Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 24+4 pin,24+8 pin?

24+4 pin,24+8 pin?

Figyelt kérdés

Van egy tápom amin 24+4 pines ATX csatlakozó van. Rendeltem egy alaplapot amin viszont 24+8 pines tápcsatlakozó van. Most bajban vagyok? Mit tudok tenni?

Vagy mennek egymáshoz, csak Én vagyok a buta?



2015. nov. 11. 11:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem valamit keversz valamivel. A tápcsatlakozó az 20+4 pin, ez kerül "jobb oldalra" viszont mellette van egy külön 4+4 pin is a tápon, ami a "processzor mellé" megy. Teljesen más feladatot látnak el, és nem, nincs belőle gond, elég csak az egyik 4pin-eset használni.
2015. nov. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, sikerült megkevernem, köszönöm a kiigazítást!

Nos van egy hosszú 20 tűs meg mellette +1 4 tűs. Akkor ez az ATX csatlakozó. Az alaplapon a 24+8 tű, akkor az ATX+a 4+4 tűs cpu csatlakozó?

2015. nov. 11. 11:28
 3/6 I(L)TECHNO ***** válasza:

A 24+8 azt jelenti, hogy az alaplap tápcsatlakozó 1 db 24 PIN-es + 1db 8 PIN-es CPU tápcsatlakozóból áll.. a 24+4-nél az előzőhöz képest 1 db 4 PIN-es CPU tápcsatlakozó van.


A kérdésedre a válasz: Összepasszolnak.

Az alaplapon 1 db 8 PIN-es CPU csatlakozó van, a tápegységen 2db 4 PIN-es CPU tápcsatlakozó.

Ezt a 2 db 4 PIN-es csatlakozót rá tudod kötni a lapra. gond nélkül.

Az ATX csatlakozó meg 24 vagy 20+4-es jelölést szokott kapni.

Egyébként ezt a kérdést megválaszoltam a nemrég újból feltett kérdésedre, ha te voltál az.

2015. nov. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 I(L)TECHNO ***** válasza:
A későbbi kérdésedben szereplő alaplap és tápegység összepasszol. Ha valaki nem értené miért írtam, hogy mi mihez passzol egyben.
2015. nov. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A következő kérdést nem én tettem fel, de láttam. Nekem egy Super Flower 650w Amazon-om van, és nemrég rendeltem egy Asrock Fatal1ty B85 Killer alaplapot. Köszönöm a válaszokat!
2015. nov. 11. 12:26
 6/6 I(L)TECHNO ***** válasza:
Akkor sorry :)
2015. nov. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!