Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit jelent ez a hiba? Miért...

Mit jelent ez a hiba? Miért nem engedi valójában olvasni a lemezt?

Figyelt kérdés

Kaptam egypár kék színű 3.5"-os floppy-t, és megpróbáltam elsőként byte-ról byte-ra lementeni mindent róluk. De még ez sem sikerült...

Több programmal is próbálkoztam, volt, amelyik csěszett dolgozni, sz@rt az egészre, volt, amelyik meg csak állította magáról, hogy tudja, de valahogy a programozók be lehettek rugva, mert csak floppy-ra írni tud, olvasni nem.


Az a program meg, ami valamit is próbált kezdeni az egésszel, az pár floppy-t ugyanúgy kiköpött, és egy ilyen érthetetlen üzenetet dobott ki:

[link]


Namármost, nem tudom, hogy a programozók nagyon vicces kedvükben voltak, vagy a NAV zárolta ezeket a floppy-kat, vagy valamilyen magyarszkij iroda....

Mindenesetre:

1.) Eléggé felcsěszi az ember agyát, amikor ilyen barom, a segítőkészséget abszolút nélkülöző hibaüzeneteket tol a program a felhasználó pofájába;

2.) Miért nem tudnak egyes floppy-k rendesen működni, csak félig, vagy egyes helyeken nem. A floppy-k közöt volt egy poros, címkézetlen, még a fémfül is le volt tépve róla, nyikorgott, recsegett is olvasás közben.... na aaaazt bezzeg olyan szépen végigolvasta egyből a program, azon bezzeg még rendesen rajta volt minden fájl... (valakinek a régi irományai)

Ha egy ilyen ágról szakadt floppy is még olvasható, akkor a gyárinál miért kell ilyen NAV-os fenyegető üzeneteket dobálnia?


Valaki ezt meg tudná magyarázni, aki ért a régi technikához?



2015. okt. 21. 20:59
 1/2 KoDan válasza:

2) esre annyi a válaszom hogy azért mert valószínűleg marha régiek.

Egy gagyibb CD/DVD 15 20 év alatt (ami simán lehet egy ilyen floppy életkora) már háromszor tönkrement volna.

Próbálj meg Windows 95 öt feltelepíteni ha nagyon kell hogy el nagyon el akarod őket olvasni.

2015. okt. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Oké, ezt akkor értem. Ahhoz képest elég jó állapotban vannak külsőre, a megtépázottal meg semmi baja.


DE : Arra továbbra is kíváncsi lennék, hogy mi a f@$z az az "adóazonosítócímjel"??!!

😠

2015. okt. 21. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!