Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nem Jó a bootmgr a vadiújjan...

Nem Jó a bootmgr a vadiújjan instalallált Windows 7 64 Ultimaten, mit tudok csinálni?

Figyelt kérdés

"Szevasztok!

Nekem az lenne a problémám hogy irónikus módon az Új WD Black 1 TB WD1003FZEX winchesteremről nem akar bootlni a windows "Bootmgr" hibát jelezve. Na most az a furcsa ebben,hogy a boot sorrend semmit se változott instalállás után, a lítium elem is új,és a boot sorrendet is cserélgettem de nem jutott el a bootolásig(ekkor a Maxtor és a Samsung winchester is bennt volt,11 évesek de azért kondíció 95% és teljesítmény 100%,mondjuk számítok rá hogy tönkre mennek de nem akarom az ördögöt a falra festeni)... Be tettem elsőnek a Maxtort (1.) és Samsung-ot (2.),és érdekes módon fel tudtam őket bootolni. Most ezekről írok,fel tettem a HD Sentinelt,és a Maxtorra és a Samsungra nem ír semmi gondot,és a 12 napja tulajdonomban álló WD Blacken sincen hiba a program szerint (kábelek meg ilyesmik elvileg jól bennt vannak).

Na most a tápegység egyszer tönkre ment 2010-ben a gépben (valami Mercury és társai kategória volt,lehet hogy ártott a BIOS-nak),most egy hasonló Everpower 400 W-os táp van,és eddig valami csoda folytán nem ment tönkre,csak bizonyos cselekmények hatására (pl nem normálisan kapcsol/indúl újra a gép),akkor elkezd ki/be kapcsolni,és ez hosszú távon szerintem nem túl jó(lehet hogy Alaplapi probléma,P5K,kondenzátorokat amikor néztem pár nappal ezelött akkor nem voltak púposak).

Na most van egy régi FSP Gold 350 W-os Tápom,más pin számmal mivel régebbi alaplappal volt használva,így max veszek hozzá egy cserélőt.

A lényeg: Szerintetek mitől lehet a probléma ha ezt a hibaüzenetet írja ki,mikor semmi se változott hardveresen az installáció óta,csak hirtelen valamilyen okból kifolyólag bizonyára meg jelent ez a hibaüzenet(és tegyük hozzá hogy a család másik tagja ugyanezen nap normálisan be tudta bootolni,és csak nálam volt probléma,pedig hardveresen nem láttam semmilyen változást)?" (Ezt egy másik fórumra írtam,azért van itt az idézőjel) Annyit hozzá tennék hogy a javítást/bootolást/telepítést pendrivevról tudom csak megcsinálni... Úgy érzem hogy csapdában vagyok,mivel a gépben egy Everpower 400 W-van ami lényegében minden bekapcsolásnál újra bootol legalább 20-szor,szóval hosszútávon garantált a halál ha nem teszek semmit,kaptam egy Codegen 200 X-et,azért bármennyire is régi a konfig nem szeretném egy ismeretlen kockázatnak kitenni,és van egy FSP gold 350 W-os tápom fennt a padláson amihez meg kéne találni a kulcsot,de ez tűnik a legjobb megoldásnak (feltéve hogyha van az új WD Blackhez megfelelő tápcsatlakozója,meg a kódgyánynak nincs). Minden választ előre is köszönök szépen!



2015. nov. 17. 16:29
 1/1 anonim ***** válasza:
2015. nov. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!