Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Gépfejlesztésre adom a fejem...

Dakker kérdése:

Gépfejlesztésre adom a fejem ám az össze kapart pénzösszeg nagyon maximum 25 000 Ft, úgy h ebből szeretnék gazdálkodni. Ti melyik verziót ajánlanátok az alábbiak közül?

Figyelt kérdés

Jelenlegi konfig:

Core 2 Quad Q8400 2.66 GHz

Gigabyte EP41 UD3L

2X2 KINGMAX KLEE88F-B8 2GB DDR2-1066 PC2-8500 CL5

Sapphire HD6870 1GB GDDR5 256 bit

XFX PRO 550W

Asus Silent Square EVO p. hűtő


Az elképzelés a következő: mivel nincs pénzem nagyobb/újabb teljesítményű proci+alaplap+memória trióra a jelenlegi procimat szeretném túlhajtani minimum 1 GHz-el!!! Utána olvastam és ez a picike képes akár stabil 4.5 GHz.

2 variációban gondolkodom:

1:

GIGABYTE GA-X48 DQ6 lap (11k) és marad a régi ram

2:

ASRock P45X3 Deluxe (16k)

Corsair Vengeance 4GB (2x2GB) DDR3 1600MHz Dual Chanel (6k de legalább ennyiért el is tudom adni a régi ramokat)


A kérdés csak az, hogy megérné e váltani ddr2-ről ddr3-ra abban az esetben ha szeretném túlhajtani a procit legalább 1 GH-zel illetve a 2 különböző variácó közül melyik lap+ram párossal lehet nagyobb teljesítményt elérni? Csak is játékra használom a gépet úgy h a cél a proci+ram+vga trió maximális kihasználtsága lenne.

Amennyiben van valakinek jobb ötlete ebben az árkategóriában várom a kommenteket!



2015. szept. 28. 14:58
 1/4 HUN_Sector ***** válasza:

Hosszú teszttel, hozzáértők voltak azok, akik 3,92-re tudták húzni ezt a procit, valószínűleg költséges és brutális hűtéssel, nem egy esetben pedig pár processzort feláldozva a folyamat oltárán.


Elégedj meg szerintem egy elérhető 3,2 Ghz-el.


A pénzedből pedig vegyél még 2*2 gb ddr 2-t.


Alternatíva, hogy veszel egy core 2 quad q9650-et (az még 30000ft alatt van használtan a vaterán)

2015. szept. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én egy ssd-t ajánlanék az operációs rendszernek. Ennyiből ez hozná a leglátványosabb gyorsulást.
2015. szept. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Minden cuccod olyan, hogy kis pénzből nagy előrelépést nem érsz el. Q9650 nagyon rossz ár érték.


X5450 xeon jelenleg a nyerő 775 foglalatba, hardverapro-n keresd andras87-et, talán a procid is beszámítja, akkor minimális pénzből tudsz előrébb lépni. Mást nem is piszkálnék. Esetleg egy Raijintek Themis hűtő 8E-ért, az jó tuninghoz, 1150-re is jó lesz.


Memóriára se költs egyébként. DDR3 2x4gb 1600 CL9 13,5E körül van, tehát 2x2gb DDR3at venni szívás.

2015. szept. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 HUN_Sector ***** válasza:
3: ddr 2-ről beszélünk, abból meg jellemzően 2 gigásokat kapni (kitben 2*2)
2015. szept. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!