Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » ODD-vel kapcsolatos probléma?

ODD-vel kapcsolatos probléma?

Figyelt kérdés

A napokban vásároltam egy DVD írót, pontos típust nem tudok, csak az van ráírva, hogy Asus QuieTrack, illetve különböző logók, DVD, RW, CD támogatás stb.

Nos vettem egy Molex SATA táp átalakítót, amivel rákötöttem a tápra az ODD-t, aztán a SATA kábellal rákötöttem az alaplapra is (2 féle kábellal próbáltam). Viszont akármilyen CD-t akarok beolvastatni, a fájlkezelőben nem jelenik meg semmi, sehol. Nem tudom olvasni az adott CD-n levő dolgokat.

Lehetséges, hogy nem tud olvasni ez a típus, csak írni? Vagy Windowson belül kellene valamit állítani? (Windows 10-em van). Eszközkezelőben nem találok olyat, ami az ODD-re utalna, ezért nem tudom megnézni, hogy felismeri-e(vagy esetleg félrenéztem, akkor melyiket kell nézni, ha ott akarom látni az ODD-t eszközkezelőben?). A válaszokat előre is köszönöm!


2015. dec. 7. 12:28
1 2
 1/19 P.O.C. ***** válasza:

Olyan nincs, hogy csak ír. Ami ír az olvas is. Ha nincs az eszköz kezelőben (sárga felkiáltójellel sem).

Akkor rosszul érintkezik, nincs feltelepítve a SATA vezérlő drivere, vagy egyszerűen hibás az író.

2015. dec. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Ezeket látom. Sajnos nem látok sárga felkiáltójelet sem.


[link]

2015. dec. 7. 12:47
 3/19 A kérdező kommentje:
A SATA vezérlő drivert honnan tudom letölteni?
2015. dec. 7. 13:05
 4/19 P.O.C. ***** válasza:

Igen, még csak nincs olyan kategória.

A BIOS mit lát?

2015. dec. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 P.O.C. ***** válasza:
A SATA vezérlőt már felrakta a Windows 10. Más gond lesz.
2015. dec. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
UEFI van, nem BIOS. UEFIben sajnos nem tudok még kiigazodni és nem tudom hol lehetne azon belül megnézni.
2015. dec. 7. 13:07
 7/19 P.O.C. ***** válasza:

Igen az UFEI már nem követ egy meghatározott menü felépítés mint a BIOS. Kényük kedvük szerinte szabják át a gyártók.

Mi az alaplapod pontos típusa?

2015. dec. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Asrock H81M VG4 2.0
2015. dec. 7. 13:31
 9/19 P.O.C. ***** válasza:

Felraktad a Windows 10 drivereket hozzá?

[link]

2015. dec. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Innen nem raktam fel semmit, mert azt hittem a Windows 10 alapból felteszi azokat.
2015. dec. 7. 14:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!