140 giga.

Emellett van még egy egy terás hordozható merevlemezem. Ha a tokból kiveszem beszerelhető?

Mit kell figyelembe venni ilyen újrafelhasználáskor? Elronthatja a gépem többi elemét,ha esetleg túlhasznált a 8 éves darab?

Mindenesetre ha a terásat beszerelhetem már 15K forintot spóroltam.


***

Alaplapnak az egyik H97-est gondoltam.

[link]

Mire kell pontosan figyelnem alaplap választásnál?

Miért vanennyi változat belőle?



2015. szept. 16. 22:29
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
az amd mindig is olcsóbb volt, de sztem annyit is ér
2015. szept. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
16%

#1 vagyok

nem vagyok benne biztos de sztem ssd mellé nem lehet hdd-t tenni

és azt a 8 éves darabot sztem add oda valami felásárlónak

2015. szept. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

H97 a RAID támogatás és SSD cache miatt éri meg, azaz ha van SSD-d, és legalább 4HDD-d, például hatalmas, fontos adatok tárolására, munkára nagyon jó. Otthoni felhasználásra véleményem szerint felesleges, H81 és B85 lap bőven elég (ez a kettő is csak az usb-k és egyéb csatlakozók számában tér el).


AMD-nek rosszabb supportja van (egyébként annyira nem rossz, mint ahogy körbekürtölik), nagyobb a fogyasztása és nem bírja olyan sokáig, mint az nv társa. Arra viszont mérget veszek, hogy mire az R9 380 kidöglik, addigra már úgysem fog érni semmit. Szóval az ilyen extrák miatt drága a GTX960, sőt, még dx12 támogatás sincs benne, mint az utólag kiderült. Emiatt mindenképpen R9 380 javasolt 60-70 ezer körül, itt GYIK-on sem szereti senki a 960-at.


Hordozható HDD-t nem kell beszereltetned (én abban se vagyok biztos, hogy egyáltalán be lehet), főleg akkor nem, ha veszel külön SSD-t és a rendszer arról indul. Sőt, így talán jobb is. 8 éves HDD pedig bármelyik pillanatban tönkremehet, azt nem ajánlott.


Egy működő példa konfig:


MBO: Asrock B85m Pro3

CPU: Intel i5-4460

RAM: Kingston 2x4GB 1600MHz HyperX Fury

VGA: Sapphire R9 380 4GB Nitro

SSD: Samsung EVO 120GB

PSU: Thermaltake Hamburg 530W

Ház: Raijintek Arcadia

Össz: ~200 ezer Ft +/-10 ezer Ft, attól függően, hogy hol vásárolsz

2015. szept. 17. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor öntsünk tiszta vizet a pohárba.


Mind a GTX960,mind az R9 380 egy kiválló ár-érték arányú kártya.

A GTX960 kevesebbet fogyaszt,az R9 380 meg erősebb kicsit.

Árban sincs eltérés,nézz szét pcx-en,a legolcsóbb GTX960 58 ezer,a legolcsóbb R9 380 pedig 60 ezer.


Természetesen lehet HDD-t használni SSD mellett.

Be is cseszne,ha 2TB SSD-t kéne vennem,hogy elférjenek a dokumentumok.


8 éves 140GB-os HDD oké,de milyen?Ha SATA csatlakozós,akkor be tudod kötni az új gépbe,de nagyon nem kéne,mert ha 100/100-as,akkoris észrevehetően lassab,mint egy mai modern kommersz 500GB/1Tb-os darab.

De le merem fogadni hogy tele van szektorhibával is.


Milyen a hordozható merevlemezed?

Mert azokból 3 féle van általában.

A legnépszerűbb a hagyományos 2.5'-es készre szerelt külső HDD.Na ebből nem tudod kivenni a merevlemezt.

Aztán van az értelmesebbik fajta,amikor egy szétszedhető külső 2.5'-es házban van egy hagyományos 2.5'-es notebook HDD.

Ezt tudod használni PC-ben is. (ha SATA-s)


Illetve létezik még 3.5'-es HDD is külső házba szerelve,na azt is tudod használni a gépben.


De jó volna pontosítani,hogy milyen HDD-ről beszélünk.

2015. szept. 17. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi a felvilágosítást mindenkitől!


A 8 éveset akk kerülöm. A merevlemezem A-Data Nobility NH13 1TB világosszürke fém és fehér műanyag borítású 2,5-ös. A link szerint úgy néz ki többet is spóroltam mint gondoltam. Kár lenne szétszedni talán nem is fogom. Elég a 120 giga SSD tárhely is. Jelenleg sincs kihasználva a 140 giga a 8 éves HDD-n.


[link]


Még volna itt vmi. A nyáron sokat gondolkodtam konzolon. Ezt viszont bármennyire is csábít a dolog hátrányban van,mivel ha elromlana végleg ez a rosszalkodó gép,akk net nélkül maradok. Viszont tetszik nagyon a csak behelyezem a lemezt és kb még 6 évig gond nélkül játszhatom a legújabb játékokat FUL-HD-n plazmán. Tudom nem lehet előre megjósolni milyen játékok jelennek meg a közeljövőben,de saccra meddig bírja majd ez a konfig újítás nélkül HD,FULL-HD-ban vinni a Tomb Rider,Rome Total War 2,Fifa 2015,Civilization V,Uncharted,Last of Us játékféléket? FPS játékokat nem játszom. Utálok lövöldözni.

Csak,hogy rálátásom legyen mennyire is erős a tervezett VGA-m,és a CPU-m.

A legtöbb játék nem nagy erőforrásigényű úgy tudom. És remélhetőleg a további verziói sem leszenk izmosabbak sokkal. De mégis. Ha van válasz a kérdésemre,ami remélem nem nagy baromság,akk kérlek. :-)

2015. szept. 17. 03:37
 6/9 A kérdező kommentje:

3-mas. Ezt a házat miként véleményezed? Árban Szinte ugyanz.


[link]


És itt az általad választott:

[link]

2015. szept. 17. 04:09
 7/9 anonim ***** válasza:
Zalman jobban meg van tervezve, Raijintekben pedig több hely van, mindkettő megéri az árát. Amit mondtam példakonfig, az nem kötelező, bármelyik részét cserélhetet jobbra, ha akarod.
2015. szept. 17. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Időközben utánanéztema VGA-nak tüzetesebben.


[link]


Klassz kis darab!

2015. szept. 17. 04:43
 9/9 A kérdező kommentje:

Tetszik a konfigurációd.

A két házat még megfigyelem. Az alaplapokat is böngészem. A Ram tökéletes. Táphoz egyáltalán nem értek. Végülis egész szép! iponon összerakva 206K-ba jött ki. Még PCX-en is megnézem,összerakom és megvagyunk. Köszi a segítséget!

2015. szept. 17. 05:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!