Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Valaki elmagyarázná nekem...

Valaki elmagyarázná nekem részletesen és érthetően, hogy miért ingadozik a számítógépen lévő szabad tárhely annak ellenére, hogy bármit is letöltenék?

Figyelt kérdés
Egyik nap 501GB szabad tárhelyem volt, 2 nap múlva pedig már 510GB, de úgy, hogy nem töröltem ki semmit. Ez már nem először fordult elő, régebben volt olyan is, hogy tárhelyet nem visszakaptam, hanem elvett. Az az igazság, hogy halottam, hogy ez normális, de az okát már elfelejtettem.

2015. szept. 18. 18:53
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia.


ez azért van,mert a windows egyfolytába használja a win mappát.


Egy újratelepítés rá férne erre a gépre.

De ha nem akarod, csinálj töredezettségmentesítést.

2015. szept. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Őszintén nem nagyon értek hozzá, tehát kifejtenéd bővebben, hogy mit jelent az, hogy egyfolytába használja a win mappát, illetve, hogy hogyan lehet töredezettségmentesítést csinálni?

(Kérlek azt is írd le, hogy a töredezettségmentesítés milyen következményekkl jár.)

2015. szept. 18. 20:52
 3/9 anonim ***** válasza:

Tehát, a windows nevezetű mappa a C meghajtón belül található, ez a mappa az "agya" az egész gépnek.

Mert pl amikor újratelepíted a gépet, ebbe a mappába települ a windows is!


Tehát amik vannak fájlok benne, azok egyfolytában "dolgoznak", hogy a rendszer megfelelően működjön, ez olyan, mint amikor eszel, hogy ne legyél éhes.


Ezért ingadozik a meghajtó mérete.

Ez minden gépnél így van, nem kell megijedni!


A töredezettség mentesítés az arra jó, hogy az elavult, vagy meg töredezett fájlt munka üzemképessé tegye.


[link]


ezt töltsd le:


[link]


Bele lépsz, ki választod a C meghajtót(célszerű ezt,mert ezen van a windows) rá kattintasz a töredezettségmentesítés feliratra, és kis kockákkal jelzi, hogy milyen állapotban vannak a fájlok!


A piros az nagyon rossz, a halvány piros gyengén töredezett, a zöld pedig jó! Tehát a program a pirosakat kijavítja zöldre!

2015. szept. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Tehát, ha ezt megcsinálom, akkor gondolom a számítógép teljesítménye is javul.

Nincs semmilyen negatív következménye?

2015. szept. 19. 01:10
 5/9 anonim ***** válasza:
A töredezettségmentesítésnek nincsen semmilyen negatív oldala, nem töröl le olyan fájlokat amik kellenek, ha nem az elavult vagy sérült fájlokat kijavítja!
2015. szept. 19. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi, értem.
2015. szept. 19. 12:01
 7/9 A kérdező kommentje:
De mivel látom, hogy te értesz hozzá, illetve engem is érdekel a téma, megkérdezem, hogy ezek a fájlok mitől avulhattak el, vagy mentek tönkre?
2015. szept. 19. 12:04
 8/9 anonim ***** válasza:
A rendszer használ egy úgynevezett windows update-et, ami a fájlokat folyamatosan frissíti, vagy is újjakat tesz fel, és ezért a régi már nem működik,így azok már használhatatlanok, de ha gondolod, írj privátot, és én megcsinálom neked.
2015. szept. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi, de szerintem boldogulok én is.
2015. szept. 19. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!