Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van egy asus eee pc 2g surf...

Van egy asus eee pc 2g surf netbook modellem. Mit kezdhetnék vele?

Figyelt kérdés

[link]

__________________________

4gb sd kártyával és 2gb beépített memóriával egy gyors xp operációs rendszerrel ehhez a modellhez írva.

De sajnos elavult. Linuxal állítólag nem kompatibilis a hardvere, ugyebár a gép a bátyámé volt tőle örököltem és ő rendszerek telepítéséből él, és egyéb számítógépes munkákból.

De én mégis megkérdezem hogy mit lehet kezdeni evvel a modellel. Sajnos internetezni nem lehet mert olyan kicsi a hardver és elavult a rendszer. Videókhoz és zenékhez még a jó akkumulátor is gyenge. Max 1 óra. Mégis használatba venném valamire. Mit javasoltok?



2015. dec. 17. 23:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Gyárilag: Pre-installed Linux operating system


Furcsa, hogy nem kompatibilis...

Egy debian+lxde kombóval megpróbálkoznék!

2015. dec. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
(vagy arch +lxde)
2015. dec. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A maximumra való felfejlesztése 12000ft lenne. Feltehetően ddr2 ram való bele ami 6000 újonnan 2gb

És 6000 lenne a 8gb ssd.

CPU is cserélhető ahogy elnézem de nincs hozzávaló a kereskedésben.

20000 ért van win10-el új gép gyári garanciával.

Szóval értéktelen egy darab.

De mi ez a linux amit mondasz?

2015. dec. 17. 23:35
 4/7 anonim ***** válasza:

Esetleg egy Xubuntu/Lubuntu is mehetne rá, az kifejezetten gyengébb vasakra van. Vagy Mint Mate.


Letöltesz egy képfájlt, kiírod CD/DVD/USB eszközre, majd újraindítás után bootolsz róla. Esetleg neten találsz útmutatókat, ha úgy döntesz, belevágsz.

2015. dec. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
win10? :D azt inkább ne erőltesd. amit ajánlottam ezen a gépen is menne és használható lenne vele arra amire szeretnéd. ha pedig nem tudod mire használni, akkor add nekem :) én szívesen pakolok rá linuxot! (napi szinten használom fő rendszernek szóval számomra elég, nem kell windows :))
2015. dec. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 T/Z ***** válasza:

Én úgy tudom, ebben nem lehet processzort cserélni, BGA tokozású, rá van forrasztva az alaplapra.


Az SSD szintén nem cserélhető, ezekre még ráforrasztották az alaplapra az SSD memóriachipjeit. (Nem is bővíthető.)


A ram az ami bővíthető, egy 2 gigás SO-DIMM DDR2-es modullal, ~4ezer az aprón (van olcsóbban is).


[link]



Linuxot lehet rátenni, azzal lehet használni alap dolgokra elég jól.



Mi az amit 20ezerért árulnak Win10-el?

Mert megnézném. :D

Ennél jobb gép egyszerűen nincs alap dolgokra, de ez 25ezerről indul és még kell bele ram, h jól használható is legyen:

[link]

2015. dec. 18. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A pc biziben külföldről kiselejtezett gyári garanciás gép. Helyi használt bizományi kereskedés. Láttam már számítógépes egeret használtam 15e-ért is és 120gb HDD-t 1500ft-ért. Nagyon extrém árai vannak egyes termékek olcsóak egyes termékek nevetségesen horribilisen megfizethetetlen árban vannak. Pl DV kamerát vettem volna de 25000ft-ért árúlta és alkatrésznek. Aple ipod új bontatlan 10000-alatt már van hibája hogy rózsaszin.

Na ennyit a boltról. Az asus laptopnak linux kompatibilitási problémái vannak mert a benne található ssd-t nem ismeri fel a linux és amelyik felismeri annak meg kicsi. A monitor driverrel is gond van és az XP-t is úgy lehet feltenni hogy a telepítőbe integrálva vannak az illesztőprogramok. A RAM/processzor hertz száma nem megfelelő a linuxnak és egy csomó minden. A gyári szoftvert talán futtatja de azt is írni kell hozzá.

2015. dec. 18. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!