Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehetséges-e, hogy egy AMD...

Lehetséges-e, hogy egy AMD Athlon 64 X2 6000+ AM2 processzor nagyobb teljesítményre képes, mint egy AMD Phenom x4 9600 AM2+ processzor?

Figyelt kérdés
Tesztekben az x4 győzedelmeskedik, de játékokba alul marad. Miért lehet ez? Esetleg valami beállítás miatt történhet teljesítménycsökkenés?

2015. ápr. 5. 16:31
 1/7 BM-Striker ***** válasza:

Úgy hogy tesztelt játékok nem profitáltak a 4 magból.


Ha megnéznéd pl GTA4-el vagy Crysis 3-al, akkor a Phenom erősebb lenne.

2015. ápr. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az előttem szólóval egyetértek! Bizony az X2 6000+ órajele 3,1GHz, míg az X4 9600 csak 2,3GHz-es. Az első generációs Phenom hatékonyságban talán 10%-kal jobb, mint az Athlon 64 azaz két szálon, még mindig gyengébb az alacsony órajelű X4-es. Persze több mag kihasználása esetén már fordul a kocka. Kavés olyan játék van, ami hatékonyan kihasznál kettőnél több CPU magot, főleg a régebbi játékoknál.
2015. ápr. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én személy szerint NFS MW 2012 és Far Cry 4-el próbáltam és mind két játékba teljesítménycsökkelést mutatott. NFS Shift 9FPS -sel fut HD5870 1gb videokártya mellett.
2015. ápr. 5. 20:12
 4/7 anonim ***** válasza:
Fel kéne küldeni a procit 2,8GHz-ig...Mondjuk Phenom II jobb lett volna, de gondolom azt nem eszi az alaplapod...
2015. ápr. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Sajnos annyira nem értek hozzá, azért vettem meg. Phenom II processzorokból melyiket javasolnád? A húzás nem jön be, mert 2,4ghz már kék halált kap. Köszönöm a válaszodat. Üdv.
2015. ápr. 6. 09:49
 6/7 anonim ***** válasza:

Phenom II-ből az 945 és 955-ös modellek elég népszerűek voltak.

Tuning témában furcsa nekem, hogy nem bír +100MHz-t sem. HT/NB/RAM visszaosztásokra odaigyeltél? PCIe freki fixálva volt?

2015. ápr. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sajnos ezekkel nem vagyok tisztában. Írtam privátot segíts kérlek. :)
2015. ápr. 6. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!