Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehet gamer pc összerakni...

Lehet gamer pc összerakni 110-120e ből? (Én elkezdtem de nem tudom befejezni)

Figyelt kérdés

AMD Athlon II X4 860K 21590

Gigabyte GA-F2A88XM 14990

4GB 1600MHz DDR3 RAM Kingston 8000

Hdd-t használtan veszek egy 500 vagy 1 terrást :) 10 000

gépház nem tudom kb 10 000 Ft ért akár használtan is.

Videokártya 25 000 ft ért akár használtan is.

Egy monitor max 20 000 Ft ért

Kb így 110000 eddig :) ezzel már menne a gta V hd ban?



2015. nov. 3. 17:39
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Bf3 multi megy rajta? Ha igen akkor jó :)
2015. nov. 3. 21:11
 12/15 anonim ***** válasza:
Én a sajátommal BF4 multizom bár ritkán... de élvezhetően ment 1280x720p low-on toltam de multiba nem a graf miatt játszom :D és igen a pályák betöltése picit nálam hosszabb köszönhetően a gyengusz procinak (amit mutattál abban erősebb van mint az enyém) és a SATA II-nek de nem vészes :D BF3-at sajna még nem néztem meg de ha a 4 fut akkor a 3 is nyugi :)
2015. nov. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom mi lesz mert néztem és ma reggel már csak 512 és videokártya van hozzá xd ami nem fer
2015. nov. 4. 06:57
 14/15 anonim ***** válasza:
Nem a memóriája a lényeg.... azokhoz a játékokhoz amiket felsoroltam elég... (vagyis nekem elég volt) de alkatrészenként meg ne végy gépet mert változnak a dolgok... és az árak is...
2015. nov. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Ez annyira játékgép, amennyire a sok gyökér eladó "gémer"-nek nevezi a több éves vackait. Vagy épp alap videokártyás összeállításait.


Gémer gépnek azt nevezném, ami mondjuk csont nélkül viszi az említett játékot full-on.


A processzor amit választottál:


szerintem egy 7600-as 2000-el drágább csak, de 30 wattal kevesebbet eszik. Ha a pénz fontos szempont, akkor nem atomerőműves gépben kéne gondolkodni!

Ha pedig kéne játék mellet komolyabb dolgokra akkor egy FX 4300, (AM3+) azért mégiscsak 2x2 + 4 megás a cash.

Ennek az anyagi és teljesítményszintnek az inteles megfelelője a G3460. (LGA1150)

Ezek mind 18-23 között vannak...


A lap: jó, ha FM2+ban gondolkodsz.

Ennél olcsóbbat, amin ennyi sata van, nem kapsz.


Memória: Nekem elég necces az az AMD processzor, ami csak 1600 Mhz-es memóriákat támogat. Az AMD már rég 2133 Mhz-ben gondolkodik.

A 4 Gb mindenképpen kevés. A 8 lenne jó, de ehhez a konfighoz kompromisszum lehet a 6 Gb.


HDD-t minek vennél használtan, amikor új, garanciával, 10-ért 500, 12-ért 1000 Gb-ost kapsz a boltban?

Nem tudhatod, hogy nem-e kapsz egy javított gyári hibást valamelyik ezermestertől.


Bárhol kapsz használt házat 1, 1.5 ezer forintért.

normális tápot szintén újat, 8.5- 9000 forintért.

FSP, Chieftech. Minden táp 2-5 év után hanyatlásnak indul, a kondenzátorok miatt. Így ne vegyél használtat!


Játékra kártyát olcsón csak használtat kapsz.

Elfogadható áron is van, ha kompromisszumképes vagy.

Ezzel a konfiggal az vagy. Az összeállítás alapján..

GTA5-PROC.-MEM. Egy nVidia 750-es Titániumot, vagy ha az atit csíped akkor egy jobb 260x, esetleg 370-et.


Sajnos ezek a kártyák 40 körül mozognak, de a GTA5 közepes szinten ezt kéri.


22"-os monitort használtan kapsz ennyiért.


A kérdésed önmagában... hmmm. A HD nem opcio.

Mondjuk úgy, ezeket full HD-ben teszteltem.

A Full HD, vagy HD-nek nincs jelentősége itt.

Ez nem pasziansz.

Itt árnyékok vannak, és élek. Lebegőpontos számítással.


Ezek kb. 20+15+15+10+10+40= 110.000.-


Vagy használt:

Veszel egy q9550-q9560 processzoros DELL, HP LENOVO gépet.

Veszel bele videót.


Gép 50 video 40 = 90. ...és van egy géped ami közepes szinten full HD-ben :) futtatja a GTA5-öt.

Használt, de márkás munkagép.

(A gépből próbáld kibeszélni a szar videókártyát, és helyette bele 8Gb ramot inkább. Ne hidd el, hogy az ATI 6450, meg nVidia ennyi-annyi1000 az valami csúcsgémer.)


Vagy: Veszel egy tökre modern gépet, ami minimumban futtatja a GTA5-öt, brutál kevés fogyasztással.... stb.


Ez az AMD-APU lesz.


FM2+ 7800 processzor ~40 olcsóbb párezerrel már.

alap az jó akár.......15 más lap lehet húzósabb.

memóriapáros 2133-as..15 olcsóbb párezerrel már.


HDD+ház+táp...


Ha jól számolom 90.000.-

Ez a gép elég modern, de csak minimumopn viszi a GTA-t full HD-ben. (FPS)

- Viszont cserében veheted darabokban.

- 65 Watt az összes fogyasztása a processzor és videokártya együttesnek.

később vehetsz hozzá videókártyát, ha nem lenne elég a minimum, és akkor a proceszor ugyan úgy alkalmas középszintre, mint a többi felsorolt. Sőt, elég gyengébb videokártya, mivel futtathatod un. multi GPU-ban.


Remélem így már tudsz választani!

Ezért az árért ennél jobb és megbízhatóbb egyelőre nincs.


Megnézem lehet-e írni neked privátot, akkor küldök pár linket.

Kereskedő, tesztoldal, stb. ;-)

2015. nov. 5. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!