Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Windows 10 alatt rossz a...

Windows 10 alatt rossz a hang, mi a teendő?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek. El is magyarázom, mi a baj.

Feltelepítettem a Windows 10 et, de az alaplapi hangkártyámhoz csupán Win7 es driver van, nem adtak ki hozzá frissebbet. Ne kérdezzétek a pontos típusát, sajnos az Everest sem írja, és magam sem tudom, csupán annyit hogy ez a driver megy hozzá: VIA high definition audio driver ver:v7500F_HDMI.

Próbáltam más driverrel, azzal nem is ment. A probléma ott van hogy rossz minőségben adja le a hangot, mármint néha olyan mintha 32 bps es lenne (még a 320 bps es mp3 is), néha tisztán (ez mindig állandó, de zenétől függ).

24 bites 192 KHz s stúdió minőségre van állítva, de megpróbáltam már mindet. Mindenféle konfigurációt, mindent ami eszembe jutott, kipróbáltam. Az előlapi kimenet is elvileg erről megy, de az meg sem szólal, csak a hátlapi (kábelekkel minden rendben, sosem nyúltam hozzá, de egyébként átnéztem, stabilak).

Tettem bele hangkártyát, de annak is rossz hangja van (de csak a zenékre nézve). Winamp ot használok, mert van 1 faja kis skin je, magyar és egyszerű, de bármi mással is ez van, még a youtube al is. Tehát ott lehet a baj, hogy a különböző bitsűrűségű zenéket máshogy kezeli, de nem tudom mért. Mellesleg mikor először raktam fel, megvolt az első kékhalál is, pont a driver felrakása után. Azóta csak a Daemon Tools miatt volt. Utána idővel adott hangot, ahogy próbálgattam zenét lejátszani, stb, csakhát rossz a minősége, és ez borzasztóan zavar. Hardwer változás nem történt, csupán Win7 ről váltottam Win8.1 re, utána Win10 re. Megjegyzem, előbbi 2 OS en nem volt az ég adta világon semmi probléma. Talán írnom kellene a Microsoft nak? Nektek volt ilyen problémátok Win10 alatt? Mellesleg hogy pontosítsak Win10 Pro van rajta. Illetve a GT 440 es kártyámban elvileg külön interfész van a hangra, vagy ez nem pontosan így van? Elvileg valami nVidia HD Audio t támogat, ez jelentheti azt hogy a VGA egy részét használhatom hangkártyaként? El is felejtettem, az alaplap pontos típusa: ASRock N68-VS3 UCC.

A Win10 minden szempontból jobban kezeli a hardwereket, ezáltal a játékélmény jobb, de maga a PC is gyorsabb, nem szeretnék véletlenül sem visszaváltani Win7 re vagy Win8 ra a hang miatt, adnátok valami tanácsot? Megköszönném.


2015. nov. 1. 11:58
 1/1 A kérdező kommentje:
Már nem fontos, válasz nem érkezett, újrapakoltam a gépet, és most megy. Mindkét kimenet.
2015. nov. 1. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!