Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Access point vagy router...

Access point vagy router otthonra?

Figyelt kérdés

Következő hónapban költözünk, és előjött a WI-FI probléma. A lakás tulajdonképpen nem nagy, inkább csak magas (földszint + 3 emelet), és minden szinten szükséges lenne legalább a vezeték nélküli internet. Jelenleg nem tudom pontosan a típusát, egy középkategóriás, 5Ghz-es, 3 antennás TP-link márkájú routerünk van, drágábbat nem szeretnék venni.

A fal mindenhol betonból van, elrejteni nem áll szándékunkban, mindig is falra/szekrényre volt felfúrva a router. Pontosan nem is tudom mi a különbség a két hardver között, de láttam már olyan megoldásokat, ahol a gyenge jel miatt acess pointra cserélték a routert. Kifejezetten csak netezésre használnánk, nincs szükség USB portra, ezért kezdtem el gondolkodni érdemes-e más eszközre váltanom. A kábelt meg nem csak routerrel tudom elosztani. A válaszokat előre is köszönöm!



2015. szept. 26. 17:49
 1/4 anonim ***** válasza:
2015. szept. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 hypno ***** válasza:

A döntés mindenképpen a tied.


Én addig kínlódtam a wi-fi jelerősséggel, amíg meguntam és sok Cat5e és Cat6 kábellel meg egy switch-el végigkábeleztem a lakást.

A switch-re tulajdonképpen csak azért volt szükség, mert - mivel kicsit kacifántos módon kábelezhető a lakás - a routertől nem akartam még egy vezetéket végighúzni.


Azóta senki nem nyavalyog, hogy nincs sávszélessége, meg jelerőssége.

2015. szept. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az 5GHz rövid hatósugárra jó, egy emeleten(szobában) ad gyorsabb netet mint a 2.4, de a falakon túl már nem jó
2015. szept. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Belekezdtem egy mondatba, majd egy másikat fejeztem be..


*Az 5GHz kis hatótávolságú

2015. szept. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!