Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy éve vettem egy új ASUS...

Egy éve vettem egy új ASUS G551JM laptopot és azt vettem észre, hogy ha sokáig használom a gépet akkor a memória folyamatosan megtelik Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
70-80% terhelésen van úgy hogy, hogy 8 GB memória van benne és általában csak a firefox megy plusz vírusirtó. A feladatkezelőben semmi nem látszik a felhasználói folyamat körülbelül 600-700 MB. Többször újra lett téve a gép tiszta telepítéssel, most került rá a Win10 és ezzel sem lett semmi változás. Több memória tesztelőt is kipróbáltam de egyik sem írt hibát. Válaszokat előre is köszönöm.

2015. szept. 28. 21:40
 1/4 CspCsj ***** válasza:

Erőforrás-figyelőben a Szabad memória és a Készenléti memória is kevés?

[link]


Lehet az Előtöltés teszi tele.

2015. szept. 29. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A szabad memória kevés, a legtöbb a készenlétiben van. Ez mit jelent?
2015. szept. 29. 18:08
 3/4 CspCsj ***** válasza:

A Szabad memória teljesen üres, a Készenléti memóriában más programok éppen nem használt részeit tartja a rendszer (meg az Előtöltés szolgáltatás tölti be ide a gyakrabban használt programokat, hogy még gyorsabban indíthatók legyenek), de amikor elfogy a Szabad memória, akkor a Készenlétiből használ szükség szerint.


Szóval a Szabad+Készenléti együtt a Rendelkezésre álló memória.

Amit nem tud használni, az a Hardverek számára fenntartott rész, illetve értelemszerűen a Használatban lévő. (a Módosított rész az általában nem sok, legfeljebb fájlok másolása közben szokott felugrani, de aztán rövid időn belül visszaáll)

2015. szept. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Jelenleg Hardverek számára fenntartott: 117 MB, Használatban: 4795 MB Módosított: 24 MB Készenléti: 3245 MB Szabad 21 MB

58% terhelés, úgy hogy egy firefox van megnyitva 2 ablakkal és nem is youtube.

2015. szept. 29. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!