Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ultra-ATA/133-as csatolófelüle...

Ultra-ATA/133-as csatolófelületű HDD-hez létezik átalakító, ha alaplap SATA3-at támogat?

Figyelt kérdés

Mivel úgysem a kérdésre kapnék választ, előre jelzem:


1) Tudom, hogy ettől nem lesz 6GB/s (eleve azt SSD és nem HDD használná ki)

2) Nem vettem, hanem kaptam, méghozzá meglepő módon alig használtan. Elavult, tény, de plusz tárhely sosem árt, és 250GB ha tök ingyen van, mellékes tárolására tökéletes.


Csatolók/átalakítók terén viszont nem vagyok képben. Ha Ultra-ATA/133, azt tudom használni olyan alaplappal, ami SATA3-at támogat?


2015. dec. 3. 13:09
 1/4 Tengor ***** válasza:
2015. dec. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 hypno ***** válasza:

Tudod.


Ilyenkor azért érdemes rákukkantani az alaplapra, vagy a leírására, mert egészen korszerű alaplapokon is találni még IDE csatolófelületet.

2015. dec. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Alaplapon biztos nincs, Gigabyte GA-H81M-D3H. Nem gamer/OC/tuning kártya.
2015. dec. 3. 13:28
 4/4 anonim ***** válasza:
Az átalakító létezése ellenére érdemesebb talán egy IDE kártyát berakni. Nem túl drága, szabadon marad a SATA csatlakozód, és a jelet konvertálgatni se kell. És persze egynél több IDE felületed is lesz, ha olyat veszel.
2015. dec. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!