Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Monitor: TN panel? IPS panel?...

Monitor: TN panel? IPS panel? Milyet vegyek? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Tervezem, hogy veszek egy monitort, a gondom az, hogy abszolút nem vagyok otthon ebben a témában és nem találtam kielégítő választ a kérdésemre.

Sok véleményt olvastam a TN panelről ami játékokhoz jó, mert a válaszideje általában optimális, viszont a betekintési szöge borzalmas, kicsit oldalról nézed és mászik a kontraszt, színek torzulnak stb... az IPS panel viszont szép képet ad, betekintési szöge széles így a TN panellel ellentétben élvezhetőbb.

A kérdésem az lenne, hogy igazak-e ezek az állítások a mostanában kiadott monitorokra? Vannak a piacon TN panelesek amik hozzák az IPS panel képminőségét, illetve az IPS panelesek alkalmasak játékokra, úgy mint a TN panelesek?

Most nagy dilemma előtt állok, mert nem tudom mibe érdemes belefektetnem a maximum 55 ezer forintos keretet. Ha ismertek megbízható monitorokat, kérlek írjátok meg nekem, bármi segítség jól jön. Ha konkrét monitort linkeltek azt is nagyon megköszönném.


Keret: 55 000 Ft

Átmérő: 24"

Válaszidő: 1-5ms

Főleg játszásra.

TN vagy IPS?

Megbízható gyártó?



2015. okt. 14. 11:15
 1/7 BM-Striker ***** válasza:

Nincsenek.

Ugyanúgy alkalmasak.


Ez tökéletsen jó lesz.

[link]


LG megbízható.

2015. okt. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én TN panelt ajánlok játékra. Nem tudom milyen az IPS mert nekem mindig TN-em volt és van. Olyat válassz aminek a betekintési szöge 160-170 fok körül van az már nem torzul. Játszani meg amúgyis szemből fogsz.

Ajánlat:

Asus VX248H monitor 52 428 Ft

[link]

Forrás: [link]

2015. okt. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 HUN_Sector ***** válasza:

Játékra valóban jó az olcsóbb TN panel.

Az IPS a betekintési szögek miatt jobb.

De ez a videó mindent megmutat: https://www.youtube.com/watch?v=DWXcNlh85Ps

2015. okt. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ebben az árkategóriában nincsenek normális IPS panelek, úgyhogy TN.
2015. okt. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
14ms-os IPS is teljesen jó játékra.
2015. okt. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 HUN_Sector ***** válasza:

4: Anno 52000 ft-ért vettem az IPS paneles full hd LG monitoromat, amely 27 colos :)

(ez kb 1,5 éve volt, azóta kifutott termék lett LG 27MP35HQ-B IPS) - de mára valóban efölött kezdődik a 24 colos kategória.

2015. okt. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 BM-Striker ***** válasza:

#4


Egy olcsó Full-hd 5 ms-es IPS panel is jobb kb midenre, mint egy átagos TN.


TN paneleknek nagy az input lag-ja egy IPS-hez képest, emiatt gyorsabb válszidő értelmét veszti.


Nekem otthon van egy 10 éves TN paneles monitor, és az azon se lehetett semmi utánahúzást látni játék közben.


TN panel egyedül a 144mhz-es monitoroknál versenyképes.

2015. okt. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!