Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Uj laptopomat holbap üzemelem...

Uj laptopomat holbap üzemelem be. Linux Ubuntu operacios rendszer lesz rajta! Van itthon egy windows 8.1 telepitö dvdm is olvastam mar olyat hogy akar ezt is feltelepithetem?

Figyelt kérdés

A laptop bekapcsolasanal pedig eldönthetem hogy a linuxos vagy a windowsos rendszert hasznalom. Egyebkent a windows csak az office miatt kellene...


Ez igy ahogy leirtam telleg megoldhato? Hogy csinaljam?!



2015. szept. 28. 22:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Igen, külön partícióra kell telepíteni a Linuxot és a Windows rendszert.


De a Windows-ot kéne elsőnek telepíteni, mert a Grub felismeri a Win-t, de a Windows felülírná a saját rendszerindítójával a Grubot, így a Linux nem indulna, amíg nem csinálsz Grub-repair-t.

2015. szept. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 donfetibo ***** válasza:
Nincs op rendszer a gépeden? Na mind1, ha van a lapiba dvd olvasó akkor bele mész a biosba és ott a boot opciónál be állítod, hogy a dvd-ről bootoljon és kész de lehet sőt biztos, hogy van boot menü a gépeden, ezt úgy éred el, hogy mikor újra indítod a géped, mindjárt az elején nyomkod az F8 vagy az F12 billentyűt és elő jön a menü, hogy, honnan akaresz bootolni!☺☻
2015. szept. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 donfetibo ***** válasza:
Jajj bocsi, most olvastam el rendesen a kérdésed igen úgy csináld ahogy az #1 válaszíró írta a partíciókat és azt mehet amit írtam!☺☻
2015. szept. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Grub javítást Live rendszerről végezd.
2015. szept. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Akkor elsönek feltelepitem a win 8.1 et. Utanna meg a linuxot. Ne haragudjatok de eleg gyenge vagyok ebben a temaban. Azt hogy a linux külön parcion legyen mikor hol hogyan csinalom. Köszi
2015. szept. 28. 23:01
 6/20 anonim ***** válasza:
Az Ubuntu.hu-n van fent róla tájékoztatás.
2015. szept. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Csak halkan megsúgom, hogy létezik egy olyan dolog a linux rendszerekben, hogy "OpenOffice", vagy "LibreOffice" és gyárilag benn van valamelyik.(Meg még talán egyszerűbb is)

Azért ne szenvedj a másik rendszerrel.

2015. szept. 29. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Tom Benko ***** válasza:
100%
Teljesen felesleges az office miatt egy wint is tartani, ez olyan, mintha a reggeli tejeskávé miatt tartanál egy tehenet. A LibreOffice (sőt, a Koffice vagy a Gnome Office is) minden igényedet kielégíti, még a telepítéssel, particionálással sem kell szopnod.
2015. szept. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Tom Benkonál a pont. Én még hozzátenném , hogy egy sima google fiókkal használhatod a drive-ot ami 100% MS O. kompatibilis , ezenkívül kevesen tudják , de már -a kényszer miatt- a ms officenak is van online változata , mindezek mellett gyakorlatilag a kommerciális office halott.
2015. szept. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
#8,9.+1.
2015. szept. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!